GÜZELBAHÇE'DE RUHSAT ALMANIN ÖN KOŞULU SPOR KULÜPLERİNE ZORUNLU BAĞIŞTAN MI GEÇİYOR?

GÜZELBAHÇE'DE RUHSAT ALMANIN ÖN KOŞULU SPOR KULÜPLERİNE ZORUNLU BAĞIŞTAN MI GEÇİYOR?
01 Mart 2019 - 14:58Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce hakkında şok iddia!

Güzelbahçe'de işyeri ruhsatı, inşaat ruhsatı, yapı kullanma izni (Oturma ruhsatı) almak isteyenlerin zorunlu olarak Güzelbahçe Belediyespor ve Yelki Spor Kulüplerine zorunlu bağış yaptırıldığı iddia edildi!

Kaynaklar, Başkan İnce tarafından ruhsat almak isteyenlerin bağış için bu kulüplere yönlendirildiği aktardı!

Spor kulüplerine bağış yapanların ruhsat işlerinin yapıldığı belirten bir kaynak, çay ocağı ruhsatı için bile bir vatandaşın Başkan İnce'nin yönlendirmesiyle Güzelbahçe Spor Kulübüne 5 bin lira bağışta bulunduğu belirtti.

İnşaat ruhsatları için daha büyük bağışların yaptırıldığını belirten kaynağımız, zorunlu bağış uygulamasının "irtikap" suçunu oluşturduğunu belirtti.

Güzelbahçe Belediyespor ve Yelki Spor'un defterlerinin ve makbuzlarının incelenmesi sonucunda dönen çarkın ortaya çıkarılacağını belirten kaynağımız, "Bu arkadaşlar artık gözü dönmüşcesine bu işleri yapıyorlar. Müfettişler görmeyebilirler fakat, savcılarımız bu iki kulübün defterlerine el attıklarında dönen çarkın büyüklüğünü ortaya çıkaracaklardır diye düşünüyorum. Kurulu bu sistem içerisinde zorunlu bağış yapmayanların Güzelbahçe'de işyeri, inşaat, oturma ruhsatı alma şansları yok. Bağış yapanlar kestirdikleri makbuzu da başkanın sekreterine göstermek durumunda. Yoksa Güzelbahçe Belediyesi'ndeki ruhsat işlerinizin yapılması mümkün değil. Ben buradan yetkilileri göreve davat ediyorum. İşlenilen başlı başına irtikap suçudur." dedi.