İşte Banu Özdemir'in CHP'de siyaset yaptığı o üst düzey isimler!

İşte Banu Özdemir'in CHP'de siyaset yaptığı o üst düzey isimler!
22 Mayıs 2020 - 19:03 - Güncelleme: 22 Mayıs 2020 - 19:40

Gün içinde İzmir'de, merkezi sistemin frekansına girilip camiden korsan müzik yayını yapılan anları sosyal medya hesabında paylaşınca gözaltına alınan CHP eski İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir, 'dini değerleri aşağılama' suçundan tutuklanmıştı...

Peki, Banu Özdemir Kim?

Özdemir'in 2018 Kurultay'ın da CHP PM'sine aday adayı olduğu ve kendi kaleminden tanıtımı: 
"Uluslararası İlişkiler Ve Avrupa Birliği /Siyaset Bilimi(İngilizce)mezunudur. İngilizce,Fransızca ve Almanca bilmektedir.
Sırasıyla Gençlik Kolu İl ve İlçe Yöneticiliği,iki  dönem Izmir Il Başkan yardımcılığı, farklı dönemlerde kongre ve  kurultay delegeliği yapmıştır. 
2016 yılında ABD Dış İşleri Bakanlığı Uluslararası Liderlik Programı katılımcısı seçilmiştir.
HAYTAP başta olmak üzere çeşitli STKlarda kurucu ve aktif üyeliği bulunmaktadır. 
Referandumda işaret dili ve köpeğiyle çektiği video ile yerli ve yabancı basında yer almış,engelli yurttaşlar ile hayircilar grubu kurmuştur.
Önsözünü CHP Gene Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yazdığı Adalet Günlüğü/Turuncu'nun Seyir Defteri isimli kitabın yazarıdır." 


Minik bir araştırma yaptığınızda Banu Özdemir'in CHP'de önemli fakat bir o kadar da "talihsiz" bir isim olduğuna tanık oluyorsunuz!

Akademik kariyerinin yanında; CHP'de çok önemli isimlerle siyaset yaptığına bakıldığında da insanın akılına  gerçekten Banu Özdemir'in CHP'de harcanmış olduğu geliyor!

Temsil, 36. CHP Kurultay'ın da Muharrem İnce ile siyaset kulvarında PM üyeliğine aday olan Banu Özdemir, 488 PM adayı arasında 51 oy alarak 227. sırada kendisine yer bulabiliyor... Oysa, Muharrem İnce birazcık daha destek vermiş olsaydı, 5 şubat 2018 günü sandıktan PM üyesi olarak çıkabilirdi!..

Muharrem İnce'nin İzmir'e geldiğinde ve İzmir siyasetinde en güvendiği isimler arasında gösterilen Banu Özdemir'e tam destek vermiş olsaydı, bugün belki de CHP MYK Üyesi bile olabilecekti!

Vefa, aslında ne kadar da bir semt ismi olsa da Banu Özdemir'in şimdi görevden el çektirilmiş Yalova e. Belediye Başkanı Vefa Salman'a da siyaset danışmanlığı yaptığı belirtildi. 

Bilindiği üzere; akademik kariyeri siyaset bilimi üzerine olan Banu Özdemir'in yerel ve genel politikalar üzerinden birlikte hareket ettikleri arasında CHP'de üst düzey yöneticilik yapan pek çok değerli isim gösterildi...

Banu Özdemir'in siyaset yaşamında yollarının kesiştiği ve İzmir'e geldiklerinde siyasi ve bilimsel danışmanlık hizmeti verdiği o isimlerden bazıları: 

Muharrem İnce,
Gürsel Tekin,
Erdoğan Toprak,
Tuncay Özkan,
Ali Öztunç,
Vefa Salman,
(...)
 

Basin camiasının TV'lerdeki ünlü gazeteci-sunucuların da İzmir siyaseti konularında danıştığı isim olarak belirtilen Banu Özdemir'in, siyasi hayatındaki başarılarının saymakla bitirilemeyeceği belirtildi.  Not: Banu Özdemir, İzmir yerelinde kimlerle siyaset yapıyordu? Bu sorunun yanıtı bir sonraki haberimizde...