'Kendimi yakacağım' diye tehdit eden hayran yargılanacak

Şarkıcı Emre Kaya, hayranının kendisine attığı tehdit mesajından sonra savcılığa başvurdu. Kendisini yakmaya çalıştığı görüntüsüyle Kaya’ya şantaj yapan hayran yargılanacak.

'Kendimi yakacağım' diye tehdit eden hayran yargılanacak
02 Temmuz 2019 - 16:56

Daha önce intihar girişimine kalkışması sebebiyle medyaya yansıyan Cihangir Tahir, bu kez de şarkıcı Emre Kaya'yı zor duruma düşürdü.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; Emre Kaya; Cihangir Tahir'in kendisine attığı "Gözünün önünde kendimi öldüreceğim" mesajları sonrası korkuya kapılarak savcılığa başvurdu. Kendisine gönderilen intihara teşebbüs fotoğraflarını ve videoları savcılığa delil olarak sunan ünlü şarkıcının şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Kaya, savcılığa sunduğu dilekçesinde yaşadığı korkuyu dile getirdi.
Tahir'in kendisine sürekli olarak tehdit, şantaj ve hakaret mesajları attığını belirten Kaya, ifadesinde şöyle konuştu:
"Gözümün önünde kendisini öldürecekmiş. Bana atmış olduğu videoda, resmimin basılı olduğu bir tişört giymiş, kendisini yakmaya çalışıyordu. Bana sürekli sinkaflı küfürler de ediyordu."
Savcılık tarafından yürütülen soruşturma sonunda, Cihangir Tahir hakkında ünlü şarkıcıya hakaret ve tehdit içerikli mesajlar atması nedeniyle dava açıldı. 4.5 yıla kadar hapsi istenen Tahir, önümüzdeki günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.