KENT A.Ş'de ilginç atama

KENT A.Ş'de ilginç atama
31 Temmuz 2019 - 11:47

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu, Karşıyaka Belediyesi şirketi KENT A.Ş. ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Şirketin bin 500 TL olan huzur haklarının 6 bin 500 TL'ye çıkarıldığını kaydeden Çiftçioğlu, Manisa'nın Şehzadaler ilçesinde oturan ve finans yönetimi tecrübesi olmayan CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Cenk Erdöl'ün de bu şirkette görevlendirildiğini söyledi.

15 BİN TL MAAŞLI DANIŞMAN

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın görevdeki 100 gününü değerlendirdiği basın toplantısında "Erdöl, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı olması nedeniyle mi Kent A.Ş.'de finansın başına getirildi?" diye soran Çiftçioğlu, Başkan Tugay'a yönelik şu soruları yöneltti:

"Kent A.Ş. yönetimine Hakan Memiş danışman olarak atandı. Bu kişinin 15 bin TL'nin üzerinde maaş aldığını öğrendik. Foça Belediye Meclis üyesi Hakan Barçın da Kent A.Ş.'de danışman olarak görevlendirildi. Karşıyaka'da başka nitelikli insan yok muydu? Sayın Tugay, Belediye Meclis üyesi Murat Aydın'ı, Personel A.Ş.'ye yönetim kurulu başkanı atadı. Ancak öğrendik ki Aydın, Bayraklı Belediyesi'nin bir şirketinde genel müdür yardımcılığı yapıyor."

Yeni Asır