Kent A.Ş.'de 'Hakan'lar dönemi! Hakan'lar Kent A.Ş.'yi düzlüğe çıkarabilecekler mi?

Kent A.Ş.'de 'Hakan'lar dönemi! Hakan'lar Kent A.Ş.'yi düzlüğe çıkarabilecekler mi?

Kent A.Ş.'de 'Hakan'lar dönemi! Hakan'lar Kent A.Ş.'yi düzlüğe çıkarabilecekler mi?
13 Mayıs 2019 - 20:49 - Güncelleme: 13 Mayıs 2019 - 22:12Karşıyaka Belediyesi şirketi Kent A.Ş.'nin önceki başkan Hüseyin Mutlu Akpınar döneminde nasıl yönetildiğini defalarca gündeme getirmiş, birilerinin nasıl sefalar sürdüğünü de kaleme almıştık...

Salt Kent A.Ş. örneği değil... Pek çok belediye şirketi maalesef belediye ve başkanları için arka bahçe! 

Varlık Fonu kurulduğu günlerde CHP'yi yönetenler karşı çıkmışlardı... Oysa belediye şirketlerinin her birinin belediye başkanları için birer "Varlık Fonu" olduğunu yazmış, pek muhterem CHP'yi yönetenlerin dikkatlerini kendi partili belediye şirketlerine çevirmelerini salık vermiştik... 

İşin gerçeği; sözüm ona muhalefet yapmak adına Varlık Fonu'na karşı çıkan CHP'yi yönetenlere de 14 Haziran 2014 günü Eskişehir'de yapılan Erkan Karaarslan'ın ( FETÖ'nün Belediyeler İmamı olarak anılan şimdi Sincan Cezaevinde olan)  verdiği "Belediyelerinizi şirket kurarak yöneteceksiniz" seminerini hatırlatmıştık!... O Erkan Karaarslan, o seminerden sonra sürüsüne bereket onlarca CHP'li ilçe belediyesine "bağış" formülüyle şirket kurmuş, şirketler üzerinden belediye başkanlarının sefa sürmelerinin zeminlerini hazırlamıştı!

Biz bunları yazıp CHP'yi yönetenleri aklımız sıra uyardığımızı sanarken, her türlü saldırının da hedefi oluyorduk! İlginç olan, dün Eskişehir'de tüm belediye başkanlarını Erkan Karaarslan'ın karşısına Menemen destisi dizenler, pazarlayanlar, bugün 3 maymunu oynarken, birilerinin kalkıp hala "belediyecilik bizim işimizdir" demesine de gerçekten gülüp geçiyoruz!

Akpınar döneminde; Kent A.Ş.'nin kötü yönetildiğini ilk kaleme aldığımız günlerde borç/açık miktarı 20 ila  25 milyon lira dolaylarındaydı... 

Bugünlerde konuşulan rakamlara göre Kent A.Ş.'nin borcu 60-70 milyon lira dolaylarında...

Gelen bilgilere göre; İBBB Tunç Soyer, Kent A.Ş.'nin yükünü kökünden çözecekmiş! Daha doğrusu Kent A.Ş.'nin yönetimini üstlenecekmiş önümüzdeki günlerde! (Kent A.Ş.'den sızan bilgi bu yönde oldu.)

Anadolu insanı leyleğin ömrü lak lakla geçer der... Desenize Tunç Başkanın da ömrü batık belediye, batık belediye şirketlerini kurtarmakla geçecek! 

Aslında bu belediye ve belediye şirketlerini kurtarma formülünü önümüzdeki günlerde enine boyuna uzman görüşleriyle kamuyoyunun bilgisine sunacağız... Çok ilginç konu ve detayları gündeme getireceğimizi şimdiden söyleyebiliriz...

Şimdi gelelim Kent A.Ş.'nin yeni kurtarıcı kahramanlarına...

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, İBBB Soyer'den bir takım garantiler almış olacak, Kent A.Ş.'nin 60-70 milyon liralık borcunun ya da açığının sorun olmayacağını yönetim kurulu toplantısında açıkladıktan sonra düğmeye basmış ve Hakan Barçın ile Hakan Memiş'i "danışman" olarak Kent A.Ş.'nin tepesine atamış!

Karşıyaka belediyesinden gönderilen e postalara göre; deyim yerindeyse başkan Tugay iki Hakan'ı da yetki bakımından zırhla donatmış!

Aşağıdaki çekilen e postalardan anlaşılacağı gibi bundan böyle Kent A.Ş.'de her şey iki Hakan'dan sorulacak! 

Türkçesi; Hakan'ların izni olmadan bundan böyle Kent A.Ş.'nin üstünden kuş bile uçmayacak!

Hakan'lar kimdir? diye minik bir araştırma yaptık...

"Hakan Barçın" olanın Foça ve İBB Meclis Üyesi olduğunu öğrendik... Foça'daki kaynaklarımız Barçın Hakan'ı tek cümle ile özetlediler: "Entellektüel!" (Daha başka bilgilerde verdiler ama şimdi sırası değil.)

Gündem Otuzbeş olarak; iki Hakan'a da yeni görevlerinde başarılar dileriz...

Savulun Hakan'lar geliyor....!

İŞTE BAŞKAN TUGAY'IN HAKAN'LAR İÇİN KENT A.Ş. BİRİMLERİNE GÖNDERDİĞİ TARİHİ O İKİLİ KARARNAME: 

  Kent A.Ş.'deki gelişmelere devam edeceğiz...