KARŞIYAKA KESMEMİŞ OLACAK ŞİMDİ DE ADANA'NIN YOLLARINA DÜŞÜYOR!

KARŞIYAKA KESMEMİŞ OLACAK ŞİMDİ DE ADANA'NIN YOLLARINA DÜŞÜYOR!
30 Aralık 2019 - 11:58 - Güncelleme: 30 Aralık 2019 - 15:16


ÖZEL

Evet... Önceki dönemim İzmir'deki en başarılı CHP'li Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın yeni yılda; insan gibi yaşamak, çoluğunu çocuğunun boğazından haram lokma geçirmemek, adam gibi adamım ben demek adına olsa; Adana Büyükşehir Belediyesinin "DANIŞMANLIK" teklifini kabul ettiğini, Karşıyakalılar adına üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz!

2014-19 Yılları arasında İzmir'in Karşıyaka ilçesine CHP'yi yöneten güzide yöneticiler tarafından belediye başkanı yapılan Hüseyin Mutlu Akpınar, geride güllük gülistanlık bir Karşıyaka ve imanına kadar kasası para dolu bir belediyeyi göz yaşlarının sel olduğu devir teslim töreniyle Tuncelili Cemil Tugay'a bırakmıştı!

Her ne kadar Konya'nın Ereğli ilçesinde dünyaya gelmiş olsa da; atalarının köklerinin Tunceliye kadar dayandığı iddiasına 5 yıllık görev süresince yanıtlama gereği bile duymuyordu... Çünkü; atı alanın Üsküdar'a geçeceğini çok iyi bilenlerdendi...

HMA, 80'li yılların sonunda Konya'nın Ereğli'sinden "topçu" olarak  babası tarafından dönemim Konak Belediyesi Başkan Yardımcısı Ufuk Ongan'a "eti senin kemiği benim" kıvamında İzmir'e gönderilmiş olsa da; Muğlaspor'da üç günlük antrenmana çıkma kariyerini tamamladıktan sonra; tekrar Ufuk Ongan'ın yanında alıyordu soluğu... 

Yüzde 50 siyaset yüzde 50 iş!

Muğlaspor kariyerini 3 günlük antrenmanla noktalayan HMA, tekrar Ufuk Ongan'ın kapısını çalıyor! Babası tarafından İzmir'e gönderilen HMA'yı mesai saatlerinin yüzde ellisinde Konak Belediyesi'nde yüzde ellisinde de CHP gençlik kollarında çalışması koşuluyla Ufuk Ongan işe alıyor...

Siyasi kariyerinin de ilk basamaklarıyla İzmir'de tanışan HMA, gel zaman git zaman mertebesini "Nöbetçi İl Yöneticiliği" kademesine kadar yükseltme başarısını gösteriyor... İl Nöbetçi Yöneticiliği çerçevesinde 6-7 yıl değişik kademelerde CHP İzmir il başkanlığında çalışarak siyasi olgunluğa erişiyor... İl yöneticiliğinde boş mu duruyor? Asla, Kemal Bey'in genel başkan olması, MYK üyeleriyle kurduğu sağlam ilişkiler, 2014 yılının müjdecisi oluyor! Şimdi; İzmir'e gelecek olan MYK üyelerinin aradığı tek il yöneticisi olmak öylesine sıradan kolay bir şey mi? O pek muhterem MYK üyeleriyle ilgilenmek, meziyet isteyen bir iş değil midir? 

Neyse; HMA'nın İzmir il yönetciliğindeki performansı, MYK üyelerinin de gözünden kaçmıyor ve İzmir'de ilk gözünü açtığı Konak belediyesi için oluyor bu defa aday adayı! 
Aday olarakta Konak'a atanıyor...
Fakat, Karşıyaka'ya atanan Sema Pekdaş'ın siyasi mayası, Karşıyaka seçmeni tarafından pek hoş karşılanmıyor! Protestolar çığ gibi büyüyünce CHP'yi Ankara'da yöneten büyükler, "kriz giderici" olarak, Sema Pekdaş'ı Konak adayı HMA ile change yapma yoluna gidiyorlar... Sema Pekdaş, iki günlük Karşıyaka adaylığından sonra oluyor Konak adayı! HMA'da Karşıyaka...

Karşıyaka'da 19 gün arada bul HMA'yı!

Karşıyaka'ya atanan HMA, seçimlere sponsor olacak müteahitlerle görüşmelerini tamamladıktan 19 gün sonra Karşıyaka Çarşı'ya çıkıp başlıyor Karşıyakalılarla tokalaşmaya!

Karşıyakalılar ne görsünler? HMA, Karşıyakalıların karşısında haza melek gibi bir adam! Karşıyakalılar veriyorlar omuzu ve yüzde 70'lik bir oy oranıyla Karşıyaka belediyesi koltuğuna oturtuyorlar!

İzmir'de bir Hüsnü Boztepe gerçeği!

Ak Partili Hüsnü Boztepe... Geçmişin önemli CHP'lisi... Bugün Ak Parti saflarında Büyükşehir Meclis Üyesi olarak siyaset yapıyor... Boztepe, yaklaşık 3 yıl Yerel Yönetimlerden Sorumlu Ak Parti İzmir İl Başkanlığı görevinde bulundu... Boztepe gibi Ak Parti saflarında bir düzineye yakın siyasetçi daha olsa; İzmir'de CHP'ye pamuk attırırlar ama, onlarda maalesef siyesetin magazin kısmından hoşlanıyorlar!

Hüsnü Boztepe, yemedi içmedi sosyal medya hesabından HMA'nın belediye başkanı olmadan öncesinde orada burada 11 yıl asgari ücret üzerinden çalışan "KOL EMEKÇİSİ" olduğunu ortaya çıkardı! Biz de tuttuk HMA'yı yanlarında çalıştıran Devinim adlı telefon şirketinin sahibi Gaffar Akel'e "HMA, asgari ücretle firmanızda 1.5 yıl ne iş yapmıştı? Kontür mü sattı, yoksa bozuk telefon mu tamir etti?" diye soru yönelttik... Aldığımız yanıt "Orasını karıştırmayalım lütfen!" olmuştu...

Boztepe, yine yemedi içmedi bu defa HMA'nın evinin altında garajındaki otomobil/jip koleksiyonunu sosyal medya hesabından patlattı ve sordu: "Hangi parayla aldınız bunları? Nasıl zengin oldunuz da aldınız bu arabaları? Düne kadar asagari ücretle çalışan siz değil miydiniz?" 
Boztepe, sadece kol gücüyle çalışan emekçilerin alın teriyle kazandığı paralarla alıp bindiği bu iki aracın fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşmıştı!HMA, Boztepe'den sonra Yeni Asır gazetesinin manşetlerine konuk oluyordu... Gazete, HMA'nın maaşından biriktirip Urla'da aldığı satın villayı ve bindiği ikinci el fiyatı 380 bin lira olan motorsikletin kaynağını sorguluyordu! Bunlar HMA'ya vız gelir tırıs gider!

Ak Parti Hükümentinin İzmir il organındaki en önemli kişisi Hüsnü Boztepe, HMA'nın servetini sorgularken; insanın ister istemez aklına "Bu ülkede savcılar yok mu?" sorusu düşüyor!.. Servet düşmanı falan değiliz ama; 6-7 yıl öncesinde orada burada asgari ücretle çalıştığı görülen bir kişinin böylesine bir kısa zamanda bu kadar servet edinmesinin de sorgulanması gerekmiyor mu? O zaman nerede kaldı temiz siyaset, temiz siyasetçi edebiyatı?

Duyduk ki HMA Adana'ya danışman olmuş!

HMA, belediyesine ve Kent A.Ş. personeline FETÖ'nün Belediyeler İmamı olarak anılan Erkan Karaarslan'ın şirketlerinden danışmanlık hizmeti aldırtan İzmir'deki CHP'li belediyer arasındaydı...

HMA, şimdi kalkıp İzmir'den Adana'nın yollarına düşecek!
Neden?
Çoluk çocuğunun boğazından haram bir lokma geçmesin diye!
Helal olsun böylesi yürekli babalara demekten gayri elimizden hiç bir şey gelmiyor ve kendileri adına da çok sevindiğimizi buradan iletiyoruz!

Düşünsenize; FETÖ'nün Belediyeler İmamı olarak anılan Erkan Karaarslan'ın ortağı Mehmet Sinan Koraltan da Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın danışmanı!

Adana BŞB Karalar, bu durumda HMA'yı da danışman olarak yanına aldığında; Koraltan ve Akpınar ikilisi omuz omuza da başlarlarsa çalışmaya; o Adana'nın o Adana olalı ne hizmetler görebileceğini hesaplayabilir misiniz? 

O Adana, kuş misali uçarak Paris'i, Londra'yı, Prag'ı, Roma'yı sollamaz mı? Adını da dünya şehirleri arasında birinci sıraya sokmaz mı?  

Hey... Adanalılar... HMA kurban olsun sizlere!
Ama, bu yaptığınız da sanmayın ki yanınıza kâr kalacak!
Bak demedi demeyiniz! Bu gözü yaşlı geride bırakılan Karşıyakalıların yarın ahları bir tutarsa, o zaman Karşıyakalılara bir özür borcunuzun olacağını şimdiden hatırlatırız!

Neyse; bu güzel mutlu Hüseyin Mutlu haberinin sonuna gelirken; 
Adana BŞB Karalar'ın yeni yılda HMA'yı Adana havaalını karşılamasının ardından yapılması gereken programı da önerelim mi?

* Havaalını karşılama töreninden sonra şehre girerken; 41 pare top atılması...

* Belediye binası önüne gelindiğinde; Adana BŞB Bandosu tarafından Konyalı şarkısı çalınarak karşılanması...

* Belediye giriş kapısı önünde; yöresel kıyafetler giydirilmiş limon kolonyası ve akide şekeri tutan kızlarla karşılanması...

* Danışmanlık odasına girerken "içinizi ferahlatsın" anonsuyla şalgam suyu ikram edilmesi...  

Vb gibi...
Hususlara dikkat edilmesini önemle arz ederiz!

Yeni yılınız kutlu olsun şimdiden Adana!


Not: Yeni yılda Adana BŞB'nin ballı iş makinası ihale dosyasını açıyoruz! Adrese teslim 20 milyonluk bu ihale kime 30 milyondan gitti?