İstanbul'da kar yağışı etkisini artırdı

İstanbul'da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini arttırdı. Kar nedeniyle İstanbul'un bazı ilçeleri beyaza bürünürken bazı ilçelerini bir hava hakim olması dikkat çekti.

İstanbul'da kar yağışı etkisini artırdı
24 Ocak 2018 - 16:25

İstanbul'da beklenen kar yağışı etkisini gösterdi. Kentin yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışı hızını arttırarak kısa sürede tüm şehri etkisi altına aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından İstanbul’da beklenen kar yağışı etkili oldu. Sabah saatlerinde şehrin yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışı kısa sürede tüm kenti etkisi altına aldı. Aniden hızını arttıran kar yağışı sırasında gökyüzü beyaza büründü. Kar yağışına sokakta yakalanan vatandaşlar ise kapalı alanlara sığınarak korunmaya çalıştı.

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA İLGİNÇ KAR MANZARASI

İstanbul'da öğlen saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı, Atatürk Havalimanı'nda da etkili oldu. Uçakların kalkış yaptığı pistte yoğun kar yağışı etkili olurken, inişlerin olduğu piste neredeyse hiç kar yağmaması, ilginç görüntüler oluşturdu.Meteorolojinin tahminleri doğrultusunda öğlen saatlerinden itibaren kar yağışı İstanbul'da etkisini göstermeye başladı. Zaman zaman etkisini arttıran kar yağışı Atatürk Havalimanı'nda ilginç görüntüler oluşturdu. Kalkışların yapıldığı Sefaköy istikametinde bulutların yoğun olarak bulunması nedeniyle bu yönde kar şiddetli olarak yağdı. Aynı dakikalarda Florya üzerinden inişlerin yapıldığı pistte ise bulut yoğunluğu az olunca bu bölüme neredeyse kar yağmadı. İnişlerin yapıldığı pistte zaman zaman güneş kendini gösterdi.Öte yandan kar yağışı nedeniyle havalimanındaki uçuşlarda herhangi bir aksama yaşanmazken, Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ)'nin karla mücadele ekipleri olumsuz bir durum yaşanmaması için pistleri sık sık kontrol etti.