Kılıçdaroğlu: Belediye başkanlarımızın elini kolunu bağlamak istiyorlar!

Kılıçdaroğlu: Belediye başkanlarımızın elini kolunu bağlamak istiyorlar!
24 Haziran 2020 - 11:09

 "TUNÇ SOYER VE BAYRAK OLAYI: Tunç Bey'e yönelik bir linç kampanyası yürütüyorlar. Orada TURSAB yetkilileri ile bir araya gelmişler. İzmir'de turizmi nasıl canlandırırız; şehre daha fazla turist nasıl gelebilir diye. O çerçevede bir İzmir markası yaratmak istiyorlar.


BELEDİYELERE OPERASYON: Hükümet iki açıdan sıkıştırıyor. Gerçekten belediye başkanlarının elini kolunu bağlamak istiyor ama belediye başkanlarımız bunu kavgasız dövüşsüz aşıyorlar. İkincisi ise savcılar aracılığıyla belediye başkanlarının üzerine gitmeye çalışıyorlar; baskı kuruyorlar. Yargıyı maşa olarak kullanarak CHP'li belediyeler üzerinde baskı kurmak istiyorlar. Mesela Yalova Belediye başkanımız. İhbarı yapan kendisi, kendisinden önce başlayan uygulama. Kendisinin de o işin içinde olduğuna dair hiçbir delil yok ama sırf Sarayın talebi doğrultusunda bir numaralı sanık olarak ağır cezaya verildi. Hiçbir delil yok ortada. Niçin bir numaralı sanık gösterildi? İdare mahkemesini kazanmasın diye... Açtığı davayı göreve iade davasını, mecburen ağır cezadaki davanın sonuçlanmasını bekleyecek. Böylece uzun yıllar ya da uzun süre belediye başkanlığı yapamayacak. Böylece belediye başkanlarımıza bir kumpas kuruyorlar. Yargı aracılığıyla kuruyorlar bu kumpası. Biz bunun da farkındayız.

İZMİR'İN SAHİLLERİNE GÖZ DİKMİŞLER: Özellikle rantın büyük olduğu İzmir'de belediye başkanlarımıza kumpas kurma girişimlerinin de olduğunu biliyoruz. Bunun dışında kumpas kurulduğunu da biliyoruz. Özellikle İstanbul'da rantı tümüyle tüketen rantiye sınıfı; İzmir'e, İzmir'in sahillerine göz dikmiş durumda. Oradaki rantı kullanmak istiyor. Belediyeler de buna izin vermeyince hükümet aracılığıyla belediyelere yargı üzerinden baskı kurulmak isteniyor." Yukarıdakiler habertürk.com'dan alıntı. Tamamı için: https://www.haberturk.com/ozel-kilicdaroglu-belediyelerimize-kumpas-kuruyorlar-haberler-2722639Dün çiçeklerle süslü sahnelerde; Belediye Başkanlarına "Belediyelerinizi böyle yöneteceksiniz" dersleri aldırtan CHP'li yöneticiler, bugün iflas etmiş belediyeleri hakkında neden ağızlarını açıp iki çift laf edemiyorlar?

Y-CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mars'ta falan yaşamıyorsa, bu ihaleleri verenler Jüpiter'de mi yaşıyorlar?

Hükümet iki koldan CHP'li Belediyelere kumpas kuruyormuş! Biri yargı yoluyla, diğeri de siyasi! 
Peki, daha dün Belediye Başkanlığı düşürülen Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı'nın ağır cezada mazot yolsuzluğundan, adrese teslim ihaleden yargılandığını, başkanlığının düşecek oluşunu 19 mart 2019 öncesi sayın Kılıçdaroğlu bilmiyor muydu? 
Bilmiyorsa; Genel Başkanlığının ciddiye alınmasının bir anlamı olabilir mi?
Adam yargılanmış, dosyasının da Yargıtay da olduğunu dahi sayın Kılıçdaroğlu bilmiyorsa, Atatürk'ün koltuğunu niye işgal ediyor ki? 

Çok özür, sayın Kılıçdaroğlu, acaba bu ağzından çıkanların yüzde kaçına kendisi de inanıyordur? 
Tunç Soyer, Büyükşehir için adaylık dosyası dahi almadan İzmir'e aday yapan kim? Uzaylı Zekiye mi? 

Yahu, daha geçtiğimiz hafta Yıldıray Sapan canlı yayında A Haber'de söyledi: "Erkan Karaarslan'ı belediyelere pazarlayan sayın genel başkandır." Çık önce bunu bir çürüt bakalım... Çürütebiliyorsan!
Erkan Karaarslan'a bulaşan ve kasası boşalmamış bir belediye gösterin ki bu kumpas masalınıza inanalım!

Alın size 12 Şubat'ta yazmışız... Belediye başkanınız yalan konuşuyor!

İşte Ekrem İmamoğlu’nun açıklamaları:

* Arkadaşlarım ifade ettiklerinde açıkçası bu habere inanmak istemedim. Sonra arkadaşlarım videoyu gösterince çok üzüldüm, utandım. Ülkemde bu tür yalan ifadelerin bu mercilerden aktarılması konusunda utandım, çok üzüldüm. Önce şunu söyleyeyim; bahsi geçen vatandaşımız (Erkan Karaaslan) benim danışmanım değil.

SORUŞTURMAYA BİLE GEREK DUYULMADI

Bu arkadaşımız bizim dönemde de bir kısım hizmetler verdi. Bunlar kayıtlı, bunlarla ilişkili araştırmalar yapıldı. Soruşturmaya bile gerek duyulmadı. Bu yalan ifadeleri kullanmakta nasıl böyle bir boşluğa düşerler, bu makamlar böyle yalan ifadeleri nasıl kullanırlar? Tekrar altını çizeyim. 2012’den itibaren Beylikdüzü Belediyesi’ne hizmet eden bir şahıstan bahsediyoruz.

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Ak Parti Grup toplatısında yaptığı açıklamar çerçevesinde yayımlanan video, deyim yerindeyse İstabul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kimyasını bozmuş görünüyor!Videoda yer alan FETÖ'nün Belediyeler İmamı olarak anılan Erkan Karaarslan fotoğrafının üzerine işlenen "İmamoğlu'nun danışmanı FETÖ imamı çıktı" ibaresi, Ekrem İmamoğlu'nun apar topar açıklama yapmaya da itmiş görünüyor!

Peki, yukarıda yer alan Başkan İmamoğlu'nun açıklaması gerçeği yansıtıyor mu?

İmamoğlu, hiç sıkılmadan bu ifadleri kullanıyor:"Soruşturmaya bile gerek duyulmadı. Bu yalan ifadeleri kullanmakta nasıl böyle bir boşluğa düşerler, bu makamlar böyle yalan ifadeleri nasıl kullanırlar?"

İBBB İmamoğlu, yaptığı bu açıklamayla bir şekilde Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan'ı Grup toplantısı konuşmasında "yalan ifadeler" kullanmakla suçluyor!

Peki; kazın ayağı İBBB İmamoğlu'nun dediği gibi mi? 

Alın size İBBB İmamoğlu'nun yalan konuştuğunun belgesi:

İŞTE İMAMOĞLU'NUN BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞU DÖNEMDE FETÖ'NÜN BELEDİYELER İMAMI OLARAK ANILAN ERKAN KARAARSLAN'A VERDİĞİ İHALE İLE İLGİLİ AÇILAN DAVA... DAVA DOSYASININ İÇİNDE EVRAK SAHTECİLİĞİNDEN TUTUN ADRESE TESLİM VERİLEN İHALE İDDİALARINA KADAR...

O zaman soruyoruz; KİM YALAN KONUŞUYOR?
Taktir kamuoyunun...

İŞTE İMAMOĞLU'NUN ADRESE TESLİM VERDİĞİ İHALELERDEN SADECE BİR TANESİ VE AÇILAN DAVA:
 

SONUÇ İLANI
YAZILIM VE DESTEK HİZMETİ ALINACAKTIR
BEYLİKDÜZÜ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

İhale kayıt numarası    :    2016/108526
1- İhalenin
a) Tarihi    :    10.05.2016
b) Türü    :    Hizmet alımı
c) Usulü    :    Açık
d) Yaklaşık Maliyeti    :    1.809.333,34 TRY
2- İhale konusu hizmetin
a) Adı    :    YENİ GELİR KAYNAKLARININ YÖNETİMİ KAPSAMINDA, GELİRLERİN ARTIRILMASI İÇİN BİR EYLEM PLANI OLUŞTURULMASI, İLAVE GELİR KAYNAKLARININ TEMİNİ VE YENİ GELİR KAYNAKLARININ YÖNETİMİ PROJESİ KAPSAMINDA KULLANILACAK YAZILIMLARIN TEMİNİ HİZMETİ ALIMI İŞİ
b) Yapılacağı yer    :  BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANLIĞI MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ VE İLGİLİ BİRİMLERİ
c) Süresi    :    7 aydır
3- Teklifler
a) Doküman Satın Alan Sayısı    :    1
b) Dokümanı EKAP üzerinden 
e-imza kullanarak indiren sayısı    :    0
c) Toplam Teklif Sayısı    :    1
d) Toplam Geçerli Teklif Sayısı    :    1
e) Yerli istekli lehine
fiyat avantajı uygulaması    :    Uygulanmamıştır
4- Sözleşmenin
a) Tarihi    :    26.05.2016
b) Bedeli    :    1.754.730,00 TRY
c) Süresi    :    26.05.2016 - 31.12.2016
d) Yüklenici    :    EYÖNTEM EĞİTİM VE DANIŞMANLIK ANONİM ŞİRKETİ
e) Yüklenicinin uyruğu    :    Türkiye

Yukarıdaki ihalenin güzelliğine bir bakar mısınız?
Buram buram yolsuzluk kokmuyor mu?
İhaleyi veren kim?
Dönemim Beylikdüzü Belediye Başkanı şimdinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu... 

Bu ihale şu an yargının kollarında! Bu ihaleye ilişkin İstanbul Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianame ve iddianamede yer alan şüphelilerin isimleri tek tek aşağıda yayımladığımız belgelerde yer alıyor...Baldız Çiğdem Şanlı'da Beylikdüzü iddianamesi ile karşımıza çıktı! Erkan Karaarslan, Aydın'da bacanakla, İstanbul'da da baldızla işleri koordine etmiş... Baldız Çiğdem Şanlı, aynı zamanda Erkan Kaaraslan'ın şirketlerinin koodinatörüydü...

Bu şirket Erkan Karaarslan’ın kendine ait bir şirkettir.
İhalenin güzelliğine bir bakar mısınız...
Gelirler arttırılacakmış...!
İlave gelirlerin arttırılması için kaynaklar bulunacakmış...!
Gelirlerin arttırılması kapsamında yeni yazılım temin edilecekmiş..!
Anadolu insanın deyimiyle; ölme eşeğim ölme!
Adam olana sormazlar mı? Yahu kasadaki 1 Milyon 754 Bin lira bir tarafınızı mı dürttü? Bir tarafınıza mı battı? Dursaydı para kasada! 
Şimdi soruyoruz; ey Ekrem İmamoğlu, bu ihaleyi FETÖ'nün Belediyeler İmamı olarak anılan Erkan Karaarslan'a verdikten sonra; Beylikdüzü Belediyesinin kaç kuruş gelirleri arttı? 
Hem bir de nasıl oluyorda Mali Hizmetler Müdürlüğüne sözde alınacak hizmet için kalkıyor Fen İşleri Müdürlüğü ihaleye çıkıyor? Böyle bir uygulama hangi yasa ve yönetmeliklerde mevcut? Yasa ve yönetmelikler böylesi bir uygulamaya izin veriyor mu?
 
Bu ihale, Mali Hizmetler Müdürlüğü nün konusu olduğundan Fen İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmesi yasal olarak mümkün değilken; ayrıca, bu ihale konusu Mali Hizmetler Müdürlüğü görevlileri tarafından yapılacak idarenin rutin işlerinden olduğu için bu konuda Danışmanlık Hizmetinin de alınayacağından; dönemim Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun nasıl haberi olamaz!
.
Kaldı ki; ihale sözleşmesi 26.05.2016 tarihinde imzalanmış ve süresi 31.12.2106 tarihine kadar devam eden bir hizmet işidir.

Erkan Karaarslan hakkında 02.08.2016 tarihinde gözaltı kararı verildiği ve 18.08.2016 tarihinde tutuklandığı için; Yükleniciden Kaynaklanan Ancak Yükleniciye Kusur Atfedilemeyen Sözleşmenin Feshi Nedenleri:
"4735 sayılı Kanunun 17 ve 18 inci maddelerinde yükleniciden kaynaklanan ancak yükleniciye doğrudan kusur atfedilemeyen hallerde sözleşmenin aynı Kanunun 20 ve 22 maddelerine göre tasfiye edileceği hüküm altına alınmıştır. Her iki maddede de farklı durumlara göre sözleşmenin doğrudan feshedilmesi veya belli şartların yerine getirilmesi halinde sözleşmeye devam edilebilmesine imkan tanınmıştır.
c) Yüklenicinin, ağır hastalığı, tutukluluğu veya mahkumiyeti; Bu gibi hallerde yüklenici kendisine 30 gün içerisinde bir vekil tayin ederek sözleşmeye devam edebilecektir. Yüklenicinin 30 gün içerinde kendisine bir vekil tayin edememesi veya yüklenici tarafından tayin edilen vekilin idare tarafından kabul edilmemesi halinde sözleşme feshedilecektir." denilmektedir...
Başkan İmamoğlu, neden ihalenin feshine gitmemiştir? 
Yukarıda ki sözleşme feshedilmiş olsaydı EKAP'ta yayınlanması gerekirdi.
Erkan Karaarslan içerde tutuklu olduğu halde sözde işe nasıl devam ettirilmiştir?
Kaldı ki; şok bir detay da Savcılık iddianamesinde yer alıyor!
Evrakta sahtecilik!
İhaleye katılan 3 firmadan birisi hakkında da sahte evrak düzenlenmiş, yapılan bu ihaleye katılmış gibi gösterilmiş! 
Bakın, bunları bir tarafımızdan uydurarak yazmıyoruz... Yazdıklarımızın tamamı savcılık iddianemasinde yer almaktadır...

Diyeceksiniz ki; Savcılık iddianamesinde Ekrem İmamoğlu'nun adı şüpheliler hanesinde bulunmuyor!
Güzel...
O zaman; sözde Mali Hizmetler Müdürlüğüne alınacak olan bir hizmetin Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkılması (Kanunen de çıkılamazken.) dönemim Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun oluru olmadan, izni olmadan çıkılabilinir mi? 

Bilemiyoruz ama, belki bu ihaleyi Mali Hizmetler Müdürü KABUL ETMEMİŞ RİSKLİ bulmuş olabilir, gıyabında da Fen İşleri Müdürlüğü üzerinden çıkılmış olamaz mı? 
İhalenin içine sahte evrak bile sokulmuş olduğuna göre; bu olasılık bile neden olmasın!
Erkan Karaarslan'ın her düştüğü belediye bahçesinden bir avuç toprakla kalktığını tekrar tekrar yazmanın bir anlamı olabilir mi? 

Evet... CHP'de gündem neydi?
FETÖ'nün siyasi ayağını çıkarmak!
Alın size siyasi hem ayak hem pabuç! (İkisi bir arada)
Hemde yargıya intikal etmiş bu dosyadan buyurun ve başlatınız FETÖ'nün siyasi ayağını ortaya çıkarmaya!
FETÖ'nün siyasi ayağını ortaya çıkarmak her ne kadar da bize düşmese de; FETÖ'nün siyasi pabuçlarını çıkarmaya devam edeceğiz...

İMAMOĞLU'NUN SORUŞTURMA YOK DEDİĞİ İHALENİN İDDİANAMESİ:NE YANİ SAVCILAR SOYGUNA, TALANA, VURGUNA SESSİZ Mİ KALACAKLARDI?