İşte Ye CHP'lilerin gerçek yüzleri! Kendi beceriksizliklerini örtmek için 164 üyeyi disipline gönderdiler...

İşte Ye CHP'lilerin gerçek yüzleri! Kendi beceriksizliklerini örtmek için 164 üyeyi disipline gönderdiler...
26 Ekim 2019 - 18:04CHP'de 31 Mart yerel seçimlerinde partiden istifa edip Kırklareli'den aday olan ve seçimi kazanan Mehmet Kesimoğlu’na destek verdikleri gerekçesiyle 164 kişi disipline sevk edildi.

Mehmet Siyam Kesimoğlu ise Kırklareli İl Disiplin Kurulunun kararıyla sevklerin reddedildiğini açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde bağımsız aday Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu’na destek verdikleri gerekçesiyle 164 kişinin tedbirli olarak “kesin çıkarma cezası” istemiyle Kırklareli İl Disiplin Kurulu’na sevkine karar verdi.

CHP MYK, Kırklareli’de 31 Mart Yerel Seçimleri’nde CHP üyeliğinden istifa ederek bağımsız aday olarak seçimlere giren ve seçimi kazanarak Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’na destek verdiği gerekçesiyle 174 kişinin listesini CHP Kırklareli İl Başkanlığı’na gönderdi. İlgili yazıda 174 kişinin 9’unun üyeliğinin düşmesi, 1’inin de Bursa’ya nakil olması nedeniyle dosyalarının ayrıldığı belirtilirken kalan 164 kişinin ise tedbirli olarak kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine karar verildiği belirtildi.

“KENDİNİ HALKIN KARARI ÜZERİNDE GÖRENLER…”

Bu karara Mehmet Siyam Kesimoğlu ise çok sert tepki gösterdi. Kesimoğlu Kırklareli İl Disiplin Kurulunun sevklerin reddettiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kesimoğlu, “Gönül Birliği adını verdiğimiz, içinde her partiden Kırklareli vatandaşının yer aldığı ve seçimlerde oylarını ve emeklerini bizden esirgemeyerek, 31 Mart sonunda Türkiye’ye bir demokrasi fişeği fırlatan yol arkadaşlarımız hakkındaki disiplin kararını üzüntüyle öğrendim” ifadelerini kullandı.

Kemal Anadol'da konuya sessiz kalmadı: "Mehmet Kesimoğlu aldığı sonuçla CHP Genel Merkezinin aday belirlemedeki yanlışlığını tüm Türkiye'ye kanıtlamıştır"

Bağımsız aday olarak bir il merkezinde Belediye Başkanlığı seçimini bir çok gücü ekarte ederek kazanan değerli arkadaşımız Mehmet Kesimoğlu aldığı sonuçla CHP Genel Merkezinin aday belirlemedeki yanlışlığını tüm Türkiye'ye kanıtlamıştır.
Genel Merkez özür dileyerek onu partiye davet edeceğine bu tür uygulamalarla yanlışlarını sürdürmektedir.
Tek adam yönetimine karşı başka partilerle ittifak yaparak sonuç almayı amaçlayan parti politikasıyla bu uygulamalar nasıl bağdaşıyor?
Mehmet Kesimoğlu gerçek CHP'lidir.
Bunu iki dönem Parlamento hizmetinde ve sivil toplum örgütlerdeki görevinde kanıtlamıştır.
Kesimoglu'nun adını yazmak istemedigim devşirmeler kadar da mı bir değeri yok?
Yazık çok yazık.
Kemal Anadol

İŞTE DİSİPLİN BELGESİ: