İzmirlileri ayağa kaldıran o video hakkında avukat Tarcan Ülük'ten İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusu!

İzmirlileri ayağa kaldıran o video hakkında avukat Tarcan Ülük'ten İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusu!
31 Mart 2020 - 11:09 - Güncelleme: 31 Mart 2020 - 11:50İzmir'i, İzmirlileri ayağa kaldıran o video hakkında İzmirli avukat Tarcan Ülük suç duyurusunda bulundu. 
Sosyal medya kullanıcısı Z. Ç.'nin kendi hesabından paylaştığı ve İzmir'e ve İzmirlilere ağır ithamlarda bulunduğu video, başta siyasiler olmak üzere; deyim yerindeyse İzmirlileri ayağa kaldırmıştı.

İzmirli avukan Tarcan Ülük, videoyu izledikten sonra yarın (bugün) ilk işinin Z. Ç. hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmak olacağı sosyal medya hesabından duyurmuştu. 

Videoya tepki gösterenler arasında CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, İYİ Parti İzmir Milletvekilleri Aytun Çıray, Musavvat Dervişoğlu bulunuyordu. 

Avukat Ülük suç duyurusu dilekçesinde; "Şüpheli kişi Zekiye ÇOMAKLI, toplumumuzun yakinen tanıdığı, 
Erzurum Girişimci Kadınlar Derneğinin kurucusu ve başkanı, Erzurum ilinde sanatsal alanda ilkleri gerçekleştirmiş, delege oyu ile Milletvekili Adayı olmuş bir kimse olup daha önce 2 dönem belediye başkanlığı yapmış Nuri ÇOMAKLI' nın eşi ve Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan 
ÇOMAKLI' nın annesidir. Şüpheli bu sıfatlarını kullanarak toplumun büyük bir kesiminde etki kurabilmiş bir kimsedir.

Tüm dünyayı etkisi altına almış, ülkemizde de daha şimdiden ülkemizde 10 bin dünya genelinde 750 binden fazla kişinin enfekte olduğu, bütün vatandaşlarımızın zaruri olarak evlerine kapattığı, tedavisi bulunmayan yüksek bulaşıcılıktaki nCOVID19 (Korona Virüs) ile mücadele etmekteyiz. Vatandaşlarımızın bu zor günlerde virüsün gerek maddi gerekse manevi etkilerini en az şekilde hissetmek ve sağlam bir şekilde atlatabilmek amacı ile tek yürek olduğu şu günlerde Şüpheli Zekiye ÇOMAK  bu birlik ve beraberliğimizi 
bozmak, insanlarımızı kutuplaştırmak ve gerek Cumhurbaşkanlığımız gerek Bakanlıklarımız gerekse Belediyelerimiz nezdinde yürütülen kampanyaları sekteye uğratmak, zarar vermek amacı ile sosyal medya hesabında şikayete konu videoyu paylaşmıştır. 
 
Şüpheli ilgili video kaydında : 
''Yav elin hristiyanı, elin gavuru bunları efendi efendi yaparken şu musibeti dualarla atlatmaya çalışırken bizim bu İzmir' deki dinsiz imansız... Anladık gavursunuz, tamam ama gavur olurda gardaş bu kadar mı namussuz gavur olunur ? bu kadar mı haysiyetsiz gavur olunur ? Azıcık efendi gavur olun! Dedelerinizi denize döktük diye bu Türkiye Cumhuriyeti'ne bu kadar düşmanlık niye? Bura Türkiye Cumhuriyeti Rürk müslüman devleti. Hiç kendinizi parçalamayın! Bak dedeniz tüm dünyayı dua etmeye çağırdı.... O sizi inşallah Korona vura da biz de kurtulalım! '' yönünde ifadeler kulanmıştır. 

Şüpheli video kaydının en sonunda ise yine bütün İzmir ilinde bulunan kimseleri kapsayarak inşallah o korona sizi vura da biz da kurtulalım ifadelerine yer vermiştir. Bu husus şüphelinin kin ve nefretinin ne denli üst düzeyde olduğunu ve ülkece zor sınavlardan geçtiğimiz şu günlerde bu zorlukları fırsat bilerek bu durumdan faydalanmaya çalıştığını açıkça göstermektedir. Şüpheli bu beyanlarının yayılmasını sağlamak amacı ile de sosyal medya ortamında pek çok yerde paylaşmış ve ülkenin tamamına yayılmasını 
sağlamıştır. Şüphelinin bu yöndeki beyanları başta Anayasa m. 66 olmak üzere TCK 125, TCK m.216 ve TCK m.218' e göre aykırılık teşkil etmekte ve suç 
oluşturmaktadır. "


İŞTE İZMİR'E VE İZMİRLİLERE AĞIR İTHAMLAR BULUNAN Z. Ç. İÇİN VERİLEN SUÇ DUYURUSU DİLEKÇESİ:  


Ak Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ'da Z. Ç.'in özür dilediğini sosyal medya hesabından duyurdu.