İmamoğlu torpile doymadı

İmamoğlu torpile doymadı
14 Ağustos 2019 - 08:01

Yakınlarını işe alma telaşına düşen CHP’li başkanlar arasına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da girdi. İmamoğlu’nun baldızı ve kuzeninin, önceki dönem yönettiği Beylikdüzü Belediyesi’nde çalıştığı ortaya çıktı

CHP'Lİ BELEDİYELERDE EŞ, DOST, AKRABA SKANDALLARI (10)/ NİDA ALADAĞ-Yeni Asır

31 Mart yerel seçimleri sonrası millete verdiği sözleri unutan CHP'li başkanlar koltuklarına oturur oturmaz ilk önce yakın çevrelerindeki eş, dost ve akrabalarını belediye kadrolarına yerleştirdi. Vatandaşların sorunlarını bir kenara bırakıp yakınlarını işe alma telaşına düşen CHP'li başkanlar arasına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da girdi. İmamoğlu'nun baldızı ve kuzeninin, önceki dönem yönettiği Beylikdüzü Belediyesi'nde çalıştığı ortaya çıktı

BALDIZA MÜDÜRLÜK

CHP'li İmamoğlu da akraba torpili konusunda partisinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun izinde olduğunu gösterdi. İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu'nun kardeşi Şeriman Gümüş'ün, Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'nde çalıştığı ortaya çıktı.

KUZENE KADRO VAR

Gümüş'ün çocuklarının da Beylükdüzü Yaşam Vadisi'ndeki faaliyet gösteren iştirak şirketlerinde personel olduğu öğrenildi. CHP'li İmamoğlu'nun torpil listesinde kuzeni de var. İmamoğlu'nun kuzeni Fatma Karasuç'un, Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'nde işe alındığı öğrenildi.

MÜDÜR EŞLERİ DE İŞE ALINDI

CHP'li İmamoğlu'nun bununla da yetinmediği ifade edildi. Beylikdüzü Belediyesi'nde çalışan müdürlerin eşlerini de işe aldığı kaydedildi. İmamoğlu Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemde, Bilgi İşlem Müdürü olan Naim Demirci'nin eşi Çiğdem Demirci ve İşletme ve İştirakler Müdürü Arif Gürkan Alpay'ın eşi Ayşe Alpay belediye imar müdürlüğünde işe başladı.

SATIN ALMANIN BAŞINA KOYDU

İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra Beylikdüzü Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürü Arif Gürkan Alpay'ı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Satın Alma Daire Başkanı yaptı.

SOSYAL MEDYADA BELİRTİLER

CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun baldızı Şeriman Gümüş ve kuzeni Fatma Karasuç'un sosyal medya hesaplarında, çalıştıkları yeri Beylikdüzü Belediyesi olarak belirledikleri görüldü.

CHP'Lİ BAŞKAN BELEDİYENİN 7 ŞİRKETİNDE GÖREVLİ

Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Albayrak, kendisini Teski Personel A.Ş. ile Büyükşehir Personel A.Ş'nin yönetim kurulu başkanı yaptı. Otopark Ulaşım, Tekir Ağaç, Tekirdağ Birlik Yem, Çevre ve Beldekent Yönetim A.Ş'de ise yönetim kurulu üyesi olarak kendini görevlendirdi.

DOST TORPİLLERİ

Tekirdağ'ın Çorlu Belediye Başkan Ahmet Sarıkurt, CHP Genel Başkan Danışmanı ve Milletvekili Erdoğan Toprak'ın kardeşini başkan yardımcısı yaptı.

Ardahan Belediyesi Başkanı Faruk Demir, CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan'ın oğlu Özgür Taştan ve CHP Ardahan İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Ocak'ı işe aldı. Belediye iştiraki ARBEL firmasının başına CHP Meclis Üyesi adayı Şefik Alpaslan'ı getirdi.

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, CHP Bilecik İl Gençlik Kolları Başkanı Deniz Esentürk'ü kültür müdürlüğünde, eski CHP Bilecik İl Başkanı Turgay Öksüz'ü tesisler müdürlüğünde işe aldı.

Antalya'nın Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu'nun yeğeni Onur Alptekin'i özel kalemi yaptı. CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Onur Duruk, Ekdağ A.Ş'de yönetim kuruluna getirildi.

YARIN: ATAKUM BELEDİYESİ'NDE YEĞEN KIYAĞI