Kulis: İzmir'de bir ilçe belediye başkanın istifanın eşiğinde olduğu konuşuluyor!

Kulis: İzmir'de bir ilçe belediye başkanın istifanın eşiğinde olduğu konuşuluyor!
04 Mayıs 2019 - 14:32 - Güncelleme: 04 Mayıs 2019 - 14:56Hafta başından beri İzmir siyaset kulislerinde CHP'li bir ilçe belediye başkanın istifa edeceğinin konuşulduğu belirtildi.

Kulislerde konuşulan iddialara göre; çok borçlu bir İzmir ilçe belediyesine yeni seçilen başkanın yapılan yolsuzluklardan bunaldığı, her taşın altından eski başkan ve akrabalarının marifetlerinin çıkması üzerine istifanın eşiğinde geldiği belirtiliyor.

Belediye kasasını tam takır ve yıllık bütçesinden çok daha fazla borçla devir aldığı belirtilen ilçe belediye başkanının, yolsuzlukların içinden çıkamadığı hatta istifa edeceği bilgisini İBBB Tunç Soyer'le bile paylaştığı CHP kulislerinde konuşuluyor.

"Harun gibi gelip Karun gibi gittiği" belirtilen ve bir dönem belediye başkanlığı yaptığı konuşulan "O" belediye başkanı hakkında da çok kısa süre içinde devlet tarafından işlem yapılacağı iddia ediliyor.

Öte yandan dün Ankara'da belediye başkanları toplayan CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun istifanın eşiğindeki belediye başkanı ile özel görüştüğü/görüşeceği kulislerde konuşulanlar arasında tazeliğini koruyor. 

CHP'liler, istifa eden Ak Partili Pursaklar belediye başkanının da işin içinden çıkamadığı için istifa ettiğini konuşuyorlar.