İzmir'deki sıcaklar Piriştina ailesini bunalttı... Lizbon'daki yazlık evlerine göçtüler...

İzmir'deki sıcaklar Piriştina ailesini bunalttı... Lizbon'daki yazlık evlerine göçtüler...
29 Haziran 2019 - 12:17 - Güncelleme: 29 Haziran 2019 - 13:53Levent Piriştina... 30 Mart 2014 - 31 Mart 2019 tarihleri arasında CHP'den Buca belediye başkanlığı yapmıştı...

Piriştina'ın belediye başkanlığından alacağı ilk aylık maaşına haciz gelmişti... Piriştina'nın 2014'te Gürsel Erol'un sihirli elleriyle nasıl Buca'ya belediye başkan adayı yapıldığını sanırım başta sayın Kılıçdaroğlu olmak üzere; İzmir'de, Türkiye'de, Dünya'da bilmeyen yoktur!

İşte dakika bir gol bir hesabı ilk belediye başkanlığı maaşına haciz gelen o Levent Piriştina, bugün dımzık dımzık maaşından biriktirip elde ettikleriyle yaşam savaşı veriyor!

Gündem Otuzbeş, Levent Piriştina'nın maaşından dımzık dımzık biriktirerek elde ettiği ilk gayirimenkulünü 21 Eylül 2016 tarihinde; "'DÜNYADA MEKAN, AHİRETTE İMAN' BOŞUNA DENİLMİYOR!" başlıklı haberinde duyurmuştu...

Haberde şunları yazmışız:

"
Buca'nın Kaynaklar köyünde gözlerden uzak bir şato yükseliyor!

Bu şatonun kime ait olduğu şimdilik bilemiyoruz...

Fakat; Buca Belediyesine ait resmi araçlar (kamyon, kamyonet, iş makinları)  adeta seferberlik ilan edilmişcesine, bu şatonun imalatına lojistik destek sağlıyorlar!

Buca Belediyesinin sergilediği bu lojistik destek, şatonun "çok mühüm" bir kişiye ait olduğunu göstermeye yetip de artıyor bile...

Öncelikle; şatonun sahibini kutlamak gerekir... Halkçı sosyal demokrat bir belediyeden böylesine lojistik destekler zincirini koparabilmişse, bu işin içinde "buzağı" aramaya gerek yok diyoruz!

Türkiye'nin Doğusu'nda terör belası varmış, FETÖ/PDY temizlik operasyonları sürüyormuş kimin umurunda... İzmir'de CHP'li Belediyelerde her şey tıkırında! Vur patlasın çal oynasın kıvamında Belediyeler nasıl olsa yönetiliyor...

Eh Buca'da da "çok mühim" bir kişi şato konduruyormuş...

Kondursun canım ne var bunda?

Çok görmeyelim!

İşaat ve mimari projesi var mıdır?

Buca Belediyesi gerekli resmi belge ve izinleri vermiş midir?

Kamunun araçları seferber edilmişse; ne olmuş muş?

Kaynaklar muhatarı bu şato inşaatını biliyormuş mu?

Bunlar üzerinde durulmayacak kadar eften püften konular!

Yeter ki o çok mühim kişinin o şato inşaatına en ufak zeval gelmesin!

Levent Piriştina Abi'nin sosyal demokratlık damarı bir atarsa; mazallah bütün Buca Belediyesini yıkar oraya!

Levent Piriştina Abi, ara sırada olsa önemli günlerde Buca halkına şirin görünmüyor mu? Ondan daha büyük Buca'da Atatürk sevgisi taşıyan, ondan daha büyük sosyal demokrat (CHP'li) var mı? 

Şato öylesine güzel bir yere kondurulmuş ki; bu çok mühim adama ait olan şato için açılış töreni düzenlenmesinin gerektiğini de düşünmekteyiz! 

Böylesine iştişamlı şatonun açılışını da CHP'nin Ankara'daki çok önemli yöneticilerinin açmasının gerektiğini hatırlatırız! 

Ne demişler; "Dünyada mekan, ahirette iman"...

Dünyaya da insanlar on defa gelemediğine göre; Allah o çok mühim kişiye şatosunda güle güle oturmaklar nasip eylesin!

Levent Piriştina Abi'yi, Gürsel Erol Buca'nın başına boşuna mı dikti? 

Emekçi iş aş derdindeymiş kimin umurunda! 

Nasıl olsa Bucalısı... İzmirlisi CHP'ye oy vermiyor mu? Sıkıntı var mı?

Bu çok mühim kişinin de oyunu CHP'ye vermiş olabileceğini düşünüyoruz! Yoksa; onca seferberlik neyin nesine yapılacak ki?

Çocuk mu bu Buca'nın başındaki?

Yoksa; bile bile göz göre göre kamu zarara sokulur mu?"

Malumunuz; Levent Piriştina, bu dönem Gürsel Erol gibi marifetli birisini bulamayınca, 2. dönem Buca'ya belediye başkan adaylığını koparamadı, köşesine çekilmek durumunda kaldı!

Kaynaklarımız; 1. Kordon'daki köşesine (Evine) çekilnen Piriştina'nın, termometrelerin 38 dereceyi gösterdiği İzmir'de sıcaklardan bunaldığını söylediler...

Kaynaklar, sıcaklar karşısında bunalan Levent Piriştina'nın, belediye başkanlığı dönemimde maaşlarından dımzık dımzık biriktirerek Portekiz'in Lizbon şehrinde aldığı yazlığına göçtüğünü aktardı...

Ayrıca, kaynaklarımız Piriştina'nın Lizbon'da da sıcakların artması karşısında B planınnın da olduğunu öne sürdüler!  Kaynaklar, Piriştina'nın B planı olarakta Amerika'daki yazlık evini gösterdiler...

Peki, "Piriştina elin gurbet ellerinde nasıl bir yaşam savaşı veriyor?" sorumuzu da şöyle yanıtladılar: "Kira gelirleriyle!" 

Kaynaklar, kira geliri adresi olarak Piriştina'nın başkanlığı dönemimde edindiği yerlerden İzmir'de ünlü bir gökdelenin altındaki zincir kafeyi gösterdiler!

Vay canına ne bereketliymiş şu Levent Piriştina'nın belediye başkanlığı maaşı! 

Maaşından dımzık dımzık biriktir... Portekiz'lerde, ABD'lerde yazlıklar, gökdelen altlarında kafe dükkaları, Alacatı'larda araziler al...

Bakın bu yorum CHP Konak e. İlçe Başkanı Ali Yılmaz'ın facebook'ta yaptığı aşağıdaki paylaşımın altına yapılıyor... Varın gerisini sizler düşünün!