İzmir'de CHP'li başkan yardımcısına şok

İzmir'de CHP'li başkan yardımcısına şok
07 Mayıs 2019 - 11:59 - Güncelleme: 07 Mayıs 2019 - 12:17

CHP’li Güzelbahçe Belediyesi’nin Başkan Yardımcısı Mustafa Günay, kendi restoranına usulsüz ruhsat verdi. Görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle Günay hakkında iddianame hazırlandı

Yargıdan CHP'li Güzelbahçe Belediyesi'ne kötü haber geldi. Güzelbahçe Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Günay, kendisine ait La Folie Balık Restoranı'nı (Eski Beren Balık Evi) imar kanununa ve kıyı mevzuatına aykırı bulunmasına rağmen tamamen yıkıp yeniden inşa etti. Kullanım alanı eskiye göre 3 kat artırılan restoran, Güzelbahçe sahilinde La Folie Balık Restoranı olarak hizmet vermeye başladı. Temiz İzmir Derneği'nin yaptığı başvuru üzerine İçişleri Bakanlığı, La Folie Balık Restoranı'na 2014'te usulsüz olarak işyeri açma ve çalışma ruhsatı verildiği gerekçesi ile Güzelbahçe Belediyesi'nin İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Günay hakkında ön inceleme başlattı. Mülkiye müfettişlerince yapılan ön incelemede Güzelbahçe Belediyesi tarafından restorana verilen işyeri açma ve çalıştırma ruhsatında Başkan Yardımcısı Günay'ın imzasının bulunduğu tespit edildi.

SORUŞTURMA İZNİ
Müfettişlerin hazırladığı rapor doğrultusunda Bakanlık, Başkan Yardımcısı Günay hakkında 18 Haziran 2018 tarihinde soruşturma izni verdi. Ardından da Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Günay savcılığa verdiği ifadesinde aynı yer ile ilgili İzmir 43. Asliye Ceza Mahkemesinde açılan davada yargılanıp beraat ettiğini söylese de savcılıkça yapılan incelemede Günay hakkında daha önce bu eylemden dolayı dava açılmadığı, başka eylemlerden ötürü yargılanıp beraat ettiği belirlendi.

RESTORANI SATTI
Süreç içinde Günay'ın itirazları sonuç vermeyince İzmir 7. Asliye Ceza Mahkemesi, Başkan Yardımcısı Günay hakkında Görevi kötüye kullandığı gerekçesi ile TCK'nın 257/1 maddesi uyarınca iddianame hazırladı. İddianamede şüpheli Günay'ın, İmar Kanunu'na aykırı olarak yapılan La Folie isimli Balık Restoranının bulunduğu yapıya kendi imzası ile İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı vererek üzerine atılı suçu işlediğine dikkat çekildi. Bu arada Günay'ın geçtiğimiz günlerde sahibi olduğu restoranı satarak elden çıkardığı öğrenildi.

Egeli Sabah

GÜZELBAHÇE: ADALET BAŞKAN YARDIMCISI MUSTAFA GÜNAY'IN MAL VARLIĞINI ÜZERİNDEN Mİ GELECEK?Gündem Otuzbeş,18 Ekim 2018 tarihli ve  "GÜZELBAHÇE: ADALET BAŞKAN YARDIMCISI MUSTAFA GÜNAY'IN MAL VARLIĞINI ÜZERİNDEN Mİ GELECEK?" başlıklı haberinde Güzelbahçe'ye "Adalet"in ne zaman geleceğini, Güzelbahçe'nin pırıl pırıl insanlarının "Belediyecilik" anlayışını ve Mustafa Günay'ın emekli trafik polisliğinden nasıl "Dolar Milyoneri" olduğu sorgulamıştı... Adalet geçte olsa demek ki geliyormuş! 

Ne dersiniz arkası çorap söküğü gibi gelir mi?

Gün içinde Güzelbahçe Belediyesi hakkında adına "sanat eseri" denilebilecek ve Mustafa Günay'ı yargıya taşıyan o İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişi tarafından hazırlanan 54 sayfa rapor gelecek...

Yüzlerce Güzelbahçe haberlerimizden sadece18 Ekim 2028 tarihli haberimize ulaşmak için

TIKLAYINIZ