KILIÇDAROĞLU 10 YILDIR GÜZELBAHÇE'DEKİNİ GÖRMEK İSTEMİYOR AMA VATANDAŞIN GÖZÜNDEN KAÇMIYOR!

KILIÇDAROĞLU 10 YILDIR GÜZELBAHÇE'DEKİNİ GÖRMEK İSTEMİYOR AMA VATANDAŞIN GÖZÜNDEN KAÇMIYOR!
28 Mayıs 2020 - 20:04 - Güncelleme: 28 Mayıs 2020 - 20:48Mustafa İnce... Güzelbahçe Belediye Başkanı...
Mustafa Günay... Yardımcısı...
Kemal Kılıçdaroğlu... CHP Genel Başkanı...

Kılıçdaroğlu'nun gitmesi gerektiğine yönelik yazdıklarımız, CHP'yi rant bahçesine, kendi çıkarlarına alet edenleri rahatsız ettiğini biliyoruz...

Biz mesleğimizin gereğini yerine getirmek adına yazıyoruz bunları... Sorumluluk taşıyan sorumluların da pür meallerinin ortaya çıkmasından dolayı da kızmaları çok normal... 

Bakın bu e posta bayramın son günü düştü hesabımıza... Yelki'ye 2.5 yıl önce taşınan vatandaş, "biz nerede yaşıyoruz", "biz nereye düşmüşüz" kaygısıyla minik bir araştırma yapıp, deyim yerindeyse 10 yıldır yazdıklarımızı, ortaya çıkardıklarımızı teyid etmiş oldu...

Yelki'de yaşayan vatandaşımızı ve Gündem Otuzbeş'in ortaya çıkardıklarını bir kenarıya koyalım; Güzelbahçe'nin nasıl yönetildiğini bir klasör belge ile Kılıçdaroğlu'a anlatan kişi CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır'dır... Bayır, aynı zamanda Güzelbahçe'de oturmaktadır... Bayır, Güzelbahçe'deki yerel yönetimler rezilliğini Kılıçdaroğlu'nun YÜZÜNE anlatmıştır...

Kılıçdaroğlu,  gerçekten "Adalet" konusundaki düşüncelerinde zerre kadar samimi olabilseydi, değil Mustafa İnce'yi 3. defa Güzelbahçe'ye aday yapmayı, CHP'nin kapısından içeriye sokmazdı!

Yıllar öncesinde Kılıçdaroğlu'nun başını bu belediye başkanları yiyecek diye yazmıştık...
Ve işte o günler de geliyor/gelecek!

İŞTE YELKİ'DE YAŞAYAN OKURUMUZDAN GELEN O E POSTA: 

Ben ....., 2,5 yıl önce eşim ve kızımla birlikte .........’dan Yelki’de taşındık. Makina mühendisi olarak ........... bir firmada çalışıyorum.

Oldum olası araştırmayı çok sevdiğim için internet üzerinde Güzelbahçe ve Yelki ile ilgili haberleri karıştırırken sitenize denk geldim. Bir kaç haber okuduktan sonra arama bölümünden Mustafa İnce yazarak, güzelbahçe ile ilgili tüm haberleri baştan aşağıya soluksuz biçimde okudum. Okurken de hayretlerimi gizleyemedim. Maşallah başkanımız, yardımcısı (tabirinizle Duble Mustafa’lar) ve oğlu (GMH inşaat) adeta sosyal belediyecilikte şov yapıyorlar(!)

Öncelikle yazılarınızdaki sarkastik tavrınız harika ve gerçekleri korkmadan açıkça dile getirdiğiniz için sizlere çok teşekkür ederim, sayenizde ilçemde yaşananları çok iyi öğrenmiş oldum. (Mustafa İnce’nin nasıl başkan olduğu, Mustafa Günay’ın trafik polisliğinden nasıl milyoner müteahhit seviyesine geldiği, Malum Audi hikayesi, vs. vs.)

Çorbada tuzum olsun diye size ekte Mustafa İncenin BBÖ-ve BBS durumu çok iyi özetleyen 2 fotoğraf koyuyorum. (ekte) Güzelbahçe ve Yelki’nin geldiği hal ortada.

Sizlerin korkusuz gazeteci kimliğinize güvenerek bir konu hakkında araştırmanızı ve haber yapmanızı rica edeceğim.

Bahsedeceğim yer, Yelki ile Çamlı’nın kesişiminde kalan bölgede yer alan ve yarım kalan villa projesi olan eski adıyla Sakinkent Sitesi. (mevcut duruma ait fotoğraf ekte).

Bu sitenin ilk yapım tarihi  tam olarak ulaşamasam da 1990’lu yıllar olsa gerek. SS.Sakinkent Kooperatifi adıyla yapımına başlanıyor. Fakat imar izni vs. ya da bilemediğimiz bir nedenden dolayı inşaat durduruluyor ve villalar yarım kalıyor. Yıllarca bu şekilde bekledikten sonra icra yoluyla 2017 yılında satışa çıkıyor.

Kuzey tarafta kalan 6 adet villa

https://www.ilan.gov.tr/detay-emlak-konut-i%CC%87cradan-satilik-guzelbahce-ilcesi-yelki-koyunde-villa-318034.html

Güneyde kalan diğer 49 adet villa

https://ilan.gov.tr/detay-emlak-konut-guzelbahce-ilcesinde-tasinmaz-hissesi-icradan-satilik-344351.html

Sonra 2018 yılında Ege Koop firmasının Bademler Yapı Kooperatifi ile birlikte buraya “La Casa Güzelbahçe Evleri ” adıyla proje yapacağı haberini okuyoruz. Plana göre yarım kalan villalar yıkılacak ve yerine lüx dükkan+apartman+villalardan oluşan bir site yapılacak.  Hatta Hüseyin Aydın kameraların karşısına geçerek reklamını yapıyor.

https://www.milliyet.com.tr/ege/kente-deger-katacak-2696446

https://www.facebook.com/1216372221758091/posts/1920216808040292/

Sonra aradan geçen 1 yıl içinde Ege Koop’un bir şekilde projeden çekildiğini görüyoruz. Artık proje yeni logosuyla (Maviden altın sarısına değişmiş) sadece “La Casa Güzelbahçe” olarak devam ediyor. Artık Ege Koop niçin bu projeden çıkmış orası muamma.

https://lacasaguzelbahce.com/

Bilirsiniz ki kooperatif işi riskli ve güvene esaslı bir iştir. Acaba kooperatif imar,izin problemlerini çözebilmiş midir?  Güzelbahçe Belediylesi tarafından onay alınmış mıdır? Firmanın Yeterli maddi altyapısı var mıdır? projeyi tamamlanabilecek midir? 

Bu konular hakkında bilginiz varsa paylaşmanızı  rica ederim.

Eğer haberlerinizde yazıma yer verirseniz ismimi paylaşmamanızı rica ederim.

 

İyi Çalışmalar