İNTERNET SİTESİ DAHİ YAPIM AŞAMASINDA OLAN FİRMA, İZMİR BÜYÜKŞEHİR'DEN RESTORASYON İHALESİ ALDI!

İNTERNET SİTESİ DAHİ YAPIM AŞAMASINDA OLAN FİRMA, İZMİR BÜYÜKŞEHİR'DEN RESTORASYON İHALESİ ALDI!

İNTERNET SİTESİ DAHİ YAPIM AŞAMASINDA OLAN FİRMA, İZMİR BÜYÜKŞEHİR'DEN RESTORASYON İHALESİ ALDI!
02 Temmuz 2019 - 11:59 - Güncelleme: 02 Temmuz 2019 - 13:37

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yeşildere'deki tarihi Vezirköprü Su Kemeri restorasyon ihalesine çıkıyor... İhaleyi alan firmaya "yer teslimi" yapılmış olmalı, firma tarihi su kemerinin restorasyonunu yüklendiğine ait partkartlarını asıyor...

Büyükşehir'in basıncıları da bu işe kayıtsız kalamamış olacak, su kemerinin fotoğrafını çekip, "İzmir kent dokusunun önemli figürleri arasında yer alan Yeşildere Caddesi üzerindeki tarihi su kemeri restore edilecek. Çalışmanın ilk adımı olarak 17'inci Yüzyıl'dan günümüze uzanan tarihi yapı koruyucu ağ ile kaplandı.izmir.bel.tr/tr/Haberler/ta…" notu da düşülerek sosyal medya hesaplarından paylaşmışlar...

Büyükşehir'in sosyal medya takipçileri de bu paylaşıma kayıtsız kalmayıp, kendi sayfalarında başlamışlar paylaşmaya... CHP'li belediyelerde çıkılacak ihalenin adı "restorasyon" oldu mu malumunuz ilk akla "Dersimli Gürsel Erol" ismi gelir! 

Hele ki; restorasyon ihalesine çıkan belediyeler İzmir'den olursa, bilniz ki havada karada o ihale Dersimli Gürsel Erol'un şirketleri tarafından alınmıştır! (Örnekleri çok... Say say bitmez...)

Şimdi; İzmir Büyükşehir'in çıktığı ihaledeki işin adı "restorasyon" olunca, doğal olarak kim bu şanslı firma deyip mini bir araştırma/soruşturma yaptık!

Firmanın yeri İstanbul Suadiye'de bir apartman dairesi çıktı! 

Yaptığı işlere bir şekilde referanslarına bir bakalım dedik... İnternet üzerinden web sitelerine ulaştık... Web sitelerinin "imalat" aşamasında olduğunu öğrendik!

Firma, her halde Büyükşehir'den bu ihaleyi aldıktan sonra İzmir'de de şube açma gereksinimi duymuş olmalı, Konak'ta da bir ofis açmışlar...

Gürsel Erol adına üzüldüğümüz; fakat restorasyon ihalesini web sitelerinin "imalat" aşamasında olmasına karşın bu firma tarafından almasına da sevindik ve aşkla kutluyoruz!  

Neydi İzmir'in yeni sloganları?

Çok renk...
Çok ses...
Çok nefes...

Ve... Aşkla...