Keçiler kaçacak

Keçiler kaçacak
23 Temmuz 2019 - 09:36

İzmir Urla’da İbrahim Özdurakoğlu’nun yaptırdığı Sağlık Merkezi imar sorunundan dolayı 9 aydır açılamayınca belediye konuya el attı. Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz "Planlar tamamlandı. Gülbahçe planları ile ilgili sorun çok yakında çözülecek" ifadelerini kullandı

Urla'nın Gülbahçe Mahallesi'ne hayırsever işadamı İbrahim Özdurakoğlu tarafından bundan 9 ay önce Aile Sağlığı Merkezi yapıldı. İzmir Valisi Erol Ayyıldız ile hayırsever Özdurakoğlu arasında geçen yıl imzalanan protokol anlaşması çerçevesinde arazisi hayırsevere tahsis edilen ve Sağlık Bakanlığı Urla 5 No'lu Gülbahçe İbrahim- Hüsniye Özdurakoğlu Aile Sağlığı Merkezi adı verilen sağlık kuruluşu, ilçedeki imar planlarındaki sorundan dolayı hizmete açılamadı.

YENİ ASIR YAZDI

İddiaya göre sağlık merkezinin yanına Fen Lisesi yaptırmak isteyen hayırsever Özdurakoğlu Urla'dan vazgeçip, okulu Kemalpaşa ilçesine yaptırmaya karar verdi. Yeni Asır ise yaklaşık 1,5 milyon lira harcanarak yapılan ancak imar planlarındaki sorundan dolayı 9 aydır hizmete açılamadığı için atıl durumda kalan ve bahçesinde keçilerin otlamaya başladığı sağlık merkezindeki sorunu gündeme getirdi. Sorunun Gülbahçe'de geçmiş dönemde Büyükşehir Belediyesi'nin 1/5 bin ölçekli nazım imar planlarını, Urla Belediyesi'nin de 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarını yapmamasından kaynaklandığı öne sürüldü.


SOYER'İN BİLGİSİ VAR

Yeni Asır'ın dünkü haberinin ardından açıklama yapan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, sağlık merkezinin hizmete açılamamasına neden olan imar planlarındaki sorunun yakın zamanda çözüme kavuşacağını açıkladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in bilgisi dahilinde Urla Belediye Başkanlığı görevine geldiği günden beri 'Gülbahçe Planları' olarak geçen bölgedeki imar plan sorununu çözmek için İlçe Kaymakamlığı ile koordineli bir şekilde çalıştıklarının altını çizen Oğuz, "Sağlık merkezindeki sorunla ilgili Sayın Kaymakamımız, hayırsever İbrahim Bey ve mahalle muhtarımızla bir araya geldik. Planlarımız hazır. Her şey tamam. Konuyu ilk Urla Belediye Meclisi'ne getirmeyi planlıyoruz. Sonrasında Büyükşehir'e geçecek" diye konuştu.

TUNÇ SOYER DE DEVREDE

Başkan Oğuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in de bölgedeki sorunun çözümü noktasında elinden geleni yapacağını söylediğini aktararak, "İmar planlarındaki sorun sadece sağlık merkezi özelinde değil, Gülbahçe'nin tamamında var. Planlarla ilgili geçmiş dönemdeki eksiklikler giderildi. Biz gerçekten halkımızın menfaatine olabilecek her şeyi yapabilmek için canla başla çalışıyoruz. Büyükşehir ve Urla Belediyesi'ndeki Plan Proje Müdürlüğü'ndeki arkadaşlar çalışmalarını geçen hafta tamamladı. Bu sorun çözülecek" dedi

Metin Burmalı-Yeni Asır