Konak Ruhsat İşleri: Damat-Kayınpeder elele ruhsatlar gele gele

Konak Ruhsat İşleri: Damat-Kayınpeder elele ruhsatlar gele gele
26 Mart 2020 - 17:30 - Güncelleme: 26 Mart 2020 - 18:09CHP'in 2019 Yerel Yönetimler Afyon Çalıştay'ından çıkan kararlar deyim yerindeyse harfi harfi uygulanıyor! 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyon Çalıştayı'nda Belediye Başkanlarının yapması ve uyması gerekenleri de 7 maddede açıklamıştı:

1 – Yönettiğiniz belediyede hemşerilerinizi inançları, kimlikleri ya da yaşam tarzları itibariyle ötekileştirmeyiniz. Tüm vatandaşları kucaklayınız…

2 – Hizmeti belli kişiler, zümreler, akrabalar, yandaşlar için değil, halk için üretiniz. Sizi, bulunduğunuz makama taşıyanın belde halkı olduğunu asla unutmayınız.

3 – Fakir mahallelere pozitif ayrımcılık yapınız. Yatırımlarınızda bu mahallelere öncelik veriniz… Hizmet programınızda özellikle engelli – dezavantajlı gruplar ve kadınlar lehine irade ortaya koyunuz…

4 – Yoksullara yardım yaparken insan onurunu koruyunuz, ailenin ya da kişinin yoksulluğunu asla teşhir etmeyiniz. Yani  “sağ elin verdiğini sol el görmeyecek” anlayışına uygun davranınız…

5 – Harcamalarınızı, yatırımlarınızı mali disiplin içerisinde planlayınız. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete veriniz. Bütçe kullanımlarınızla ilgili olarak belli aralıklarla belde sakinlerini ve kamuoyunu bilgilendiriniz. Bu aynı zamanda “israfla mücadele” demektir. 

6 – Yönetici atamalarında liyakat esasına mutlaka uyunuz. Partizanca uygulamalardan kesinlikle kaçınınız. “işi ehline verme” kuralını, her atamada göz önünde bulundurunuz. Kamu yararına uygun olması şartıyla sizden önce başlatılmış projeleri sürdürünüz…

7 – Belediyeyi “adaletle” yönetiniz… Hakkı, hukuku ve adaleti her ortamda savununuz ve gereğini yapınız. Belediye çalışanlarının özlük haklarını eksiksiz koruyunuz, kimsenin işiyle ve aşıyla uğraşmayınız. Böylece size oy vermeyenlerin dahi size saygı duymasını sağlarsınız…

İki gün önce Konak Belediyesi'ndeki Ruhsat Müdürlüğü operasyonu ironik bir dille, görevden alınan (Malatyalı) Kemal Selvitopu'nun yerine Karslı Zabıta Müdürü Tayyar Fırat'ın getirilmesi "Karspor:1 Malatyaspor: 0" şeklinde vermiştik...

Bu operasyonun detaylarını gün be gün vermeye devam edeceğiz!

Operasyonun perde arkasına bakıldığında; Belediye Başkanı Abdül Batur ve Yardımcısı Ali Ulvi Dülger karşınıza çıkıyor!

Peki; Kemal Selvitopu, kızağa çekilecek kadar nasıl bir kabahat işlemiştir?
İşte, işin püf noktası da burası!
Selvitopu'nun başının yenmesine neden olan konunun detaylarını satır satır yazacağız! Bu konu salt bizim tarafımızıdan değil, yetkililer tarafından da mercek altına alınmış bulunuyor!

Gelelim Tayyar Fırat'ın Ruhsat Müdürlüğüne atanmasına...

Afyon Çalıştayı'ndan çıkan sonuç bildirgesine göre; Başkan Batur Ruhsat Müdürlüğü koltuğunu "işinin ehline" vermiş görünüyor! 
"Partizanca uygulamalardan kesinlikle kaçınınız. “işi ehline verme” kuralını, her atamada göz önünde bulundurunuz. " Bakın bunları biz söylemiyoruz; bilakis CHP Genel Başkanı söylüyor... Başkan Batur'un da kalkıp Genel Başkanının kural ve temennilerini çöpe atacak hali olmadığına göre; damadın çalıştığı Ruhsat Müdürlüğünün başına kayınpederin getirilmesinden daha doğal ne olabilir? 
Ne diyordu sayın Kılıçdaroğlu Afyon Çalıştayı'nda Belediye Başkanlarına "Yönetici atamalarında liyakat esasına mutlaka uyunuz." 
Şimdi kim kalkıp Başkan Batur'un bu Ruhsat Müdürlüğü atamasında "Liyakat"ı esas almadığını söyleyebilir/yazabilir?
Aslanlar gibi "DAMAT" liyakatı ortada duruken; sayın Kılıçdaroğlu da dahil kim kalkar şimdi sayın Batur'a "What is this liyakat?" sorusunu sorabilir? 

Hayırlı atamalar... Hayırlı liyakatlar...

Şok detaylar bir sonraki haberimizle geliyor...

Bizi izlemeye devam ediniz...