İlk maçı kim alacak? Tunç Soyer mi Rıfat Nalbantoğlu mu?

İlk maçı kim alacak? Tunç Soyer mi Rıfat Nalbantoğlu mu?
13 Nisan 2019 - 11:10 - Güncelleme: 13 Nisan 2019 - 11:51İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkanvekilliği için, İBBB Tunç Soyer ile CHP e. il başkanlarından Rıfat Nalbantoğlu'nun çok büyük düzeyde tartıştıkları öne sürüldü!

Seçimlerde Soyer'in görünmeyen "akıl danışmanları" arasında gösterilen ve seçimlerde çalışma yol haritasını çizdiği belirtilen Nalbantoğlu'nun, İBB Meclis Başkanvekilliği için "Mustafa Özuslu olacak" diyerek Soyer'e dayattığı bildirildi!

CHP kulislerinde "fena kapıştılar" şeklinde yorumlanan gelişmeler çerçevesinde; Soyer'in adayının da Yelda Celiloğlu olduğu belirtiliyor.

Karşıyaka'dan İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi'ne giren Mustafa Özuslu, seçim çalışmaları döneminde bir an olsun bile Nalbantoğlu'nun yanından ayrılmadığı, Soyer'in seçim çalışma programının hazırlanmasında katkılarının olduğu belirtiliyor.

Öte yandan adı ilk önce Seferihisar Belediyesi Başkan adayı olarak açıklanan Yelda Celiloğlu, kamuoyundan gelen yoğun tepkiler karşısında başkan adaylığından geriye çekilmiş "son dakika" operasyonuyla bu defa adı Seferihisar Belediyesi Meclis Üye listesine yazılmıştı.

2 Dönem Seferihisar Belediyesi Meclis Üyesi görevinde bulunan Celiloğlu, Soyer'in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu dönemlerde (10 Yıl) en güvendiği Meclis Üyeleri arasında Celiloğlu ismi gösteriliyordu. Arı gibi çalışkanlığı ile Seferihisar'da tanınan Celiloğlu'nun, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliğinde de başarılarına başarılar ekleyeceği kaydediliyor. 

CHP kulislerine "ilk maç", "ilk kapışma" olarak düşen İBB Meclis Grup Başkanvekilliği için bakalım atarflardan hangisi kimin kalesine gol atacak?         

Ayrıca CHP kulislerinde; Yelda Celiloğlu'nun İBB Meclis Grup Başkanvekililiği adaylığının Başkan Soyer'in eşi Neptün Soyer'in tarafından da desteklendiği konuşuluyor. Celioğlu'nun İBB Meclis Grup Başkanvekili olamaması durumunda, Seferihisar Belediyesi'nde "Başkan Yardımcılığı" koltuğunun hazır olduğu öne sürülüyor!