İŞTE ADALET! ÖNCEKİ CHP KONAK İLÇE KONGRESİNDE PARTİ ÜYESİ OLMAYAN 8 KİŞİ DELEGE YAPILIP OY KULANMIŞ...

İŞTE ADALET! ÖNCEKİ CHP KONAK İLÇE KONGRESİNDE PARTİ ÜYESİ OLMAYAN 8 KİŞİ DELEGE YAPILIP OY KULANMIŞ...
14 Ekim 2019 - 10:44 - Güncelleme: 14 Ekim 2019 - 13:14Tarih 26 Kasım 2017... CHP Konak İlçe Başkanlığı kongresi... Mevcut Başkan Şakir Başak... Başkanlık için ikinci aday Özgür Kaplan... Liste krizi çıkıyor ve siaysi partiler kanununa göre Özgür Kaplan'ın kongrede adaylığı düşüyor ve tek başına Şakir Başak seçime giriyor ve 2014 delegenin oyunu alarak yeniden CHP Konak İlçe Başkanlığına seçiliyor...

Ve... Devamında 8 kişinin parti üyesi dahi olmadan kongrede "DELEGE" olarak oy kullandığı ortaya çıkıyor!

Skandalın kalitesine, güzelliğine bir bakar mısınız?

Bakın, hata oldu diyelim...
1 Ya da 2 kişi yanlışlıkla yazıldı diyelim...
Tamı tastamamı 8 kişi!

Ve bu parti üyesi dahi olmadıkları iddia edilen 8 kişiden Orkun Kalonya adlı kişi de, kongrede 220 oy alarak Şakir Başak'ın yönetimine giriyor! Türkçesi, İlçe Başkanı Başak, bu Orkun Kalonya adlı kişinin salt delege yapılmış olmasıyla yetinmiyor, kalkıyor birde yönetim listesine yazıyor ve SEÇTİRTTİRİYOR! Kim bu arkası sağlam Orkun Kalonya?


Bugün, Orkun Kalonya kimdir sorusuna minik bir araştırma yaparsanız; O'nun şimdi Buca Belediyesi ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ olduğunu görürsünüz!

Orkun Kalonya, İzmir'e transfer olmadan öncesinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay özkan'ın danışmanıymış!

Eh... Arkanızda böyle bir "dayı"nız olduğunda, CHP üyesi olup olmamamızın bir anlamı olabilir mi?

O yollar Adalet için yürünmedi mi? 

Ne diyordu Güzelbahçe'de oturan çok kıymetli şimdinin Konak Belediyesi Meclis Üyesi olan bayan; "Evde oturuyordum, böyle bir davet gelince kıramadım meclis üyesi oluverdim!"

Peki bu skandaldan CHP İzmir İl ve Genel Merkez haberdar değil midir?

Bu parti üyesi olmayan ve 8 naylon delegenin bu halleri dosya halinde CHP İzmir İl ve Genel Merkeze iletiliyor!

Adalet neden var? 

Şimdi, başta CHP Genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu ne için yollara düşmüştü? Ankara'dan İstanbul'a neden yürümüştü?

Adalet için...

Peki, böylesine skandal ötesi rezalet için neden CHP'de Adalet mekanizması işletilmedi/işletilmiyor?

Yahu böyle bir rezalet Hamamcılar Odası genel kurulunda bile yaşanmaz!

Siz kendi içinizde Adalet mekanizmasını işletemiyorsanız, siz kalkıp bu ülke halkının nasıl hakkını hukukunu savunabileceksiniz? 

Bundan böyle yürüye yürüye Viyana kapılarına dayansanız ne yazar!

26 Kasım 2017 öncesinde parti üyesi dahi olmayan 8 naylon delege hakkında en ufak bir işlem yapamıyorsanız, Bekir Coşkun'un, Yılmaz Özdil'in yazılarını sosyal medyada paylaşanlar hakkında neden işlem yapıp partiden attınız?

Bundan daha büyük parti suçu olabilir mi?

Şimdi soruyoruz;

Bu naylon 8 delegenin oy kullandığı CHP Konak İlçe kongresi MEŞRU MUDUR?

Bu naylon 8 delegenin de oy kullanarak belirlediği İL DELEGELERİ MEŞRU MUDUR?

Bu 8 naylon delegenin oy kullanarak belirlediği İL DELEGELERİNİN CHP İzmir İl kongresinde kullandıkları oylar MEŞRU MUDUR?  

Bu nasıl bir siyasi ve yönetim anlayışıdır?
Anlayan beri gelsin!

Güney Kore'de geçtiğimiz hafta adı yolsuzluğa karışan Adalet Bakanını, muhalefet liderinin saçlarını kazıtarak protesto etmiş, istifaya davet etmişti! O bakan bugün istifa etti! Muhalefet lideri de git aklan diyerek Adalet'in kapısını gösterdi!  

Bu naylon 8 delege dosyası CHP İzmir İl'de mevcut... Dosyayı hazırlayan ve gereğinin yapılmasını isteyen de Gazi Keskin...

Kimselerede işini öğretecek halimiz yok... Fakat, böylesi bir parti suçunun işlendiği iddiası karşısında ilk akla gele yerin adı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı. Bu listede yazılı 8 kişinin kongrenin yapıldığı tarihte CHP üyesi olup olmadıklarına  neden Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı üzerinden bakılmamıştır? Sahi CHP İzmir İl Başkanı sayın Yücel hukukçuydu değil mi? 

İki satır yazı ile bu kişilerin parti üyesi olup olmadıkları Yargıtay'dan gelecek yanıt çerçevesinde değerlendirilmesi gerekmiyor muydu?

Gazi Keskin, Türkçeyi iyi bilen ve yazan bir insan...
Sarı Çizmeli Mehmet Ağa'da değil...

İlerleyen saattlerde çok ilginç bir dosyayı daha haberleştireceğiz... CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Taşkın Özer sosyal medyada öyle bir yorum yapıyor ki sormayınız! CHP Geneş Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında öyle bir tanımlamada bulunuyor ki küçük dilinizi yutarsınız! Hele bir de CHP YDK'sında yapılanları okuduğunuzda, "O", "H", "A" harflerinden oluşan repliği defalarca dile getireceğiniz düşünüyoruz...

İŞTE O KONGREDEN BİR FOTOĞRAF: