İZMİR'DE KÜLTÜR İNSANI KITLIĞI! BORNOVA BELEDİYESİNİN YENİ KÜLTÜR MÜDÜRÜ EMEKLİ ASTSUBAY OLDU...

İZMİR'DE KÜLTÜR İNSANI KITLIĞI! BORNOVA BELEDİYESİNİN YENİ KÜLTÜR MÜDÜRÜ EMEKLİ ASTSUBAY OLDU...
21 Ağustos 2019 - 13:34 - Güncelleme: 21 Ağustos 2019 - 14:51


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bayram öncesi Afyon Çalıştay'ında yaptığı konuşmalardan ve belediye başkanlarının uyması gereken 7 olmazsa olmaz maddelerinden İzmir'in Bornova İlçesi Belediye Başkanı Mustafa İduğ'un çok etkilenmiş olduğu orttaya çıktı!

Özellikle CHP Liderinin personel alımları ile atamalarda defalarca altını çizdiği konu "liyakat" olmuştu...

Kılıçdaroğlu, özetle belediye başkanlarına işi ehline vereceksiniz diyordu...

Kılıçdaroğlu'nun bu direktiflerine belediye başkanlarının da ne denli uyduklarına dair yüzlerce haber yayınlanmış; ne hikmetse hiç bir belediye başkanı "dediğimiz dedik, öttürdüğümüz düdük", "yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" eylemlerinden geriye durmamışlardı!

En son düdük sesi Bornova'dan geldi!

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, belediyesinin Kültür Müdürlüğü koltuğuna emekli bir astsubay'ı oturtmuş!

Bornova'nın bu yeni Kültür Ateşesi kimdir acaba dedik ve CHP Bornova tabanında minik bir sörf yaptık!

Emekli astsubay'ın adının Yasin Barut olduğunu söylediler...

Bu defa soyadının "saçma" ya da "domuz kurşunu" olma olasılığı var mıdır diye sorduk... CHP tabanı hayır şu kelemilerin birleşimden meydana geldiğini söyledi ve heceledi: Be-A-Re-U-Te

Akıllara; "İzmir'de Bornova'da Kültür insanı kalmadı mı arkadaş?" düşüren bu atama için öncelikle İduğ başkanı kutluyoruz...

Bornova'nın Üniversite ilçesi ve Kültürler Bahçesi olduğu söyleniyordu demek ki bu tespitler yanlışmış!

Kültür Müdürülüğü koltuğuna emekli astsubay oturtuluyorsa; yarın İzmir'deki belediyelerde İmar Müdürlüğü koltuğuna "TRT'den emekli darbukacı" bile oturtulduğunda, şaşırmamız gerekecek demek!

Şİmdi bu emekli asker Bornova ilçesinin kültürel yaşamına ne gibi katkılar getirir? diye aklınıza sorular gelebilir...

Bilindiği üzere; subaylar ve astsubaylar temel eğitimlerini savaş sanatları üzerine alırlar...

Ha... Bornova'ya getirilen bu arkadaş sıradan bir bölük astsubay'ı falan değilmiş.. NATO'dan emekli olduğu rivayet ediliyor ve CHP tabanı şu iddiayı da ortaya atıyor: "Bu astsubay KHK ile atılmış!" "Hatta İduğ başkan 3 ay uğraşmış onu bu koltuğa oturtmak için!"  

Bu iddiaların doğru olup olmadığını şimdilik bilemiyoruz...

Gelelim bu atamadan sonra Bornova Kültür Yaşaşıma gelmesi olası hareketliliğe...

Aslında başkan İduğ, CHP tabanına göre de bu yanlış atamayı yapmış görünüyor...

Temsil, Hilton'dan emekli bir aşçıbaşıyı oturtsaydı o koltuğa en azından Bornova'da 3 ay da bir yemek festivalleri olurdu... (Halkta ucundan kıyısından karnını doyururdu) Şİmdi bu Askeri Kültür Ateşesi arkadaş ne gibi yeni yeni kültürel faaliyetlerde bulunabilecek?

Örneğin, Bornova Büyükpark'ta büyükler için Paintbol, çocuklar içinde "Dışın Dışın" festivalleri hazırlayacak mı?

Ya da yakın ve uzak savunma, döğüş festivalleri bu Kültür Ateşesinin projeleri çerçevesinde mi bundan böyle Bornova'da yaşam bulacak?

Mesela; "Süngüleşme Festivali" adı altında bir etkinlik düzenlense, Yunanı da nasıl denize döktüğümüz canlı figüranlar eşliğinde anlatılmış olsa, hiç de fena olmaz değil mi?

Neyse festivaller bir yana Bornova'da Atış Poligonu eksikliğinin olduğu belirtiliyor... Bu proje için hazır elde asker de olduğuna göre... Neden olmasın!

Not: Yaka ve Çiçekliköy esnafı bayram öncesi gelen denetçilerden öyle memnun kalmışlar öyle memnun kalmışlar ki... Sormayınız gitsin.. Timur'un filleri hesabı, 3 tane yetmez 8-10 daha denetimci bekliyorlarmış!... Esnaf mutlu oldukça demek mutlu etmesini de öğrenmiş!