Menfaat peşinde olanlar temizlensin

Eski il başkanları, AK Parti’nin ‘Partide menfaati olanlarla değil’, gerçek anlamda partiye gönül vermiş olanlarla yola devam etmesini istedi.

Menfaat peşinde olanlar temizlensin
30 Aralık 2019 - 10:40

AK Parti'nin 2020 yılı içinde yapılacak il ve ilçe kongreleri öncesinde, parti yönetimi, bugüne kadar görev yapmış eski il başkanları ile ikinci defa bir araya geldi. İlk toplantı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı ile Ekim ayı sonunda gerçekleştirilmişti. Eski il başkanları buluşmada, adalete olan güven ve ekonomi konusunda yaşanan gelişmelere dikkat çekti.

Geçen hafta içinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ve milletvekillerinin katılımı ile yapılan toplantılar 10'arlı gruplar hâlinde ve ‘çalıştay' formatında gerçekleştirildi. AK Parti genel merkezinde, bu toplantılar için 50'den fazla masa oluşturuldu. On civarında eski il başkanı ile birlikte parti yönetiminden veya milletvekillerinden belirlenen isimler bu toplantılarda bir araya geldi. Parti yönetimi, hem kongre sürecine ilişkin, hem de parti politikalarına ilişkin eski il başkanlarının görüşlerini aldı.