KELKİTLİOĞLU: "MEVCUT BELEDİYE BAŞKANLARININ PAZARLIĞI 6-7 MİLYONDAN BAŞLIYOR!" PEKİ GÜZELBAHÇE ADAYI İŞİ KAÇA BİTİRMİŞTİR?

KELKİTLİOĞLU: "MEVCUT BELEDİYE BAŞKANLARININ PAZARLIĞI 6-7 MİLYONDAN BAŞLIYOR!" PEKİ GÜZELBAHÇE ADAYI İŞİ KAÇA BİTİRMİŞTİR?
16 Şubat 2019 - 04:13 - Güncelleme: 16 Şubat 2019 - 05:28Bu yazdıklarımızda eksik ya da fazlalık varsa; CHP izmir MV Tacettin Bayır, üşenmeyip lütfen [email protected] e posta adresimize yanıt hakkını kullanarak açıklama gönderebilir... Noktasına virgülüne dokunmadan yayınlayacağız...

16 Ocak'ta yapılan MYK'da Alpaslan Kandemir'e 8, Mustafa ince'ye 4, Nilay Kökkılıç'a 3 oy çıkıyor...
Ne hikmetse Kandemir'le birlikte PM'ye gönderilen İnce'ye sadece oy çıkıyor! 

Mustafa İnce'ye destek olan ekipte şu isimlerin yer aldığı iddia edildi! 

Mustafa Günay, Başkan Yardımcısı (Organizasyonun Malatyalılar ve balık kısmıyla ilgileniyor)
Ednan İnce, Veli Ağbaba, Seyit Torun, Murat Bakan, Erdal Aksünger, Muharrem Erkek...

Güzelbahçe'de oturan MV Tacettin Bayır'da Ankara'da olup bitenlerin seyircisi!

Nasıl oluyorsa Bayır, Mustafa İnce PM'den kazasız belasız çıkınca, telefonla Veli Ağbaba'ya ulaşmak istiyor! Ağbaba, Bayır'ın telefonlarını bir türlü açmıyor! 
Bayır, tutuyor bu defa Ağbaba'ya mesaj çekiyor! 
Mesajın içeriğini yazmayalım... Çünkü, çektiği mesajı okuttuğu kişinin ismini deşifre etmiş oluruz! Bu adamlardan herşey beklenir! 
Bayır, açıklama gönderir ve çektiği mesajın içeriğini de yazarsa, bakın o zaman siz sinemaya! Mesajın nasıl bir mesaj olabileceğini anca şu kadarıyle çıtlatabiriz: "Allah kimseye öyle mesajlar almak nasip etmesin!"

Bayır, bu defa kafaya ve cebine istifa mektubunu koyuyor!

Aşağıda yazdıklarımız, Bayır'ın bir Güzelbahçeli CHP'liye anlatıklarıdır. Güzelbahçeli kaynağımızın anlattıklarını aynen aktarıyoruz:  

27 Ocak MYK'sı öncesinde sanırım 25 Ocak'ta Bayır, Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile yüz yüze görüşme şansı buluyor!

Çevre sokakta CHP eski Genel Merkezi'nde Bayır, Kılıçdaroğlu biraraya gelip özel bir görüşme yapıyorlar!

Bayır, Mustafa İnce hakkında ne biliyorsa ve iddiaların ötesinde; Kılıçdaroğlu'nun kendisine iletilmesi için birisi 4 ay, diğeri 2 ay öncesinde dosya gönderdiğini yüzüne söylüyor!

Kılıçdaroğlu, dosyaların gelmediğini belirterek Bayır'a soruyor:"Kimle gönderdin?"

Bayır'da dosyaları Seyit Torun ve Veli Ağbaba'ya verdiği belirtiyor! 

Dosyaları almadım diyen Kılıçdaroğlu'nun önüne bu defa Bayır, 3. Güzelbahçe dosyasını koyuyor!

Kılıçdaroğlu, Bayır'ın anlattıklarından ve dosyayı da inceledikten sonra şunları söylüyor: "Hata yapmışız. Değiştirmeliyiz!" 

Ve tarihler 27 Ocak'ı gösteriyor... MYK toplantısı başlıyor... Kılıçdaroğlu, İzmir Güzelbahçe'de hata yapmışız diyor!

Veli Ağbaba, yerinden fırlıyor ve yanıt veriyor: "Hata yapmadık. Mevcut başkanla gidiyoruz seçime"diyor!
Bu defa Kılıçdaroğlu, Veli Ağbaba'nın yüzüne "bana iletilmek üzere 2 defa Güzelbahçe dosyası verilmiş size. Neden vermediniz?" sorusunu yöneltiyor...

Sıkı durun...

Veli Ağbaba kendisine haşa dosya falan verilmediğini söylüyor bu defa!

Devamında Mustafa İnce'nin adaylığı MYK kararı ile düşürülüyor! Yerine Nilay Kökkılıç'ın PM'ye gönderilme kararı alınıyor!

Gerisini ya da PM'de olan biteni biliyorsunuz... PM iptal edildi... Ve... Mustafa İnce'nin MYK'da düşürülme kararı havada kalmış oldu!

Gazeteci Murat Kelkitlioğlu'nun iddialarına gelirsek... (Kelkitlioğlu'nun Show ve Viva radyoları ortak Mayın Tarlası programında yaptığı açıklamalar ve iddialar gün içinde radyoların web sitelerine yüklenip yeniden yayınlanacağı bildirildi. Arzu edenler Kelkitlioğlu'nun iddialarını kendi sesinden dinleyebilirler.)

Kelkitlioğlu, yeni başkan adayları için pazarlığın 3 milyon, mevcut belediye başkanları içinde pazarlığın 6-7 milyondan başladığını Mayın Tarlası programında iddia ettiğine göre;

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'de mevcut başkan olduğuna göre; ortaya da bu soru çıkmıyor mu: "Güzelbahçe adaylığı kaça bitti?"

Eğer Kelkitlioğlu'nun mevcut başkanlar için açıkladığı pazarlık tarife iddiası doğru ise; Mustafa İnce'nin pazar günü (yarın) yapılacak olan aday tanıtım toplantısında elinin kaldırılmasına gerek kalmadan, omuzlara alınıp salonda tur attırılmasının daha uygun düşeceğini öneriyoruz!

Sahi kasa kasa balıklar Güzelbahçe'den Ankara'ya neden götürülmüştü?