Karşıyaka belediyesinde koordinatör rüzgarı! Kent A.Ş. işler rayına oturtulduğuna göre; ikramiye alacakları ne zaman ödenecek?

Karşıyaka belediyesinde koordinatör rüzgarı! Kent A.Ş. işler rayına oturtulduğuna göre; ikramiye alacakları ne zaman ödenecek?
12 Temmuz 2019 - 09:23 - Güncelleme: 12 Temmuz 2019 - 12:14Anadolu insanı küçük baş hayvan güdenlere "çoban", büyükbaş hayvan güdenlere de "sığırtmaç" der...

CHP'li belediyelerde akademik kariyeri fevkaladenin fevkinde olan "Yüksek İlkokul" mezunları da "Koordinatör" veya "Şirket Yönetim Kurulu Başkanı" olarak değerlendirilir; derisinden, sütünden yararlanılmaz ama, ultra zeka seviyelerinden faydalanılır!

Cemil Tugay... Tıp doktoru... CHP'den Karşıyaka belediye başkanı seçildi... Tuncelili olması adaylığına ne denli avantaj sağladı orasını bilemeyiz ama, kısa sürede Karşıyaka belediyesini raya soktu diyebiliriz!

Karşıyaka belediyesinde başkan Cemil Tugay'dan sonra gelen en etkili kişinin "Koordinatör"ün olduğu belirtildi!...

Bu koordinatörün de "ultra zeka seviyesinde" bir "Yüksek İlkokul" mezunu olduğu belirtiliyor! Koordinatörün bir şekilde "okumuş çocuklar" sınıfının temsilcisi olduğu konuşuluyor Karşıyaka siyaset arenasında!

Bu okumuş çocuğun, önceki başkanın kuzeni CHP Karşıyaka ilçe başkanı (Eczacı) Uğur Yıldırım'a savaş açtığı belirtiliyor!

İlçe başkanı ile koordinatörün mezuniyet diplomalarını tartacak baskül bulamadığımız için, şimdilik hangisinin darasız "ağır basacağını" kestiremiyoruz! Fakat, koordinatörün legal yollardan (!) partili belediye işçilerine "ilçe başkanına destek veren işinden olur" fermanı yayınladığı kulaktan kulağa da dolaşmaya başlamış Karşıyaka belediyesi koridorlarında! 

Doğal olarak İlçe başkanı Uğur Yıldırım'ın da kalemi eline aldığı gibi; koordinatörün parti sevgisini bertaraf etmek adına Ankara'ya telgraf çektiği bildirildi!.. (Bu savaşın detaylarına şimdilik ara veriyoruz. Koordinatörün kattığı güzelliklere ilerleyen günlerde devam edeceğimizin müjdesini veriyoruz.) 

Karşıyaka'daki iç siyasete bir ara verdiketen sonra bakalım Kent AŞ'de de işler tıkırında mı?

"Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, İBBB Soyer'den bir takım garantiler almış olacak, Kent A.Ş.'nin 60-70 milyon liralık borcunun ya da açığının sorun olmayacağını yönetim kurulu toplantısında açıkladıktan sonra düğmeye basmış ve Hakan Barçın ile Hakan Memiş'i "danışman" olarak Kent A.Ş.'nin tepesine atamış!" 13 Mayıs'ta buları yazmışız...

Devamında;
"Hakan'lar kimdir? diye minik bir araştırma yaptık...

"Hakan Barçın" olanın Foça ve İBB Meclis Üyesi olduğunu öğrendik... Foça'daki kaynaklarımız Barçın Hakan'ı tek cümle ile özetlediler: "Entellektüel!" " dedikten sonra da "Savulun Hakan'lar geliyor....!" demişiz...

Şimdi Hakan'lara ödenen aylık maaşların 30 bin liraları bulduğu bilgisini aktarınca kaynaklarımız; bir kez daha "Helal olsun Tugay başkana, kısa sürede Karşıyaka belediyesini dar boğazdan kurtardı. İşte ben buna tasarruf tedbirleri demiyelim de ne diyelim" demekten kendimiz alamadık!

Kent A.Ş.'yi düzlüğe çıkarmak için yapılan eylem planları sırf Hakan'larla sınırlı kalacağını düşünenlere yanıt uzaklardan değil bilakis murahhas üye Haldun Ertan'dan geldiği bildirildi.

Haldun Ertan, yazlıkçı komşusu aynı zamanda çok samimi arkadaşı Akif Özcan'ı da gelir gelmez Kent A.Ş:'de güzel bir yer ayarlayıvermiş! Kısa sürede murahhas üye Haldun Ertan'ın gözüne girmeyi başaran Akif Özcan, eski müdürleri makamlarından almış, anında kendisine bağlamış! Yazlıkçı komşusunun tasarruf tedbirleri çerçevesinde Marketler ve Düğün Salonları Müdürü (getirilen) kademesine yükseltilen Akif Özcan'da başlamış mı yöneticiler seviyesinden maaş almaya!    

Bu arada; Hakan'lar da boş duruyor dersek haksızlık etmiş oluruz! Kent A.Ş. düzleminde mezhepçilik hangi boyutlarda seyrettiriliyor orasını bilemiyoruz ama, yönetimidekilerin "ispiyoncular" kadrosundan yeni yeni yııldızlar bulup, keşfetmeleri, işten atılmalarda yeni stratejilerin geliştirilmesine neden olacağı belirtiliyor!

Kent A.Ş. üst tabakada böylesine güzel işler olurken; peki alt tabaka çalışanların durumuna bir bakalım mı? 

Kent A.Ş.'de çalışan her bir işçinin sendikal sözleşmeden doğan içeride 4 tane "ikramiyesi" bulunuyor! 5. İkramiye alacağı da yakında kapıya dayanacak! Türkçesi; kıdemine göre her Kent A.Ş. çalışanının içeride ikramiyelerden doğan 10 bin ila 14 bin lira arasında değişen içeride alacağı bulunuyor!

Umumi manzara böyle iken; ay sonuna doğru da 4 işçinin daha işten atılacağının müjdesini de verdikten sonra; toplamda 150 işçinin alınacağının da altını şimdiden çiziverelim! (Sanırım 70 tanesi tesislerde çalışmaya başladı.)

Açıkçası, ODTÜ mezunu olan Haldun Ertan, kelimenin tam anlamıyla Karşıyaka'nın dışında İzmir'deki ilçe belediye şirket yöneticilerine de yöneticilik dersi vermektedir! Öyle ki; kendisine 3 "danışman" tutarak bunun en somut örneğini gözler önüne sermiştir. 

Peki, kısa sürede onca güzelliklere imza atan murahhas üye Haldun Ertan, bu işlere imza atarken hukuki destek almıyor mu? 

Onu da gelecek yazıya bırakalım mı?  

Flaş gelişmeler yeni haftada...