MHP'li Toptaş, CHP İlçe Başkan aday adayı Alper'i topa tuttu!

Toptaş: Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran CHP, Bayraklı'da ilkokul mezunu Cemalettin Alper'e mi kaldı?

MHP'li Toptaş, CHP İlçe Başkan aday adayı Alper'i topa tuttu!
01 Kasım 2015 - 09:18 - Güncelleme: 01 Aralık 2015 - 10:48

Gündem Otuzbeş-Bayraklı

MHP'nin 2014 Yerel Seçimlerinde İzmir'in Bayraklı İlçesi Belediye Başkan adayı olan siyasetçi Mehmet Toptaş, bu defa CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper'i sert bir dille eleştirdi!

Cemalettin Alper'in CHP Bayraklı İlçe Başkanlığına yakışmadığını ifade eden Toptaş, şöyle konuştu:

"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran CHP'yi Bayraklı'da bir ilkokul mezunu temsil ediyor. Alper'in ilkokul mezunu olmasını kınamak ya da küçük düşürmek amacı taşıyarak ifade etmiyorum. Tam tersi, 21. Yüzyılda İzmir gibi Dünyaya açılan bir penceye yakışmadığı için vurguluyorum! Cemalettin Alper, Belediye şirketinde çalışan ve tartışmaların göbeğinde bir isim. Yarım milyona yaklaşan bir nüfusun yaşadığı bir ilçede, ana muhalefet bir partisini temsil edecek bir kişi hiç ilkokul mezunu olabilir mi? CHP Bayraklı ilçe üyeleri arasında; akademik kariyeri Cemalettin Alper'in üstünde bir insan yok mu? Belediyede ne yaptığını Gündem Otuzbeş'in sayesinde öğrendik! Dünyanın hangi Belediyesi'nde "öğretmen"leri seçen departman yardımcısı koordinatör vardır? Rahmetli Aziz Nesin bile böylesine komik bir iş kolu yaratamazdı ama maalesef Bayraklı'da var ve öğretmen seçiciliği bir meslek!"

Taşeronda bankamatik! 

MHP'li Toptaş, eleştirlerini sertleştirerek; "Her şey Başkan Hasan Karabağ'ın başının altından çıkıyor" dedi! 

Toptaş, "Cemalettin Alper, Bayraklı Belediyesinin Baygem adlı taşeron şirketinde çalışıyor gösteriliyor. Ne iş yaptığına yönelik Bayraklı Belediyesinin gönderdiği açıklamayı yayımladınız. Yaptığı iş tam bir kara mizah! Mesleğimin gereği, izmir'deki tüm iş sektörünü bilirim. Fakat, Cemalettin Alper gibi böylesine bir iş yapana ilk defa rastladım! Bu iş kolu Bayraklı Belediyesi için madem bu kadar önemliyse, Başkan Hasan Karabağ bu kadar yetenekli kişiyi siyaset arenasında harcanmasına neden izin veriyor? Baygem'deki sıfatlarına bakınca, Cemalettin Alper şirketin "omurga"sını oluşturuyor! Başkan Karabağ'a da akıl sır erecek gibi değil, ilçe Başkanlığı yapacak olan kişi aynı zamanda onu da temsil etmiş olacak! Başkan Karabağ, Makina Mühendisi, İlçe başkanı ilkokul mezunu! Birisinin kelime dağarcığı 2 ila 3 Bin dolaylarında, diğerinin 200 ila 300 dolayrında! Nasıl anlaştıları bile insanı şaşırtıyor! Aralarına girmiş olmayayım ama, Taş devri ile Uzay çağı insanının anlaşmasına benziyor Başkan Karabağ ile İlçe Başkanı Alper'in Bayraklı'daki siyasi görüntüleri!" dedi.

Toptaş, Cemalettin Alper'in istifa ettiğini belirterek, tazminatını nereden aldığını, bugüne kadar da girdi çıktı yaparak aldığı tazminatların toplamını açıklamak zorunda olduğunu kaydetti.