GÜZELBAHÇE'DE ARTIK HER ŞEY ŞEFFAF! ESKİSİNİ YIKIP YENİSİNİ BİLE KİMSEYE SORMADAN YAPABİLİYORSUNUZ...

GÜZELBAHÇE'DE ARTIK HER ŞEY ŞEFFAF! ESKİSİNİ YIKIP YENİSİNİ BİLE KİMSEYE SORMADAN YAPABİLİYORSUNUZ...
24 Ekim 2019 - 15:32 - Güncelleme: 24 Ekim 2019 - 17:16

 ÖZELÖncelikle bir öneride bulunalım...

CHP Genel Başkan Yardımcıları'ndan Malatya MV Veli Ağbaba, Ankara kaynaklarımızın iddialarına göre İzmir'e yerleşmeyi planlıyormuş... Ağbaba'yı Türkiye haritası üzerindeki 81 vilayet arasından yerleşmek adına İzmir'i seçtiği için yürekten kutluyoruz... İzmir'in de Ağbaba'ya yarayacağını, özellikle de İzmir yerel yenetimleri üzerinde çok önemli katkılarının olacağını düşünüyoruz...

Bu bağlamda; mevcut Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin 3. defa aday olarak açıklanmasındaki katkılarından, performanslarından dolayı da sayın Ağbaba'ya şükranlarımızı sunar, yerleşke seçimde de Güzelbahçe'nin kendisi ve familyası içinde biçilmiş kaftan olacağını buradan hatırlatarak belirtiriz...

Malumunuz; İzmir'de değil Türkiye'de "şeffaf belediyecilik" adına, örnek olarak gösterebilinilecek tek ve yegane bir belediye var o da Güzelbahçe... Bu yüzden de diyoruz ki; yapılacak olan CHP İzmir Kampı'nın "Kardeşlik" teması konseptinde tüm CHP'li belediye başkanlarının sırayı bozmadan sıraya girip Güzlebahçe belediyesi ile birer birer "Kardeş Belediye" protokolü imzalamalarını öneriyoruz...

Başkanı da malumunuz CHP'li Mustafa İnce...

Mustafa İnce'ye 3. belediye başkanlığı döneminde bir haller oldu bir haller oldu sormayınız gitsin... Sosyal alemlerde öylesine kibarlaşıyor ki... Zannedersiniz İngiliz Kraliyet ailesinin bireyi... Kelimeleri tane tane seçip konuştuğuna mı bakarsınız... İlber Ortaylı gibi konulara bilge yaklaştığına yanarsınız... "Efendim ben efkavtayken" gibisinden söze başladığı havasına mı kanarsınız... Velhasıl Mustafa İnce'deki bu değişimi gözlemlemek için yüksek ilkokul diplomalı olmanızın bile yeterli olacağını düşünüyoruz...

Sosyalleşmeleri bir kenara bırakıp Güzelbahçe'deki şeffaf belediyeciliğe gelince;

655 Sokak... Güzelbahçe belediyesi ile arasındaki mesafe 50 metreyi bulmaz... O 655 sokak no 13'teki tek katlı evi alan vatandaş, ilk iş olarak evin bir duvarı kalıncaya kadar yıkmış.(O bir duvarı herhalde eski olduğunu ispat etmek adına delil bırakmış.) Arkasından da vermiş Güzelbahçeli bir müteahhite evini... O da başlamış harıl harıl inşaata... İnşaatın ne olduğu meçhul! Tabela mabela hak getire... Fakat, hamarat ve iş bitirici müteahhit, aynı zaman diliminde başlamış Güzelbahçe İmar Müdürünün de VİLLASINI onarmaya! 

Tesadüf bu ya...
İmar Müdürünün Villa tamir-tadilat, onarım işleri ile 655 sokak no 13 inşaat işine yerli ve yeni müteahhit aynı gün başlıyor!

Ne demiştik yukarıda; Gezelbahçe Belediyesi Türkiye'nin en şeffaf belediyesi...

İşte bu şeffaflık yüzünden 655 sokak no 13 girişimcisinin de kafasına göre eski evi yıkıp yerine yenisini yaptırdığı belirtiliyor! 

Böylesine içten bir şekilde cereyan eden şeffaflık, ister istemez akıllara güzel sorular düşürüyor:

* Belediye binasından 50 adım ötede yıkılıp, yenisi yapılan bu inşaat nasıl ruhsatlandırıldı?

* 655 Sokak no 13 girişimcisi, emekli trafik polisi ve başkan yardımcısı Mustafa Günay'dan lojistik destek almış mıdır? 

* Güzelbahçe belediyesinde müdürlük mertebesine getirilenlerin, Güzelbahçe'de villa alamamış olmaları durumunda; belediye yönetimince ayıplandıkları doğru mudur?  

* 655 Sokak no 13'teki bu inşaat, kaç kat olacak ve kaç metre göğe doğru yükselecek?

* Velev ki Veli Ağbaba, Güzelbahçe'ye yerleşme düşüncesi çerçevesinde, 100 metre kare arsa aldığında, bu arsaya kaç adet villa sığdırılabilinir?

* Narlıdereli haritacı Ali Ekber'in ofisinde yetişen ve Güzelbahçe'ye antrenmanlı olarak getirtilip imar müdürlüğü koltuğuna oturtulan bu şahsın, onarımdakinin dışında başka villası var mıdır? 

* Çevreci Şah-Mat, 655 sokak no 13 içinde sosyal medya hesaplarından şeffaf belediyecileri tetiklemek adına ferman yayımlayacaklar mıdır?