MENEMEN BELEDİYESİNE YAPILAN OPERASYONUN ARTÇILARI KARABAĞLAR ve ÇİĞLİ BELEDİYELERİNİ DE VURACAK MI?

MENEMEN BELEDİYESİNE YAPILAN OPERASYONUN ARTÇILARI KARABAĞLAR ve ÇİĞLİ BELEDİYELERİNİ DE VURACAK MI?
22 Kasım 2020 - 15:48 - Güncelleme: 22 Kasım 2020 - 16:19

İzmirli avukat Tarcan Ülük'ün yaptığı paylaşım, Menemen Belediyesine yapılan operasyonun ardından gözlerin Karabağlar Belediyesine çevrilmesine neden oldu!

İYİ Partililerin de adlarının karıştığı Menemen Belediyesi operasyon dosyasının, yazılanların aksine, yolsuzluk boyutunun 80 milyona dayanacağı belirtiliyor!

İYİ Partilerin de gözaltına alındığı operasyon kapsamında, İYİ Parti İzmir İl Sekreteri Hasan Yıldız'ın da adı dillendiriliyor!

Yıldız'ın İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar tarafından istifasının istendiği, Yıldız'ın da "İstifa edersem iddiaları kabullenmiş olurum" şeklinde İl Başkanı Kırkpınar'a konuştuğu iddia ediliyor...

Operasyon kapsamında; İyi Parti İzmir büyükşehir meclis üyesi Fikret T. Ç. îl yöneticisi Gökhan U. Karabağlar ilce yöneticisi Mustafa Ç.'nin gözaltına alınıp İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Şube'ye götürülmesinin ardından egazetem.com'a açıklamada bulunan İYİ Parti İzmir İl Sekreteri Hasan Yıldız, " Bugüne kadar hiçbir Belediye Başkanınla görüşmem olmadığı gibi randevu aldığım, 22 şirketi uzaktan yönettiğim iddialarının hiçbiri doğru değildir. Ben buradayım işimin başındayım ticaretle uğraşmıyorum, gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bu iddiaları doğrulamaya davet ediyorum " dedi.

İYİ Parti İl Sekreteri Yıldız'ın açıklamasıyla gündeme gelen 22 şirketin Menemen Belediyesinin dışında yüklü miktarda Karabağlar ve Çiğli Belediyesinden D 22 (Doğrudan Temin) ihaleler aldığı ve bu ihalelerin gerçek dışı alımlar olduğu iddia ediliyor.


22 Şirketin Karabağlar ve Çiğli Belediyelerine neler sattığına ilişkin flaş iddialar bulunuyor!

Öte yandan Avukat Ülük'ün yaptığı paylaşımın ardından, İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili, İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu'nun yapacağı açıklamaları İYİ Parti İzmir teşkilatının merakla beklediği öğrenildi. 

Bizi izlemeye devam ediniz...