Kan donduran son dakika haberi: Bebeğin ağzına silahı dayayıp... Gözaltına alındı!

Suudi Arabistan'dan kan donduran bir son dakika haberi geldi. Suudi Arabistanlı bir şahıs şoke edici bir video yayınladıktan sonra Suud polisi tarafından gözaltına alınd. Sosyal medyada hızla yayılan video büyük tepki topladı. Söz konusu videoda şahıs, bebeğin ağzına bir silah dayıyor ve hemen ardından havaya ateş açıyor.

Kan donduran son dakika haberi: Bebeğin ağzına silahı dayayıp... Gözaltına alındı!
16 Eylül 2019 - 11:12

Suudi Arabistan'da bir şahısın çektiği ve daha sonra sosyal medyada paylaştığı kan donduran görüntüler ülkede büyük infial yarattı. Şüpheli şahıs, tabancayı bir bebeğin ağzına yerleştirmeden önce silahı bebeğin yüzüne yaklaştırarak hava atel açtı. Bu videonun yayınlanmasının ardından şahıs gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

Görüntülerde ateş ettiği öne sürülen şahsın bebeğin abisi olduğu söyleniyor. Bebeğin ağladığı görüntülerde şüpheli şahıs ve orada bulunanların kutlama yaptığı görülüyor. Gulf News'e göre şüpheli, erkek kardeşinin barut kokusunu alması için silahı ateşlediğini söylüyor. Silah ateşleyen şahıs, daha sonra silahın namlusunu bebeğin ağzına doğrultuyor.

TUTUKLANDI

Suud medyasında yer alan haberlerde şüphelinin yirmili yaşlarında olduğu ve olaydan kısa bir süre sonra tutuklandığı bildirildi. Olayda kullanılan silah ele geçirilirken birkaç farklı suçtan yasal işlem başlatıldı. "Gulf News'e göre, Suudi yetkililer videonun yayılmasından sonra şüpheliyi takibe başladılar. Krallık'ın kovuşturma şefi şüphelinin tutuklanmasını istedi. Suudi Arabistan medyası şahsın, 'bir çocuğun hayatını tehlikeye atma' ve ülkedeki 'silah kanununu ihlal etme' suçlamasıyla karşı karşıya kaldığını yazdı.

SABAH