İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN İTALYA'DA PEYNİR VE SÜT ŞEKİLLERİNİ İNCELEYECEK OLAN HEYETİNİN İÇİNDE JEOLOJİ MÜHENDİSİ DE BULUNUYOR!

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN İTALYA'DA PEYNİR VE SÜT ŞEKİLLERİNİ İNCELEYECEK OLAN HEYETİNİN İÇİNDE JEOLOJİ MÜHENDİSİ DE BULUNUYOR!
10 Eylül 2019 - 11:59 - Güncelleme: 10 Eylül 2019 - 12:25"Şevket Meriç NS nin çantasını taşıyanlar dan biri Seferihisar da. Ziraat mühendisi değil. Tarım danışmanı olarak ne işi var İBB de ?. Kırsal kalkınma daire başkanı Ertuğrul tugay jeoloji mühendisi. Genel sekreter yardımcısı Aysel hanımın gözdesi. İkisi de Tunceli li. Ayşegül tarım daireden Ziraat mühendisi bir kadın iyidir. Genel başkan LİYAKATmi dedi ???"

Bir okurumuz "İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HEYETİ 4 GÜNLÜĞÜNE PEYNİR VE SÜT ŞEKİLLERİNİ İNCELEMEK ÜZERE İTALYA'YA GİDİYOR..." başlıklı haberimizden sonra yukarıdaki elektronik iletiyi gönderdi...

Okurumuz; Peynir ve Süt Şekillerini 4 gün boyunca İtalya'da yerinde inceleyecek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Heyetinin içinde yer alan Tarımsal Kalkınma Daire Başkanı Ertuğrul Tugay'ın mesleğinin Jeoloji Mühendisliği olduğunu belirtiyor!...

Okumuzun gönderdiği bilgilere dayanarak şu soruyu yöneltiyoruz: Tarımsal Kalkınma Dairesi Başkanı Ertuğrul Tugay, İtalya'da yapacağı peynir ve süt incelemelerinden sonra İzmir'e döndüğünde, İzmirli süt ve peynir (Kırsalda) üreticilerine süte ve peynire nasıl sondaj vurulacağını mı anlatacak? 

Not: Jeoloji Mühendislerinin tarımsal kalkınmada üreticilere inanılmaz derecede faydaları olmaktadır. Jeoloji Mühendisleri sayesinde üreticiler tarlarındaki yeraltı sularını buluyor, yaptırdıkları sondajlarla da sulu tarıma geçebiliyorlar.