KAMUDA ÇALIŞAN SÖZLEŞMELİ PERSONELE ERKAN KARAARSLAN'DAN BÜYÜK DESTEK

KAMUDA ÇALIŞAN SÖZLEŞMELİ PERSONELE ERKAN KARAARSLAN'DAN BÜYÜK DESTEK
17 Kasım 2020 - 12:14Bilindiği üzere Yazarımız olan sayın Dr. Erkan Karaarslan, kamu yönetiminde özgül ağırlığı olan, kamu yöneticilerince açık ya da gizliden tüm paylaşım, söylem ve düşünceleri takip edilen, mevzuat oluşturan, doktrin oluşturan bir yere sahiptir. 

En son kamu yönetiminde, satın almalarda yolsuzluk alanı olarak kullanılan özel ataç tertibatı ile ihale yapılması usulünü yazdıkları ile ortadan kaldıran ve bu yönü ile yolsuzlukların önüne büyük bir set çeken ve milyarlarca liralık fayda sağlayan Karaarslan, şimdide kamu da çalışan sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi gerektiği yönünde paylaşımlarda bulunmakta ve bu paylaşımlara binlerce destek gelmektedir.

Karaarslan önce 17 Ekim tarihinde, “Söyledikleri sıklıkla mevzuat haline getirilen biri olarak, yerel yönetimlerde sözleşmeli çalışan kamu görevlileri hakkında söylemek istediğim birşeyler var.” Paylaşımında bulunmuş ve arkasından şu paylaşımları yapmıştır.


 
Karaarslan’ın bu paylaşımlarına 500 civarında beğeni bir o kadar Rw gelmiş altına da yüzlerce doğrudan ya da özel mesajlar gelmiştir.

19 Ekim tarihinde Karaarslan bu defa, “Sözleşmeli personelin kadroya geçişi konusunda attığım twetlere çok büyük olumlu reaksiyon geldi. Kayıtsız kalsam Allah hesabını sorar Artık araya hatır koyuyorum ilk torba kanunda yazılmasına öncülük edelim demiştir.” Karaarslan’ın bu paylaşımına 1000 lerce beğeni yüzlerce yorum gelmiştir. Bahse konu twet 57.000 kez görüntülenmiş ve 10.000 üzerinde etkileşim almıştır.
 


Karaarslan kendi twetter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda bir taraftan sözleşmeli personelin kadroya geçmesinin bayraktarlığını yaparken diğer taraftan da yıl sonunda sözleşme yenilenmeme ihtimallerinin bertarafı için çaba sarfetmektedir.