İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 6 MİLYONA İNTERNET TV'SİNİ KURDU, TEK İŞ İHALEYE ÇIKMAYA KALDI!

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 6 MİLYONA İNTERNET TV'SİNİ KURDU, TEK İŞ İHALEYE ÇIKMAYA KALDI!
01 Temmuz 2020 - 21:49 - Güncelleme: 02 Temmuz 2020 - 01:08Gündem Otuzbeş, Bayraklı Belediyesi Spor Salonu açılışı için İzmir'e gelen Y-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, dönemin İzmir BB Başkanı Aziz Kocaoğlu "İzmir'den milletvekili ol" önerisini getirmiş, (Sanki önceden kurgulanmamış gibi) Kemal Bey'de balıklama atlamış, kabul etmişti! Malumunuz, 2015 genel seçimlerinden beri Kemal Bey'ler İzmir Milletvekili oluyorlar!

Kocaoğlu'nun bu çağrısına, o günün akşamı gazeteci Ertan Yıldız şu başlıkta bir yazı yazmıştı: "Kılıçdaroğlu, İzmir'den milletvekili olmayı hak ediyor mu?"

Aynı soruyu Bay Başkan soruyoruz; "Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığını ahjk ediyor mu?"


Evet.. Tekrar bu soruyu soruyoruz ve İzmir'in marka değerini ne hale getirdiğinizin farkında mısınız Kemal Bey? diyoruz...

Tarih boyunca hiç bir siyasi sanırım İzmir'in marka değerine böylesine saygısızlık yapmamıştır Kemal Bey gibi! (Seferihisarı 10 yıl sata sata yönet ondan sonra getir İzmir'in başına tünet! Kemal Bey, bu mudur sizin siyasi ufkunuz, bu mudur yöneticiliğiniz?)

Bakar mısınız İzmir Büyükşehir Belediyesinin sütunlarının rengine? "Velev ki i.neyiz!" pankartı taşıyanların derneğinin rengine boyanıyor... İzmir medyasından tık yok! Yeni Asır gazetesi yazıyor; anında sosyal medyadan Halk Troller, Gönüllü Troller yapıştırıyor: "Yalan yazıyor!" 
Gündem Otuzbeş için yazdıklarını buradan yazmaya gerek yok; çünkü onların nasıl Orjinal Çocuğu olduklarını biliyoruz!

Aslında izmir Büyükşehir Belediyesi ile yazdığımız bu konu tam da Kemal Bey'in sevdiği tarzda bir haber yazısı olacak...
Neden mi?
Neresinden bakarsanız bakın, "Adalet", "Liyakat", "Hak", "Hukuk" kokacak!
İşte bu yüzden diyoruz ki; Kemal Bey gelecek salı gürleye gürleye bu konuyu TBMM Grup toplantısında ele alıp konuşabilir!  

Bu arada Neptün Hanıma soralım; Selvi Hanımla aranız mı bozuk?
Seferihisarlı gazeteci diyor ki; "Selvi Hanım herhalde Neptün Hanıma darıldı, araları bozuk galiba eskisi gibi kuaför Adnan'a saçlarını kestirmeye gelmiyor!"
Elçiye zeval olmaz, üstümüzde kalmasın diye bu ayrıntıyı da eklemiş olduk yazıya!

Şimdi gelelim Büyükşehir'in asrın son icadı internet TV'sine...

İddialara göre; İzmir Büyükşehir Belediyesi TRT World sütüdyolarına 5 çekecek internet Tv'sini Fuar İZFAŞ binasının katlarına kurmuş! Teknik donanım İstanbul'dan filanca Genel Başkan Yardımcısının kankasından alınmış! Daha da Türkçesi, o filanca Genel Başkan Yardımcısı falanca kişiden bu malzemeleri alacaksınızı buyurmuş!
Tamam, zaten İzmir'de böyle bir işi kurup edecek adam yok... Gazeteci deseniz zaten hiç yok... Olsaydı; fok balıkları İzmir'de cirit atarlar mıydı?  

Yeni fok balıkları geliyor!

Fazla detaya girmeden; internet Tv'si için önce malzemeler alınmış, görgü tanıklarının ifadesine göre; internet TV'sinin hemen hemen tüm teknik alt yapısı, sütüdyo felan 4X4 kurulmuş... İş bir tek İstanbul'dan getirilecek fok balığı kameran ve gazetecilere kalmış!

Aslında; her Allahın günü bastığı gazeteyi 200'lü paketler halinde İzmir Büyükşehir şirketlerine (11 Şirket) satan ve her ay 60 bin lira gibi küçücük bir parayı cebine indiren o arkadaştan, neden bu konuda da Bay Başkan destek almamış, doğrusu şaşırdık!

Hatırlarsınız; pandemi yasaklı günlerde Bakkal dükanının gıda çantaları o gazetenin YouTube, Facebook sayfalarından pazarlanmıştı!...
Bay Başkan'ın bu tercihli Bakkal dükkanı paket satışını neden sadece bir internet gazetesi üzerinden yaptığını eleştirmiş, İzmir medyası üzerinde yapmış olduğu bu ayrımcılıkla da nifak tohumları ektiğini öne sürmüştük!...

Açıkçası, İzmir'in güzide medayacılarından hiç birinin gözü yememişti böylesi bir eleştiriyi yazmak! Herkesin gazeteciliği kendine... Fakat, o gün bugündür abonesi olduğumuz ne AA'nın ne de İHA'nın izmir Büyükşehir Belediyesine ilişkin servise koydukları bir tek haberi ne yayınladık ne de bundan sonra da yayınlarız! Sen kalkacaksın İzmir medyasına arasında dün Basmane'ye elinde bavuluyla düşmüş adam için ayrımcılık yapacaksın, ondan sonra da Gündem Otuzbeş kalkacak ajanslardan Büyükşehir haberi derleyip yayınlayacak! Eksin olsun arkadaş İzmir Büyükşehir Belediyesi haberlerinden gelecek olan hit!
Biz işimizin gereği neyese onu yaparız; gece 00:56'da hala Ulusal TV'lerde konuşulan Bay Başkan para, eyalet, bayark ütopyasını içeren videoyu Türkiye'de Gündem Otuzbeş'ten önce yayınlayan var mı? O videoyu ilk yayınlayan ve haberleştiren gazete biz olduk!
Var mı aksini söyleyecek olan?
Mecbur muyuz arkadaş Büyükşehir menşeili "Çeşme kavununa tescil alıyoruz" haberlerini yayınlamaya! 
Yayınlayan yayınlar... Geçim meselesi!

Gelelim şimdi de "ÖNDEN DÜĞÜN ARKADAN NİŞAN" meselesine... 
İnternet Tv'sine filanca Genel Başkan yardımcısının feşmekanca kankasından teknik malzemeler nasıl alınmış? Konuşulan iddialara göre; teknik alt yapı malzeme alışverişinin tutarı 6 Milyon lira... Peki, ihaleye çıkılarak mı alınmış? Yoksa ihaleye yeni mi çıkılacak? Geriye dönük bir tarihe göre mi ihale ayarlanacak? 
Bu nasıl iştir? Bu nasıl bir belediyeciliktir? 
Büyükşehir Belediyesinin işi midir medyacılığa soyunmak?
Bu kadar masraf yapıldığına göre;
Ey İzmir medyası, hangi yüzle Bay Başkan'ın haberleri takip edip yayınlayacaksınız?  
Zaten Bay Başkan'ın size ihtiyacı olmuş olsaydı, internet Tv'sini kurar mıydı?
Sizlere hiç bir zaman ihtiyacı (Ciddiye almamış) olmamış ki; şimdi kalkmış kendi medyasını yaratıyor!
Demek ki Bay Başkan hepinizin şeklini şemalini alt alta üst üste koyup toplamış, ardından da "sizlerle mi uğraşacağım" deyip, kendi medyasını kurmaya kalkışmış!

Bunun adına da "cürümünüz bir internet Tv'si kadar etmiyorsunuz" denir!

Peki, sayın Kılıçdaroğlu bu önden malı alacaksınız, ardından ihaleye çıkacaksınız... Bu nasıl bir belediyecilik modelidir?
Siz değil misiniz bu adamı İzmir'in başına tüneten!
Lafa geldi mi de maaşallah 5 vakit ağzınızdan Adalet düşmüyor!
Sevsinler sizin gibi sosyal demokratları...
Sevsinler sizin gibi çakma solcuları... 

Anadolu insanının sözü: "Bak görüyon mu deyusu, kaçırdığı gıza önden düğün, arkadan nişan edecekmiş! Ne günlere kaldık... Ne günlere..."