HAŞMET AYSAN AMACINA ULAŞIYOR MU? BAŞKAN ÇERÇİOĞLU GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILIYOR MU?

HAŞMET AYSAN AMACINA ULAŞIYOR MU? BAŞKAN ÇERÇİOĞLU GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILIYOR MU?
11 Temmuz 2020 - 01:09 - Güncelleme: 11 Temmuz 2020 - 01:26
Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu üzecek haberler arka arkaya geliyor!

Gazetemize ulaşan haberlere göre, Sayıştay Başkanlığı EMAN dosyasının yargılamasında, belediye bürokratlarının verdiği ifadelerden yola çıkarak, Aydın Büyükşehir Belediyesinin EMAN İhalesinde ve EMAN’ın iş programına uymaması konusunda İçişleri Bakanlığına suç duyurusunda bulunduğu öğrenilmiştir!

Bilindiği üzere; İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri soruşturmanın etkin yürütülmesi, belediye personelinin baskı altında kalması, delil karartılmasının önlenmesi faaliyetleri kapsamında mevcut belediye başkanının görevden alınmasında yetkili konumdadır!

Görevden alınma işlemi 2 aylık sürelerle yapılmakta birlikte; gerektiğinde bu süre İçişleri Bakanlığınca 2’şer aylık sürelerle uzatılmaktadır!

Belediye Başkanının usulsüzlük ve yolsuzluklar nedeniyle görevden alındığı durumlarda ilk meclis toplantısına kadar vali belediyeyi yönetmekte, ilk meclis toplantısında meclis üyeleri arasından belediye başkan vekili seçilmektedir!

Hali hazırda Aydın BŞB meclisinde 32 CHP’li, 12 İYİ Partili, 24 AK Partili ve 13 MHP’li üye yer alıyor.

EMAN dosyası Aydın kamuoyunda Özlem Çerçioğlu’nun yolsuzluklarının amansız takipçisi olarak bilinen eski bürokrat Haldun Haşmet Aysan’ın uzun yıllardır takibinde olan bir konu!

Kendisi bu konuda İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu’yu defalarca uyarmıştır! Bunlardan sadece biri aşağıda yer almakta. Sayıştay tarafından yapılan bu suç duyurusu ile Haldun Haşmet Aysan amacına ulaşacak gibi görünüyor!

Haldun Haşmet Aysan aynı günde yaptığı 3 paylaşımda sn Özlem Çerçioğlu için “ORADAN İNECEKSİN, YAŞATTIKLARINI YAŞAYACAKSIN, KÖR KURUŞUNDA HESABINI VERECEKSİN, CEZASINIDA ÇEKECEKSİN” demişti.

Sonunda Haldun Haşmet Aysan Haklı mı çıkıyor?

Kamuoyunda EMAN Enerji adlı şirketin ortaklarının değiştirildiği Mahmut Eker’in hiçbir zaman bu şirketin ortağı olmadığı, Levent Onuk’un sonradan şirketin ortağı olduğu dillendirildiği görülmekte, ancak şirketin kendi beyanlarının bunun tersi olduğu anlaşılmaktadır.

Yakında belgeleri ile geliyor…
BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİNİZ...
FLAŞ GELİŞMELER VAR...