İzmir Büyükşehirden 600 milyon liralık ihale alan müteahhit Özgür Aktepe, Buğra Gökçe'nin "tay geldi"si mi?

İzmir Büyükşehirden 600 milyon liralık ihale alan müteahhit Özgür Aktepe, Buğra Gökçe'nin "tay geldi"si mi?
15 Temmuz 2019 - 03:09 - Güncelleme: 15 Temmuz 2019 - 09:52Anadolu insanı eşinden boşanmış çocuklu kadın ya da erkek ikinci evliğini yaptığında ve yanındaki çocuklarını kast ederek "tay geldi" şeklinde söz eder...

Sabah gazetesi 13 temmuz tarihli sayısında çok önemli bir haber imza attı...

Sabah gazetesi, Özgür Aktepe adlı CHP'li bir müteahhitin 4-5 yıl önce kiralık arabayla geldiği İzmir'de, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden aldığı (Toplamda 600 Milyon liralık) ihalelerle jet sahibi olduğunu ortaya çıkardı...

Buğra Gökçe, Çankaya e. belediye başkanı Bülent Tanık'ın ardından İzmir büyükşehir belediyesine gelen ikinci Çankaya belediyesi patentli isim oluyordu...

Buğra Gökçe'in Çankaya belediyesinden gelir gelmez görevi; İzmir büyükşehir belediyesi fen işleri daire başkanlığı olmuştu...

Kaynaklarımız üzerinden "Kim bu Özgür Aktepe?" sorusunu araştırıp yanıt bulmaya çalıştık... Ankara'daki siyasi konumu ve aktivitelerini daha sonra gelecek haberimize bırakıp, Özgür Aktepe'nin İzmir büyükşehir belediyesinden bu kadar kolay ihale almasına yardımcı olan kilidin kim olduğunu araştırdık ve karşımıza Buğra Gökçe çıktı!

Çankaya e. belediye başkanı Bülent Tanık, İzmir büyükşehir belediyesine danışman olduktan sonra İzmir'deki CHP'li dostlarıyla Kordon'daki restoranda rakısını yudumlarken ne demişti: "Genel başkanım bu dönem dinlen Bülent dedi. Aziz başkanda eksik olmasın Ankara ayağında dah güçlü olmak için beni danışman kadrosuna aldı."

Evet... İzmir, zaten emekli cenneti ya... Ha bir Bülent eksik olmuş ha bir fazla Bülent olmuş ne değişir? Nasıl olsa İzmir CHP'nin kalesi değil mi? Bu dönemde düşmeye başlamadılar mı? Ankara'da ipini kopranlar bir bir İzmir'deki belediyelere kapağı atmıyorlar mı? 

Yazın bir kenara; Sincan cezaevinde yatan Erkan Karaarslan'da yarın çıksın cezaevinden, pazarlamacı kankasi İzmir'e çağırıp, bir belediyeye yerleştirmezse!

Kaynaklarımızın iddialarına göre; Buğra Gökçe'nin fen işleri daire başkanı olduğu dönemde de Özgür Aktepe'yi İzmir'e getirmeyi ve şirket kurdurup, ihaleler vermeyi planladığını aktardılar...

Kaynaklarımıza şu soruyu yönelttik; "Özgür Aktepe, kimin zamanında İzmir'de şirket kurdu ve büyükşehirden ihale almaya başladı?"

Kaynaklarımız sorumuza aynen şu yanıtı verdi: " Buğra Gökçe, fenişleri daire başkanı olduğu dönemde büyükşehirde genel sekreter Ersu Hızır'dı. Buğra Gökçe, Özgür Aktepe'yi büyükşehire nasıl sokacağını belediye ve siyasi çevrelerde araştırmış olmalı ve birilerinin de Ersu Hızır'a takılacağını, daha doğrusu danıştıkları Ersu Hızır'ın sıfır kilometre şirkete ihaleler verilmesine karşı çıkacağını, alengirli işlere aklının ermediğini, sert kayaya toslayacağını bir güzel anlattılar her halde! Buğra Gökçe, Ersu Hızır'la fazla çalışmadı. Ersu Hızır'ın son dönemine denk geldi. Ersu Hızır'ın o dönem Buğra Gökçe'ye yüz verdiğini de düşünmüyorum. Ersu Hızır, devlet damlığı kültürünü içine sindirmiş bir belediyecidir. İzmir'de belediyecilik konusunda da eline su dökecek adam göremiyorum. Belki iki-üç defa Buğra Gökçe'de Ersu Hızır'ın elini sıkma şansı bulmuş olabilir. Ersu Hızır'dan sonra Pervin Şenel Genç büyükşehir genel sekreteri olmuştu. Sanırım Ersu Hızır'ın yerine Pervin Şenel Genç, 2014'ün ağustos ayında genel sekreter olmuş, Buğra Gökçe'de fen işleri daire başkanlığından genel sekreter yardımcılığına getirilmişti. İşte bu tarihten sonra Özgür Aktepe, İzmir'e gelmiş ve şirket kurma şansını yakalamış, bugün jetiyle sayın Kılıçdaroğlu'nu dahi gezdiren bir müteahhit olmuştur."


4-5 Yıl önce İzmir'e geldiğinde kiralık arabaya bine müteahhit Aktepe, bugün havada jetiyle dolaşıyor...

Sabah gazetesine cumartesi günü manşet olan Özgür Aktepe hakkında kaynaklarımız Buğra Gökçe'yi işaret edince; insanın aklına ister istemez Adadolu insanın o sözleri geliyor ve insan kendi kendine sormadan da edemiyor: "Özgür Aktepe, Buğra Gökçe'nin tay geldisi mi?"
    
Öte yandan kaynaklarımız; Buğra Gökçe'nin sohbetlerde sık sık Japon yerel yöneticiler söz ettiğini belirttiler... Peki, Japon yerel yöneticileri şiar edinen Buğra Gökçe, Özgür Aktepe skandalından sonra onlar gibi hareket eder mi?