KEMAL KARATAŞ'I PARTİDEN ATMAK İÇİN MECLİS ÜYESİNE O İMZAYI EŞİNİ MÜDÜR YAPACAĞIZ DİYEREK Mİ ATTIRDILAR?

KEMAL KARATAŞ'I PARTİDEN ATMAK İÇİN MECLİS ÜYESİNE O İMZAYI EŞİNİ MÜDÜR YAPACAĞIZ DİYEREK Mİ ATTIRDILAR?
23 Temmuz 2019 - 12:31 - Güncelleme: 23 Temmuz 2019 - 13:54CHP'nin Efsane İl Başkanlarından Kemal Karataş'ın disipline verilmesi skandalındaki "şikayetçi" formülündeki gelişmeler 2 hafta öncesine dayanıyordu...

Dün akşam gazeteci Mutlu Tuncer, bu skandalı kaleme almış ve deyim yerindeyse sorumlularını bir foseptik çukuruna daldırıp çıkarmadığını bırakmış!

Bu skandalı yaklaşık iki hafta öncesinde duymuş Kemal Karataş tarafından da teyid edildikten sonra beklemeye koyulmuştuk!

Kemal Karataş'ın disipline daha doğrusu Tahkim Kurulu'nda ifadesinin alınmasından ve devamında partiden atılmak üzere disipline sevk edilmesinin ardından, kurul üyelerinin dosya kapağı açmasıyla skandal başlıyordu!

Çünkü; her ne kadar da olsa ortalıkta "gözünün yaşına bakmayın", "acımayın" diyenler olsa da; ortada Kemal Karataş hakkında şikayetçi olan bir zevat yoktu!

Oysa Kemal Karataş'ı bırakın partiden atmayı, amiyane tabirle kazığa oturtulmasını bekleyenler bile vardı!

Temelde; Kemal Karataş'ın sosyal medya sayfasından eleştiri yazılarını kesmesi isteniyordu!

Devreye Urla faktörü giriyor!

Açıkçası, iş Kemal Karataş'ı partiden atmak için bir "kurban" arayışına kadar dayanmış, helvacı kağıdına imza atacak bir aklı evvel aranıyordu!

İsimleri sizlerce de bilinen bu Kemal Karataş sevdalıları(!) şikayetçi olarak Urla Belediyesi Meclis Üyesi Ayşe Eğrikülah'ı buluyorlar...
Anadolu insanı Kemal Karataş üzerinde oynanan oyunları ve böylesi halleri sanırım şöyle yorumlardı: "Şeytanın hiç bir işi gaydı yok ellerine ayaklarına dolandırdı!"

Kemal Karataş'ı partiden atmakla yatıp kalkanlar imzacı kurbanı Urla'dan buluyorlar! 

Yaptığımız araştırma ve soruşturmalara göre; Urla Belediyesi Meclis Üyesi Ayşe Eğrikülah bulunuyor ve ikna ediliyor!

Nasıl mı?

Urla'da yaptığımız araştırmalara ve kulislerde konuşulan iddialara göre; Meclis Üyesi Eğrikülah'ın eşi özel güvenlik şirketinin çalışanı ve bir özel güvenlik elemanı!

Aynı zamanda kuyumcu bir ailenin kızı olan üniversite mezunu ve kuyumcu dükkanı sahibi Meclis Üyesi Eğrikülah, eşinin iş durumu üzerinden verilen tahahütler karşısında dayanamıyor ve Kemal Karataş'tan şikayetçi olduğunu belirten düzmece dilekçeye imza mı atıyor?

Peki Eğrikülah'a verilen bu sözler doğru mudur?

- Meclis Üyesi Eğriküla'a eşini Urla Belediyesinde işe alacağız sözü verilmiş midir?

- Meclis Üyesi Eğrikülah'a eşinin Urla Belediyesinde işe alındıktan sonra; onu müdür de yapacağız sözü verilmiş midir?

- Kuyumcu dükkanının açılışını dahi Efsane İl Başkanlarından Kemal Karataş'a yaptıran Meclis Üyesi Ayşe Eğrikülah, nasıl oluyorda bir anda çok değer verdiği, saygı duyduğu partilisi Karataş'tan şikayetçi olabiliyor? 

Kısacası Anadolu insanın böylesi halleri özetlediği şekliyle; kumpasçıların ellerini ayaklarını bu işte şeytan mı dolandırdı?

   
Önemli not: Eğrikülah'tan alınan şikayet dilekçesi Karataş'ın disiplinde verdiği ifadeden sonraki bir tarihte alınıyor. Açıkçası o dilekçe işleme konulmuşsa, baksen sinemanın güzelliğine!