Kemal Karataş bu defa uslu uslu durmayanları yazdı...

Kemal Karataş bu defa uslu uslu durmayanları yazdı...
13 Temmuz 2019 - 00:34 - Güncelleme: 13 Temmuz 2019 - 02:15Kemal Karataş... CHP'nin İzmir'deki "Efsane" il başkanlarından...

Yaşı müsait olanlar; Kemal Karataş'ı İzmir'in "GERÇEK" Efsane Belediye Başkanı rahmetli İhsan Alyanak döneminden tanırlar... Bizlerde gençlik çağımızdan tanırız sevgili Kemal Karataş'ı... O dönemler İzmir belediyesi meclis toplantıları, şu an Fuar Montrö kapısının yanındaki İZFAŞ binasının üst katında yapılırdı... 

O dönemki İzmir belediyesi meclisinin teknik donanımına göre; belediye başkanın (meclis başkanı) önünde bir mikrofon, diğer yanda da "söz alacak" meclis üyeleri için "Lumofon" amfikatöre bağlı kablolu seyyar bir mikrofon bulunur ve mikrofonu da söz almak isteyen meclis üyesine uzatan bir görevli bulunurdu...

İnanmayacaksınız belki ama, meclis toplantılarında meclis üyelerine mikrofon tutan görevli de Makina Mühendisi olan CHP'li (rahmetli olduğu için ismini yazmıyoruz)  Fuar Fen İşleri Atölye şefiydi... (Bu detay Ahmet Sarışın yaşıyor ona sorulabilinir. 80 Öncesi, Ahmet Sarışın ve Musa Çam o günlerde CHP Gençlik Kolları üyesi, Fuar Basmane kapısında birisi gişede bilet satıyor, birisi de girişte bilet kesiyordu. Sarışın ve Çam'ın dostlukları taaa Fuar Basmane kapısına kadar dayanır. )

Ne hikmetse, o geç CHP'li  meclis üyesi Kemal Karataş, her mecliste elini kaldırıp mikrofoncuyu çağırır, zannedersiniz ki muhalefetteki AP meclis üyesi gibi, en ufak bir yanlışta bile rahmetli Alyanak'ın karşısına dikilir terletirdi!

Şimdi nerede o genç Kemal Karataş gibi meclis üyeleri... 

Karataş, sosyal medya hesabından bu defa kıssadan hisse misali; birlerinin yalakalık dozajına kumpas ayarı çekmeden az ve öz yazmış!

Karataş, duymadan, bilmeden, tanımadan, yumurtalıklarının kaç okka çekeceğine bakmadan hiç bir şey yazmaz!

Anladığımız kadarıyla; Karataş'a ilham kaynağı dün yapılan İBB meclis toplantısı olduğu görünüyor gibi...!

Birileri yine birilerine yalakalık yapmakta sınır tanımamış olacak; Karataş "Ha... Desen... Ayaklarına kapanacaklar" şeklinde yazarak; lafı birilerine "uslu uslu oturun evladım" demeye getirmiş!  

Açıkçası gerçek olan şu ki; kim ki siyasette ve yalakalıkta dozu arttırıyor, sınırları zorluyorsa; biliniz ki o zat-ı muhteremin yakında "kaseti" çıkacaktır! 

Kaset yazdık diye hemen şimdi aklınıza miki filmi gelmesin canım! İMÇ Blokları ne güne duruyor! Temsil, geçtiğimiz yıllarda Aynur'un "Yemin Olsun" adlı kaseti çıkmıştı... Nereden bilelim, belki de meclis üyelerimiz içinde Karataş'ın deyimiyle uslu durmayan "Poposu kalkık..." Aynur'un bu kasetini dinleyen, Aynur hayranı bir müziksever vardır!

İŞTE KARATAŞ'IN O PAYLAŞIMI: 

Şu siyasette...
Ne kadar çok dalkavuk türedi...
Koca koca adamlar...
Ellerini açmışlar...
Popoları kalkık...Boyunları eğik...
Ha...Desen...
Ayaklarına kapanacaklar...