İzmir'deki Mağarada İnsan Kemikleri Bulundu

İzmir'in Menderes ile Karabağlar ilçelerinin kesiştiği nokta yakınlarındaki dağlık alanda tırmanış yapan dağcılar, bir mağarada insan kemikleri bulundu.

İzmir'deki Mağarada İnsan Kemikleri Bulundu
30 Kasım 2015 - 17:22

İzmir'in Menderes ile Karabağlar ilçelerinin yakınlarındaki dağlık alanda tırmanış yapan dağcılar, bir mağarada insan kemiklerine rastlandı. AKUT ekipleri tarafından mağaradan çıkartılan kemiklerin kime ait olduğunun belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

AKUTTAN YARDIM İSTENDİ

Menderes ve Karabağlar ilçe sınırlarının kesiştiği noktadaki dağlık alana çıkan bir grup dağcı, bugün öğle saatlerinde bölge yakınındaki mağaraya girdiklerinde kemiklerle karşılaştı. Kemiklerin bir insana ait olduğunu fark eden dağcılar, durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma ekipleri kemiklerin mağaradan çıkartılması için AKUT'tan yardım istedi. Bölgeye sevk edilen AKUT ekiplerinin çalışmasıyla kemikler mağaradan çıkartılıp İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

CESEDİN KİMLİĞİ BELİRLENEMEDİ

Mağaraya çıkmanın neredeyse imkansız olduğu, profesyonel dağcıların bile güçlükle çıktığı belirtilirken, cesedin kimlik ve cinsiyetinin belli olmadığı bildirildi. Jandarmanın olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.