İmamoğlu'ndan sosyal demokrat yönetim kadrolaşması! Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunanı bakın nereye getirdi?

İmamoğlu'ndan sosyal demokrat yönetim kadrolaşması! Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunanı bakın nereye getirdi?
22 Şubat 2020 - 10:07

KADEM’den Kılıçdaroğlu’na suç duyurusu

KADEM Sakarya İl Temsilciliği üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik söylediği sözler nedeniyle Sakarya Adliyesinde suç duyurusunda bulundu.

CHP LİDERİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 5 Nisan Salı günü grup toplantısında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik söylediği sözleri nedeniyle Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Sakarya İl Temsilciliği üyesi bir grup, Sakarya Adliyesine gelerek suç duyurusunda bulundu.

TEPKİ

Suç duyurusu öncesinde bir açıklamaya yapan KADEM Sakarya İl Temsilcisi Bilge Büdeyri, “Türkiye’nin ana muhalefet partisi CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 Nisan Salı günü partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na ahlak dışı ve izansız ithamlarda bulunmuştur. Kamuoyunun tepkisini çeken, kadın bakana yönelik bu utanç verici saldırı İstanbul Sözleşmesiyle dur denilen kadına yönelik şiddetin ve kadını cinsiyeti sebebiyle itibarsızlaştırmanın bir tezahürüdür” dedi.

SUÇ DUYURUSU

Büdeyri sözlerini şöyle tamamladı: “Kadınlar olarak kadınlara yöneltilen cinsiyetçi ve ahlaksız, politik dili reddediyoruz. Kamuoyunu toplumsal ve insani değerlerimize sahip çıkmaya, insanlık onurunu korumak için göstermeye davet ediyoruz.” Basın açıklamasının ardından KADEM üyeleri suç duyurusunda bulunmak için adliyeye gittiler. İHA - 7 Nisan 2016

Ekrem İmamoğlu, 23 haziran'da İBBB seçildikten sonra yeni ve sosyal demokrat yönetim kadrosunu oluşturmak için AKP'li İBB yönetim kadrosuna "istifa etmiyorlar" diye bas bas bağırıyordu...

İmamoğlu'nun İBB yönetimi için sağlam kadrolar kurduğu artık gözlerden de kaçmıyor! 
Yukarıdaki haberde; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunan Sakarya BŞB çalışanı Bilge Bideyri'yi, İBB yönetiminde Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı görevine getiriyor!Kılıçdaroğlu, 22 mayıs 2010'da CHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturduktan sonra ilk söylediği söz ne olmuştu: "CHP'nin ideolojisi yok!"

Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri tabii ki İmamoğlu gibi sağlam ideolojik temellerden gelenleri kapsamıyordur!

Kapsamış olsaydı; kendisi hakkında suç duyurusunda bulunanlar bugün CHP'li belediyelerde böylesi noktalara getirilir miydi?

Yaşasın Y-CHP'li aslan sosyla demokratlar!
Kim tutar sizi...