KILIÇDAROĞLU, MALTEPE BELEDİYE BAŞKANI ALİ KILIÇ'IN DOSYASINI HAMZAÇEBİ'YE NEDEN VERDİ? NEDEN GEREĞİNİ YERİNE GETİRMEDİ?

KILIÇDAROĞLU, MALTEPE BELEDİYE BAŞKANI ALİ KILIÇ'IN DOSYASINI HAMZAÇEBİ'YE NEDEN VERDİ? NEDEN GEREĞİNİ YERİNE GETİRMEDİ?
10 Şubat 2019 - 21:17 - Güncelleme: 10 Şubat 2019 - 22:34CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyasete girmeden önceki mesleğive sıfatı hesap uzmanıydı... CHP Genel Sekreteri Akif hamzaçebi'in de mesleği hesap uzmalığıdır... Sanırım 20 yıla yakın bir süre maliyede çalıştılar...

Kılıçdaroğlu, siyasette "yolsuzluk"ların üzerine giderek yıldızını parlattı... CHP Grup Başkanvekili iken o dönem Star Tv'de yayınlanan Uğur Dündar'ın "Arena"  programının başgediklisiydi... Her programda bir yolsuzluk dosyası gündeme getiriliyor, Kılıçdaroğlu da 7'den 70'e herkesin sempatisi kazanıyor, programı izleyenlerde "helal olsun" çekiyordu ekran başında...

O günlerden geriye ne bir "gereği yerine getirimiş" dosya ne de yolsuzlukların üzerine giden bir Kılıçdaroğlu kaldı ortalıkta!

Tam tersi zorda kaldığında gereğini yerine getirmekten kaçınan bir Kılıçdaroğlu profili var artık gündemde!

Yukarıdaki belge sanırım Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın 5 yılda belediye başkanlığı maaşı ile familyasına da kazandırdığı malların listesi!

Ali Kılıç... Almanya'da Alevi Dernekleri Federasyonu başkanı olduğu yıllarda Kılıçdaroğlu ile tanıştığı belirtiliyor... Kılıçdaroğlu'nun Grup Başkanvekili olduğu 2006 yılında İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin tarafından Berlin'de Ali Kılıç'la tanıştırıldığı ifade ediliyor...

Ali Kılıç'ın balon Deniz Feneri dosyaları ile nasıl göz boyadığına değinmeden, yukarıdaki "Kılıç Family" gayrimenkul listesi, bilindiği üzere Ak Parti Maltepe Belediyesi Meclis Grubu tarafından Meclis'e taşınmış, liste hakkında Kılıç'tan açıklama yapması istenilmişti... Liste karşısında bir açıklama yapamayan Kılıç, konuyu "kem küm" ederek savuşturmaya yeltenmişti!   

Yukarıdaki listede yer alan gayrimenkullere ait belegeler ve daha fazlasının yer aldığı dosya, adaylıkların açıklanmaya başlamasından önce CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na takdim edilir!

İlçe Başkanı Özkan (Üç gün önce tüm ilçe yönetimi istifa etti) dosyada belgesi olmayan fakat, Ali Kılıç'la ilgili onlarca çekincesini de gerekçeleriyle Kılıçdaroğlu'na anlatır!

Buradan sonrasını Hamzaçebi'nin bir kaynağımın istifasını kutlaması sırasında anlattıklarına bırakalım...

Hamzaçebi Ali Kılıç dosyası ve istifası hakkında şunları söyler:

Genel Başkan, Maltepe İlçe'den gelen dosyayı bana incelemek üzere verdi... Fakat, verirken "bir yolsuzluk, hırsızlık varsa yakala, gereğini yerine getirelim" dedi...

Ali Kılıç'ın dosyasını 3 gün inceledim ve yakaladım diyerek, raporumla birlikte Genel Başkana teslim ettim...
Dosyanın bana verildiğini bir şekilde Maltepe örgütü de öğrendi... Doğal olarak örgüte de dosyanın gereğinin sayın Genel Başkan tarafından gereğinin yerine getirileceğini belirttim... 

Dosyanın havametine karşılık sayın Genel Başkan sanırım sorumluğunu üstlenip yetkisini de kullanarak Ali Kılıç'ın yeniden adaylığını açıkladı. Beni de örgütle yüz yüze bırakmış oldu! Bende istifa ederek gereğini yerine getirdim. Ardımda da Maltepe ilçe başkanı ve yönetimi tümden istifa etti.

Şimdi, ayyuka çıkmış, Meclis'e taşınmış, inkar bile edilememiş bir servet listesi... Üstüne üstlük bu servet listesi hakkında yazılmış bir rapor... Ve... Geriğini yerine getirmekten kaçınan bir Genel Başkan...

Peki, bu durumda siz olsaydınız istifa etmez miydiniz?

Atlamayalım; kaynağım Ali Kılıç ile Tekin Bingöl'ün de çok sıkı fıkı bir kanka oldukarını aktarırkeni Bingöl'ün yeni Genel Sekreter olacağını hatta Kılıç'ın da bu yönde lobi yürüttüğünün altını çizdi!


KILIÇ'IN 5 YILDA ELDE ETTİĞİ SERVETİ AŞAĞIDAKİ HABERİMİZLE OKURLARIMIZA DUYRUMUŞTUK: 

İŞTE EN GARİBAN CHP'Lİ BAŞKANIN 5 YILA SIĞDIRABİLDİKLERİ! ALMANYA'DAKİLER HARİÇ...