İzmir'de bu da oldu! Bornova belediyesi 3 yıldır ödemediği "çaydanlık" faturası yüzünden icra takibine düştü! Firma alacağının peşinde...

İzmir'de bu da oldu! Bornova belediyesi 3 yıldır ödemediği "çaydanlık" faturası yüzünden icra takibine düştü! Firma alacağının peşinde...
18 Temmuz 2019 - 11:59Fabrika merkezi Samsun'da olan esnaf tipi çaydanlık üreticisi Meşale firması, Ekin 2016 ayında KDV'si hariç 932 liradan Bornova Belediyesi Ruhsat Müdürlüğüne "çaydanlık" satıyor!

Üzerinden 3 yıl geçiyor ama, firma sattığı çaydanlığın parasını bir türlü Bornova belediyesinden alamıyor!

Gel zaman git zaman ruhsat müdürlüğü çalışanları demledikleri çayları höpürdete höpürdete yudumlamasını biliyor ama, akıllarına da bir türlü parasının nasıl ödeneceği gelmiyor!

Ruhsat müdürlüğü çalışanları, bir şekilde toplamda 34 aydır çaylarını bir güzel keyifini çata çata içmesini biliyorlar!

Meşale çaydanlık firması 3 yıldır Bornova belediyesinden parasını alamayınca; bu defa Samsun İcra Dairesi'nin yolunu tutuyor ve Bornova belediyesine çaydanlık alacağından dolayı icra takibi başlatıyor!

932 Liralık çaydanlık şimdi yasal faizleriyle oluyor 3 bin lira!

Parasını alamayınca Bornova belediyesine icra takibi başlatan Meşela firmasını, bu defa işgüzar personel elinde bir güzel belediye içinde top gibi oynatılıyor!

Çaydanlık parasıni ödeyecek müdürlük aranıyor!

Ruhsat müdürlüğü çalışanları tarafından alınan ve "Başkan duymadan çaydanlık parasını ödeyelim" formülü üzerinde yoğunlaşan Bornova belediyesi; bu defa da Meşale firmasının faturasını ödemek için devreye Mushasebe, Satın Alma, Mali Hizmetler Müdürlüklerini sokuyor!

Kriz masası mı kurulacak?

Çaydanlık faturası Bornova belediyesi çalışanları arasında günün konusu olurken; telefondan telefona dolaşan çaydanlık faturasının da gün içinde başkanlık koridorlarına düşmesi bekleniliyor!

Bir kriz masasının kurulmadığı çaydanlık faturası ödenmesi için, Bornova belediye başkanı Mustafa İduğ'dan da gün içinde çaydanlık faturasının ödenmesi için müdürlüklerden birisine talimat vermesi beklenidiği bildirildi!

Ne dersiniz haberimizden sonra Bornova belediyesi çaydanlık parsını öder, firma da icra takibini kaldırır mı?

İŞTE O ÇAYDANLIĞIN 3 YILDIR ÖDENMEYEN FATURASI: İŞTE FİRMANIN BAŞLATTIĞI İCRA TAKİBİ BELGESİ: