Meral Akşener: Sınırlı da olsa milletime sesimi duyurabiliyorum

Meral Akşener: Sınırlı da olsa milletime sesimi duyurabiliyorum
12 Şubat 2019 - 10:12

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup konuşmalarını her televizyon kanalının vermemesine tepki göstererek, "Sınırlı da olsa milletime sesimi duyurabiliyorum" dedi.

Akşener'in konuşmasından satır başları şöyle:

"Sınırlı da olsa milletime sesimi duyurabiliyorum. 

"Bir yerlerden söz almadık, kimseden hiçbir garanti istemedik. En önemlisi de gayrete teyfik bağışlayan Allah'a güvenip yola çıktık. Anka kuşunun hikâyesini bili misiniz? Binlerce kuş Anka Kuşunu görebilmek içi binlerce kuş 7 ayrı vadiden uçarlar. O vadilerin hepsi bir tuzaktır. Dedikodusu, inançsızlık, benlik vadisi ayrı bir tuzaktır. Bu yolculuğu tam 30 kuş tamamlar. Ve Kaf Dağı'nda gerçeği anlarlar. Anka Kuşu, oraya ulaşabilendir. Tüm tuzakları aşıp dağa ulaşanlara Zümrüt-ü Anka denir. İşte İyi Parti Türk milletinin Zümrüt-ü Anka'sıdır.

"Demek o aracı iktidar. Siz yapıyorsunuz. Bunun üzerine damat Berat Bakan diyor ki; 'Sebze ve meyvenin fiyatı taşımacılık yüzünden artıyor.' Yani domatesin, patlıcanın, biberin pahalılığın sebebi Trakya'dan Antalya'dan, Niğde'den yola çıkan kamyonların şoförleriymiş. biz bu güne kadar nohut almak için Kahraman Maraş'a, domates almak için Ege'ye mi gidiyorduk? İyice şaşırmış bu adam.Gerçekten diyor. Bunu düzeltmenin yolu, tüm dünyada petrol fiyatları düşerken benzine, mazota zam yapmak değildir. Diyelim ki depoyu doldurdular, sanıyor musunuz ki bir çırpıda İstanbul'a gelecek. Daha bunun köprüsü var. Osman Gazi Köprüsü mü dersiniz, garanti ödemeli oto yollar mı dersiniz. Hani müteahhitin yaptığı yoldan geçmek isterseniz geçin, köprüden geçmek isterseniz yol uzuyor, benzin parası artıyor. Bu paralar 5 müteahhitin cebine gidiyor. Bu müteahhitler vergisi silinen müteahhitler. 

"Kendi çıkardığını tarım kanunu bile uygulamıyorsunuz. yazıktır dünyada tarım ve hayvancılıkta kendine yetebilen ülkelerden biriyken ne hale geldik. Kurtarmayla her seçim bu iş yürümez. Sadece günü kurtarmak için adım attığınız zaman bu iş yürümez. Aklınızı fikrinizi beton ekonomisine bağışladınız, milletin derdine kulak vermediniz, oralı olmadınız. Bir suç tarifi yapıyorsunuz, suçun sahibi hal, manav, bakkal oluyor. Şimdi de çıkmış nakliyeciyi suçluyorsunuz. Kimseye suç atmaya kalkmayın, suçlu sizsiniz kardeşim.

"Bu işleri iyi yapabilmek için, iyi bir tedrisattan geçmiş, sayın cumhurbaşkanının bile bileceğini düşünüyorum, iyi bir tedrisattan geçmiş olmaları gerekir. Ömürlerini vatana hizmet aşkıyla yoğurmuş olmaları gerekir. Yanlarında akrabaların değil, işinin uzmanı, ülkesine sadık ehil kadroların olması gerekir. İyi Parti'de hem yönetim tecrübesi, hem de vatanına milletine sağdık ehil kadrolar var çok şükür. Planlarımız hazır. Hepsini uygulayıp, her sektörü ayrı ayrı ayağa kaldıracağız. 

"(İyi Belediyecilik andı) Her yerden mektup geliyor. Aramızda kalsın, herkes çözümün farkında ha. Mileltimiz sandığı bekliyor. Bu seçim iktidarın değiştirileceği bir seçim değil. Yine aramızda kalsın, koltukların bekası tehlikede değil. Bu seçim belediye hizmetlerinin daha iyi yapılmasını sağlayacak bir seçim. Nedir bizim hedeflediğimiz iyi belediyecilik; öncelikle vatandaşın alması gereken hizmeti en iyi şekilde ona sunmaktır. Bizim belediye başkanımızın ilinde, ilçesindeki sorunları çözmesidir. Bakın bu elimdeki İyi Belediyecilik kitabı. Bu kitapta bir ant var. Seçimden önce her adaya imzalatıyoruz. Bu bir yemin metnidir. Neyin yapılacağını ve neyin yapılmayacağını gösteren bir yemin metnidir. Adaylarımız imza atarak kendilerini milletimize bağlayacaklar. Adım adım ne yapacağımız, uygulama yöntemleri belli, her sorunun çözümü belli. Bişr an evvel uygulamaya koyacağız. Ücretsiz internetten, sanat ve estetike, kadınlarımızın sorunlarına, akıllı iyi kentlerden dar gelirlere verilecek desteklere, engelsiz kentlerden ücretsiz ulaşıma kadar her şey hazır.

"Tek bir ölçü olacak, o bunu  yakını,bunun torpillisi falan demeyecek. Benim vatandaşım TC kimlik kartını cebinden çıkardığı anda, yani bizi birbirimize bağlayan tapu senedini çıkardığı takdirde hakkı olan tüm hizmetleri eksiksiz alacak. İyi Partili başkan partisine, etnik kökenine bakmadan herkese hakkaniyetle hizmet edecek. Bu ortak tabu senedidir. Göreceksiniz vatandaşımıza bu huzuru yaşatacağız.

"İyi Belediyecilik kitabında; iyi başkan ne yapmaz bölümünü çok önemsiyorum. Öncellikle lüks içinde yaşamaz. Adı yolsuzluklarla yan yana gelmez, personel alımında hısım, akraba kollamaz. Türkiye cumhuriyetinin kurucu iradesiyle ters düşenlerle işi olamaz.