KILIÇDAROĞLU, CHP GENEL BAŞKANLIĞI'NDAN AYRILIYOR MU?

KILIÇDAROĞLU, CHP GENEL BAŞKANLIĞI'NDAN AYRILIYOR MU?
11 Şubat 2019 - 11:26 - Güncelleme: 11 Şubat 2019 - 13:36

ANALİZ
Kemal Kılıçdaroğlu... Deneyimli bir isyasetçi ve yönetici... Peki görevinden ayrılıyor mu? Bu soru şimdi nereden çıktı diyeceğinizi düşünüyoruz!...

İki adım geriye Haziran 2018 genel seçimlerinin hemen sonrasına gittiğinizde sanırım bu sorunun yanıtı bulabilirsiniz!

Olağanüstü kurultay imza çalışmalarını pasifize etme adına sayın Kılıçdaroğlu'nun mart 2019 yerel seçimleri sonrasında CHP Genel Başkanlığını bırakacağına ilişkin açıklamaları olmuştu...

Bilindiği üzere yerel yönetimlere adayların hemen hemen hepsi CHP yöneticilerinin yüzlerinin akıyla, pırıl pırıl tertemiz kişilerden belirlenerek bu işlemler de gerilerde bırakılmıştı... Sen sağ ben selamet edasıyla adaylarda belirlendiğine göre; sayın Kılıçdaroğlu'nun ha seçimden önce ha seçimden sonra CHP Genel Başkanlığını bırakmış olması, seçim sonuçlarına olumlu ya da olumsuz yansıyacak mı? O yüzden 9 seçimden ne çıkmıştı?

Bugün çıkan gazetelere baktığınızda; bir süredir fısıltı gazetesinde ve kulislerde konuşulanların yazıldığını görürüsnüz...

Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Ö. Tuncay Ceylan, İzmir Büyükşehir Belediyesine Genel Sekreter oluyormuş!

Üst düzey bir yönetici kadrolarını biryerlere yerleştiriyorsa, yakın bir gelecekte görevinden ayrılmayı düşünüyor demektir!

Özel Kalem Ö. Tuncay Ceylan, sosyal bilimlerden mezun... Teknik bir adam değil... Aynı zamanda belediyecilik deneyimi "sıfır" olan bir kişi...

Peki nasıl oluyorda böylesi bir göreve getirilebiliniyor?

Tuncay Ceylan, İzmir adaylarının bir kısmına sıklıkla Genel Başknala randevu ayarlarken; bazıları da görüşme olanağı dahi bulamıyordu! Böylece; tabii ki sıklıkla Genel Başkanla görüşebilenlerin de aday olma ihtimalleri daha çok yükseliyordu!

Karşımıza çıkarılan adaylara baktığımızda, bu öngörümüzün ne denli doğru olduğu anlaşılacaktır!

Ö. Tuncay Ceylan'ı bir de başka nereden tanıyorduk?

Ege'deki Beldiyelere şimdi cezaevinde bülbül gibi öten Erkan Karaarslan'ı danışman ve şirketlerini de çözüm ortağı olarak empoze etmesinden değil mi?

Tüm bu olup bitenlere baktığımız zaman, sayın Kılıçdaroğlu'nun "liyakat-deneyim-hak-hukuk- adalet gibi ölçütlerle adayları belirleyeceğiz" sözü de havada kalmıyor mu? 

Söyledikleri havada kalıyorsa, bir kuş misali Özel Kalemi Tuncay Ceylan'ı İzmir'e uçuruyorsa, 1 Nisan sabahı da leylekler onun koltuğunu da uçurmaz mı???!!!