GÜZELBAHÇE'DE CHP'NİN 'ACTION MAN'İ İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU!

Kazım Çam... Bakmayınız boyunun 150 cm olduğuna... İlçe Başkanı, Güzelbahçe ve İBB Meclis Üyesi... ESHOT Encümeni...

GÜZELBAHÇE'DE CHP'NİN 'ACTION MAN'İ İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU!
05 Eylül 2017 - 18:41 - Güncelleme: 05 Eylül 2017 - 19:55

 ERTAN YILDIZ

 

"Bütün renkler aynı hızla kirleniyordu 
Birinciliği beyaza verdiler.”  Özdemir Asaf

Güzelbahçe... İzmir burjuvazisinin gözde ilçesi... Kavramların yok sayıldığı, her şeyin "para" denilen aygıtla ölçülüp biçildiği, değerlerin ayaklar altına alındığı, siyasi yozlaşmanın tavan yaptığı kısacası "işini bilenlerin" cirit atıp, bir avuç siyasinin yaşadığı bir ilçe Güzelbahçe... 

Siyaset arenasından CHP'ye baktığınızda; etnik ve dinsel kökenleriniz yerli yerindeyse, arkanızdan tazı koşturtsalar yakalayamazlar!..

Yukarıda belirttiğim gibi; her şeyin para denilen aygıtla ölçüldüğü bir yerde, ideolojik kavramların esamesi okunur mu?

Fakat, seçim sonuçlarına bakarsanız, CHP'lilerin başarılı olduğunu kağıt üzerinden söyleyebilirsiniz! CHP'yi Güzelbahçe'de örgütlü bir parti olarak görürseniz yanılırsınız; aslında CHP için Güzelbahçe'de bir avuç insanın amaçlarına ulaşmak için ellerinden kaçırmak istemedikleri bir uçurtma diyebilirsiniz!

CHP'nin seçimlerdeki en büyük avantajının; ilçe nüfusunun yüzde 70'nin dışarıdan gelip yerleşmiş tuzu kuru insanlardan oluşuyor olmasıdır... Milyon dolarlık villalarda, havuzlu dairelerde yaşayanlarda doğal olarak seçimlerde CHP'ye oylarını veriyor... Siyasi anlamda bir başarı olarak görülse de seçim sonuçları, yerel yönetimin sonuçlara yansıyan yansıtacağı her hangi bir hizmeti maalesef yok Güzelbahçe'de... Şairin dediği gibi; Güzelbahçe'de kirlenmemiş bir renk bulabilirseniz; beyazdan alın birinciliği, siyaha veriniz!

Kazım Çam... Bakmayınız boyunun 150 cm olduğuna... İlçe Başkanı, Güzelbahçe ve İBB Meclis Üyesi... ESHOT Encümeni... 2009-2014 Arası Güzelbahçe Belediyesinin bütün matbu, reklam, basılı işlerini D22 ihale usulüyle (Ortağı Altan İnanç) alan tek şirket sahibiydi... 2014'ten sonra da ihale almaya devam ediyormu bilemiyoruz... Meclis Üyesi olduğu için belki ara vermiş olabilir!

Şimdi; Çam'ın karşısına ilçe başkanlığı için repertuvarına baktığınızda Güzelbahçe'nin "Actıon Man"i diyebileceğiniz rakip Vural Gezer çıkmış!

Kazım Çam'la yeni yılın (2017) ilk günlerinde telefonla konuştum... Rakibi olan Vural Gezer'in 6 aylık hapis cezası almış olduğunu, paraya çevirilidiği belirtmiş, haberi yazmadan önce bir diyeceğinin olup olmadığını sormuştum... O Kazım Çam, Yardımcısı  Vural Gezer için şunları söylemişti telefonda: "Haberle birlikte yayımla belgesini, gereğini yerine getirip, gerekirse tüzüğe göre partiden atarım" demişti!

Anlaşılan; Kazım Çam'ın gözü ve boyu yemedi ki; yardımcısı Vural Gezer hakkında tüzükten alacağı yaptırımı kullanamadı! (HABER 3 OCAK 2017 TARİHİNDE YAYIMLANDI) 

Aklamışta olabilir... Ne de olsa "Kazım Abisi"!

İşte Vural Gezer'le ilgili o haberimizin linki:

TIKLAYINIZ

Güzelbahçe'deki bu yapıyla ilgili yazı bile yazılmaz... Böylesine güzel insanlar hala CHP çatısı altında barındırılıyorsa; sorun Güzelbahçe'de değil, bunları görüpte üç maymunu oynayanlarda...

İşin özü; Aşiret Kültürü tam gaz devam ediyor Güzelbahçe'de...

Vural Gezer'in Yeni Asır'da yer alan repertuvarından bir haber:  

Güzelbahçe'de dayak mahkemedelik oldu

CHP'li iki kadın Cengiz ve Koşar'ın kendilerini darp ettikleri partililer ile onları azmettirdiğini iddia ettikleri Başkan İnce, hakim karşısına çıkarıldı

ALİ EYCE (HABER MERKEZİ)

CHP'li Leyla Cengiz ile Suzan Sultan Koşar'ın parti içi eleştrileri sonrasında uğradıkları saldırıyla ilgili Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin de arasında olduğu 4 CHP'liye darp, hakaret ve azmettirme suçlamasıyla 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Güzelbahçe'de 2 yıl önce meydana gelen olayda, ilçe örgüt ziyaretleri için İzmir'e gelen dönemin Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ve Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil'in katılımıyla düzenlenen toplantıda, Güzelbahçe Belediye eski Meclis Üyesi Leyla Cengiz ve Genel Merkez Kadın Kolları eski Komite Üyesi Suzan Sultan Koşar'ın düşüncelerini açıklaması gerginliğe neden olmuştu. CHP'li Belediye Başkanı Mustafa İnce'yi eleştiren Koşar, "Delege seçimlerinde bertaraf gibi oy toplayan bir belediye başkanımız var, Adnan'a oy yoksa size hizmet yok diye halkı tehdit eden bir belediye başkanımız var" demişti. 
CHP'li Leyla Cengiz ile Suzan Koşar, bu toplantının ardından eleştrilerinin yer aldığı kırmızı dosyayı Adnan Keskin'in arabasına bırakmak isterken bazı partililer tarafından darp edildiklerini öne sürmüştü. CHP'li iki kadın olaydan bir gün sonra polise başvurarak Başkan İnce, CHP Güzelbahçe Gençlik Kolları eski Başkanı Vural Gezer ve yardımcısı Onur Günay ile ilçe belediye eski meclis üyesi İsmail Kandemir'den ikayetçi oldu. İzmir Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın ilk duruşmasına sanıklar ve mağdurlar katıldı.

Küfür etti, yumruk attı

Olayı anlatan Leyla Cengiz, "2009 seçimlerinde CHP partisinden Güzelbahçe Meclis Üyesi seçildim. Olay günü örgüt toplantısı yapılmıştı. Biz parti içi eleştirilerimizi ve sorunlarımızı dosya olarak hazırlamıştık. Toplantı bitince Parti Genel Sekreteri Adnan Keskin'e vermek için aşağı indik. Diğer müşteki Suzan da yanımdaydı. Biz dosyayı arabasına bırakmak istedik. Bu arada eleştirilerimizden dolayı Kadın Kolları'ndaki görevlilerce hakarete uğradık. Parti büyüklerinden olan sanık İsmail'e 'Abi bir bakar mısın, bize hakaret ediyorlar' deyince, İsmail parmak sallayarak 'Sen dur, seninle görülecek hesabımız var' dedi. Bu arada sanık Onur da hışımla üzerimize yürüdü, küfür etti ve omzuma yumruk attı" dedi.
Bu sırada sanık Vural Gezer ile diğer şikayetçi Suzan Sultan Koşar'ın boğuştuğunu söyleyen Cengiz, "O sırada sanık Mustafa İnce de arabasına binmişti. Bu olayları gördü ama engel olmadı. Ben sanık Onur'un babası belediye başkan yardımcısı olduğundan, Başkan'la birlikte hareket ettiklerini düşünüyorum" dedi.
Diğer mağdur Sultan Koşar ise olayda kolundan yaralandığını ancak şikayetinden vazgeçtiğini söyledi. Savunması sorulan Güzelbahçe Başkanı Mustafa İnce ise olaylara tanık olmadığını, kavgayı görmediğini, kimseyi bu konuda azmettirmediğini söyledi. (21.09.2014)

Not: Kazım çam ve Vural Gezer'in 15 Temmuz 2016 gecesi yaptıkları tartışmaya (Kavgaya) yazıda yer verilmemiştir!