Menemen belediye başkanı Aksoy'da belediyesinde Tuncelili kadrolaşma modasına uymuş!

Menemen belediye başkanı Aksoy'da belediyesinde Tuncelili kadrolaşma modasına uymuş!
16 Mayıs 2020 - 10:45 - Güncelleme: 16 Mayıs 2020 - 11:51Yakında İzmir'deki bir CHP'li belediye başkanı için "Tuncelili personel çalıştırmayan belediye başkanı dövüldü"ne ilişkin bir haber medyada yer alırsa, sakın şaşırmayınız!
Bu kadrolaşma işi artık onun da olacağını gösteriyor!

Ya da şehirler arası İzmir girişlerindeki tabelaların altına "Orjinalinden büyük Tunceli'ye hoş geldiniz" notu da konulursa lütfen ama lütfen hiç şaşırmayınız!

Bu nasıl iştir ki; İzmir'de Tuncelili olmanın dayanılmaz hafifliği yaşanmaktadır!

Haydi Menemen'de Kültür Müdürlüğü koltuğuna oturtacağınız personel bulamadınız diyelim; iyi de İzmir'de Kültür Müdürlüğü görevini yerine getirebilecek hiç mi insan kalmadı?

Nerede bir Tuncelili görseniz cımbızla toplar gibi bulup buluşturup anında bir koltuğa oturtuyorsunuz!

Arkadaş, başka memleketlerden "Müdür" olacaklar çıkmıyor mu? 

Bu işin sırrı nedir?

İddialara göre; CHP'li Menemen belediye başkanı Serdar Aksoy da tutmuş Narlıdere'de çalışan bir öğretmeni getirmiş belediyesinin Kültür Müdürlüğü koltuğuna oturtuvermiş!

Ne güzel değil mi? 

Ne yapsak bizde kendi memleket hanemizden istifa edip bir CV hazırlayıp, memleketi hanesine "Tunceli" ilçesi hanesine "Çemişgezek" mahallesi hanesine "Gedikler" yazsak, bize de bir koltuk bulurlar mı?

Koltuk bulamasalar bile "bankamatik" yaparlar mı acaba? (Temsil, geçen dönemim Bornova'daki ünlü Genel Merkez'den randevu alıcısı gibi! Neyse, üç kuruşluk para için kirleneceğinize, aç kalın ve İzmirli kalın!) 

Bu arada Narlıdere'den Menemen'e transfer Kültür Müdürü'nün çok keskin (!) Atatürkçü olduğu bildirildi!
Şöyle böyle değil yani...!

Not: İzmir'de kızakta bekleyen ve Tuncelili olmayan bir bürokrat, 6 ay kadar öncesinde CHP Genel Merkezine "Göreve atanmam için illa ki Tuncelili olmam mı gerekiyor" şeklinde mektup yazmıştı.