İZMİRLİ KADINLAR, 'KADINA ŞİDDET' KONUSUNU İNGİLTERE'DE TARTIŞACAKLAR!

İZMİRLİ KADINLAR, 'KADINA ŞİDDET' KONUSUNU İNGİLTERE'DE TARTIŞACAKLAR!
13 Aralık 2017 - 15:56

"Kadına Şiddet" konusu; bu defa sınırlarımızın ötesinde İngiltere'de bir grup seçilmiş İzmirli kadınlar tarafından tartışılacak.

CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke'nin danışmanı, müzik eğitmeni Muharrem Dayanç'ın (Balçova Belediye banko Başkan adayı) hazırladığı proje çerçevesinde; bir grup (Dayanç tarafından seçilmiş ve hali vakti yerinde CHP'li olmayan 50 kadın) İzmirli kadın, "Kadına Şiddet" konusunu, önümüzdeki yıl İngiltere'nin 135 bin nüfuslu ve Belediye Başkanı da Türk olan St. Albans kasabasında tartışacaklar. 

CHP İzmir MV Böke'nin danışmanı, müzik eğitmeni Muharrem Dayanç, düne kadar defileler düzenleyen, popülist konularla gündeme gelen bir yanıyla da siyasetçi olan bir kişilikti. "Kadına Şiddet" gibi toplumsal ve ciddi bir konunun ele alınması, Dayanç'ı yakından tanıyanlar arasında "Bu proje ile bu defa Balçova Belediye Başkanlığı adaylığını kıvıracak" yorumlarının yapılmasına neden oldu!

CHP İzmir MV Böke'nin hazırlanan projeye destek verdiği belirtilirken, projeye İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'in de sponsor olarak talip olduğu ifade edildi. 

Danışman, müzik eğitmeni Dayanç tarafından hali vakti yerinde ve çoğunluğu CHP'li olmayan 50 kadının seçildiğini aktaran kaynağımız, Seferihisar Belediye Başkanının da projeye sponsor olmasının çok anlamlı olduğunun altını çizdi!

Mayıs 2015 ayında İngiltere'nin St. Albans kasabasına Belediye Başkanı seçilen Mehmet Salih Gaygusuz'un ev sahipliğinde İzmirli kadınların katılımıyla yapılacak olan "Kadına Şidddet" tartışmlarının bakalım getirisi götürüsü ne olacak? 

Ne dersiniz; Balçova'ya Dayanç, İBŞB'ye Soyer, Başkan adayı olarak atanır mı?
Sahi, İBŞB için de Böke'nin adı ortaya atılmamış mıydı?

Yoksa bu insanlar neden onca zahmete girsinler?  

Böke-Soyer-Dayanç isimlerinin bir araya gelmesi sizce de ilginç değil mi?