İŞTE İZMİR'DE TIKLATA TIKLATA TAKSİ İLE SEYEHAT ETMENİN PROJELENDİRİLMİŞ FORMÜLÜ!

İŞTE İZMİR'DE TIKLATA TIKLATA TAKSİ İLE SEYEHAT ETMENİN PROJELENDİRİLMİŞ FORMÜLÜ!
26 Ekim 2020 - 14:47 - Güncelleme: 26 Ekim 2020 - 15:15


İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı için adaylık çalışmaları yürüten Özkan Özbay'dan "Uzay Çağı Taksiciliği"ne hazırlık projeler geldi! 

Özbay'ın sosyal medya hesabından açıkladığı projeler, deyim yerindeyse "Prof. Zihni Sinir"in pabucunu dama atacak cinsten!Temsil, "esnafa destek" adı altında sunulan projeler 4-5 madde şeklinde ele alınırken; "sosyal" kelimesi bir bütünlük ya da içi doldurularak değil, karpuz gibi dilim dilim esnafa sunulmak istenilmiş!

Öte yandan evlere şenlik bir uygulama da İzmir Kart üzerinden taksiye binmek proje şeklinde sunuluyor! Velev ki vatandaş İzmir Kart'la Konak'tan taksiye bindi...
Çek Karşıyaka'ya dediğinde "kaç tık"la gideceğine yer verilmiyor!
Vatandaşın tıklatması yarı yolda bittiğinde, indirilip indirilmeyeceği projede unutulmuş olmalı ki; garanti kapsamına alınması uygun görülmemiş! 

İŞTE PROF. ZİHNİ SİNİR'İN BİLE İZMİR KART'I TIKLATA TIKLATA TAKSİ İLE SEYEHAT ETMESİNİ SAĞLAYACAK O PROJELER BÜTÜNLÜĞÜ: 

ÇOK DEĞERLİ  ODA ÜYELERİMİZ VE TAKSİCİ MESLEKTAŞLARIM ÇIKTIĞIMIZ ONURLU MÜCADELEMİZDE BİRLİKTE YAPACAĞIMIZ PROJELERİMİZİ AÇIKLIYORUZ...

1.Merkezi yerlerde Durak cepleri yapacağız Herkesin eşit şekilde kullanacağı Belediye denetimli yada turnike sistemli.

2.Kamuya ait olan yerlerde Ukome kararı olmayıpta durak gibi kullanılan tüm alanları Herkesin kullanacağı Açık duraklara çevireceğiz Belediye denetimli.

3.Duraksız Taksileri Duraklı hale getirip Durakları Araçların Belediye çalışma ruhsatlarına işleyeceğiz.

4.Esnafın arasında mutlaka uzlaşmayı dostluğu pekiştirecek Sosyal organizasyonlar yapacağız şoför mal sahibi ayrımı yapmadan.

5.Sosyal tesis olarak elimizdeki Yapıları Mevcut başkan  elden çıkardığı için bu yönde çalışmalarımız  ve araştırmalarımız devam ediyor Lokal gibi bir yer kiralalama yöntemiyle hayata geçirilebilir.

6.Bütçemizin ve gelirlerimizin ölçüsünde  mutlaka sosyal yardımları daha adil ve işe yarayacak miktarda ihtiyaç sahibi Meslekdaşlarımıza destek olacağız.

7.Hava limanından yolcu alma konusunu mutlaka çözeceğiz.

8.Taksi çalışma yönetmeliğindeki  kılık kıyafet tarifini mutlak uygulayacağız uygulatacağız Mesleğimize yakışır bir satandardı oluşturacağız.

9.Belediye  çalışma ruhsatlarını Esnafa zulüm olmaktan çıkaracağız.

10.Odamızın gelirlerinden Esnafın faydalanacağı projelerde Maddi destek katkı sağlayacağız.

11.Taksi durak yazıhanelerindeki fahiş fiyatlara müdehale edeceğiz Tedarikçi firmaların sayısını arttırıp rekabeti sağlayıp Fiyatların uygun hale gelmesini sağlayacağız.

12.Yeni açılacak durakların dağıtımında Noter huzurunda kura sistemi getireceğiz.

13.Çekici hizmetini taşeron firmalarla değil öz sermayemizle kendimiz yapacağız Üyelelerimize ait.
Ticari taksilere ücretsiz hizmet vereceğiz.

14.Üyelerimize Ve Şoför Arkadaşlarımıza Hukuksal anlamda ücretsiz Avukatlık hizmeti sunacağız.

15.Odamızda nöbetçi avukat olacak mesai saatlerinde her daim muhattab olacağımız bir hukukçu sizlere hizmet verecek.

16.Ötv indirimi için gece gündüz çabalayıp sonuç alacağız.

17.Bizim dönemimizde Hiç bir meskekdaşımın Ekmek teknesinin kapatılmasına müsade etmeyeceğim Ticari araçlar keyfi Önden arkadan dolanarak ek maddelerle trafikten men edilemez.

18.Taksimetre ayarları Dijital sistemle Araçlar Duraklarında beklerken yapılacak .

19.Taksiciliğin gelişimi için yapılan alınan kararlar önceden Tüm esnafla tartışılıp ortak kararlar alacağız .

20.Duraksız kalan 41 adet dolmuştan çıkan taksiler öncelikle Duraklı hake getirceğiz.

21.Araç değiştirmelerde Aktarma ücretlerini ve Muhasebe ücretlerini Daha stabil hale getirip Esnafa destek olacağız.

22.Mutlaka ama mutlaka Şoför masasını ve Şoför Akademisini kurup Araç sahiplerinin şoför bulmasında,Şoför arkadaşlarımın İş bulmasında düzenl disiplinli Bir sistemi hayata geçireceğiz.

23.Şu anda Odamızın  kadın kollarında hizmet yapan herkesi buradan selamlıyorum yaptıkları hizmetlerden dolayı kutluyorum,Ancak Bizim dönemimizde Çiğdem Kayacık Erdoğan Hanımın başkanlığında İnter aktif yüksek katılımlı Mesleğmize ve Eşlere destek amaçlı  projelerle Onlara büyük destek sağlayıp standartlarını yükselteceğiz kaldıki 580 adet Kadın üyemiz var odamıza bağlı ...

24.İzmir Büyükşehir Belediyesiyle Yapacağımız protokol ile Taksilerimizde İZMİR KART(Kent kart) anlaşması yaparak Hem Taksilerimizin İş potansiyelini arttıracağız Hemde Komisyon vermeyeceğiz Taksilerimize binen Değerli İzmir Halkına komisyon almadan Seyahat imkanı sunacağız...