GÜZELBAHÇE: CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI İNCE, VALİ BEYİ DE KANDIRMAYA KALKIŞINCA!

GÜZELBAHÇE: CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI İNCE, VALİ BEYİ DE KANDIRMAYA KALKIŞINCA!
06 Ekim 2018 - 06:04 - Güncelleme: 06 Ekim 2018 - 14:15


 ERTAN YILDIZ


Mustafa İnce... CHP'den iki dönemdir Güzelbahçe'ye Belediye Başkanlığı yapıyor... Sağlam yoldaşları var etrafında... Belediyecilik faaliyetleri konusunda çok başarılı bir siyasetçi... Güzelbahçe'nin "BETONBAHÇE" haline dönüştütülmesinde, başta akıl ve yol arkadaşları şimdinin MV Ednan Arslan ve Yardımcısı Mustafa Günay'ın payları çok büyüktür...
Mustafa Günay, emekli bir trafik polisi... Mustafa İnce ile yolları 2009 seçimlerinde kesişir... Yerel seçimlerde Mustafa İnce'ye borç para bulup sponsor olur... Mustafa İnce'ye Mustafa Günay kapılarını açan kişinin Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur olduğu yazıldı çizildi...
Bilindiği üzere Ednan Arslan'da Batur'un yanında yetişmiş, 6 yıllık Narlıdere Belediyesi'ndeki çalışmışlığı, müfettiş raporuyla sonlandırılmış, CHP Güzelbahçe'nin başına oturtulmuştu...
Bu ekip, Güzelbahçe'de öylesine güzel işlere imza attılar ki; bu arkadaşların ellerinin değmediği yere çivi bile çakılamadı ve çakacak olanın da alnını karışlarız!
Mustafa İnce'nin nasıl Belediye Başkanlığı adayı olduğuna öncelikle bakmakta yarar var...
Gezelbahçe Belediyesine 2008 yılında operasyon yapılmış, dönemim Belediye Başkanı Ertan Avkıran, Kırıklar Cezaevine, dönemim Meclis Üyesi ve Meclis Başkan Vekili Mustafa İnce'de operasyon kapsamında tutuklanıp, Buca Cezaevine konulmuştu...
Mustafa İnce kısa bir süre sonra Buca Cezaevi'nden çıkmış, kaldığı yerden Meclis Üyeliğine devam ediyordu... Mustafa İnce, DYP kökenli sağcı bir politikacıdır... O'nu CHP'ye getiren kişi de Ertan Avkıran'dır...

2009 Seçimleri kapıya dayanınca...

Mart 2009 yerel seçimleri kapıya dayanmıştır... CHP'li Başkan Avkıran cezaevindedir... Dönemim CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve İBBB Aziz Kocaoğlu, Güzelbahçe'ye formül bulmak için çalışmaktadır... Cezaevindeki Başkan Avkıran ziyaret edilir, "ensesine vur ağzından lokmasını al" tipinde aday araştırılır...
Bulunan formüle göre; Cezaevinde yatan Başkan Avkıran, Meclis Üyesi 1. sırasına yazılacak, seçimlerden sonra cezaevinden çıktıktığında seçilmiş olan başkan istifa edecek, yeni başkan Meclis Üyeleri arasından (Cezaevinde yatan başkan Ertan Avkıran) seçilecekti...

Formül bulunmuştu fakat, aday kim olacaktı?
Açıkçası, bulunan formüle baş kaldırmayacak, günü geldiğinde istifa edecek, pısırık bir aday aranıyordu! Ne de olsa CHP Güzelbahçe adayı olarak "odun"u koysanız, halk oyunu seve seve CHP'ye veriyordu!
Eninde sonunda formüle göre uyan aday bulundu: Mustafa İnce.
İl Başkanı Yüksel ve İBBB Kocaoğlu, ilk olarak Mustafa İnce'nin elinden tutup Buca Kırıklar Cezaevinde yatan başkan Ertan Avkıran'ın yanına götürdüler. (Bu kısımları bana anlatan kişinin adı Ertan Avkıran'dır.) Mustafa İnce'ye ileride gelişmelere göre, Meclis Üyesi yazılacak olan başkan Avkıran'ın cezaevinden çıkması durumda "istifa edeceği" defalarca kendisine anlatılarak, "SÖZ VERMESİ" istenildi... Mustafa İnce, formüle uyacağına dair söz verdikten sonra, bu defa İl başkanı Yüksel ve İBBB Kocaoğlu, Ankara'nın yolunu tuttular... Dönemim CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a formülü anlattılar ve yanlarında götürdükleri aday Mustafa İnce'yi Baykal'a tanıttılar... Baykal'a da formüle riayet edeceğine ilişkin söz veren Mustafa İnce, Ankara'dan CHP Güzelbahçe adayı olarak İzmir'e döndü...

CHP Güzelbahçe İlçede yapılan ilk aday tanıtım toplantısında Mustafa İnce, verdiği sözleri yerine getirmeyeceği yönünde açıklamalarda bulunuyordu... Dönemim CHP Güzelbahçe İlçe Yöneticisi Sedat Çuhadar, ilçe başkanlığı merdivenlerinden inerken Mustafa İnce'ye Cezaevinde ve Ankara'da verdiği sözleri hatırlattı...
Aldığı yanıt; "Hepsi oralarda kaldı" oldu!..
Ensesine vur ağzından lokması alınacak formül adayı, adaylığı YSK tarafından kesinleşmesinin ardından bir anda "Aslan Parçası" oluveriyordu!..

Birinci dönem adaylığını böylesine güzel ve süslü söz vermelerle kopartan Başkan İnce'yi rahmetli annesi "Kadir Gecesi" doğurmuş olacak, 2. dönem adaylığı da CHP'nin başına geçen Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kara Kutusu" olarak yazılan-çizilen ünlü restorasyon müteahhiti Dersimli Gürsel Erol'un katkılarıyla kapıyordu!

"Aziz Bey'e kılıçları çektim, mezbahayı yaptırtmadım!"

Mustafa İnce ve ekibinin 10 yıl içinde gerçekleştirdikleri garnitür işlerin başında, Kültür Merkezi görünümlü AVM gelir... Kültür Merkezi görünümlü AVM'nin yüzde 90 finansı İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmıştır... Bugüne kadar da Kültür Merkezi görünümlü AVM'nin projesini çizenin, müteahhitin, malzemaleri verenin vb. kimler olduğu bilinmemektedir.
Fakat, İBBB Kocaoğlu, bu Kültür Merkezi görünümlü AVM'ye karşılık Güzelbahçe'ye mezbaha yapmak istemektedir... Bu yönde Güzelbahçe Belediyesine ait uygun bir yerde İBBB'ye tahsis edilmiştir... Fakat, mezbaha yapılacak yer 1. derece tarım alanıdır... Çevreciler durumu fark etmiş, eyleme geçmişlerdir... İş inanılmaz derecede büyümüş, İBBB mezbaha yapmaktan vazgeçmiştir... İlk planda mezbaha konusunda çevrecilerin yanında duramayan, tam tersi sessiz kalarak İBBB'nin mezbaha projesine karşılık Kültür Merkezi görünümlü AVM yaptırtmayı başaran Başkan İnce, son anda devreye girerek çevrecilerin yanında yer alıp, böylece Aziz Bey'e de 2. golünü atmış olacaktı!...

Mustafa İnce, mezbaha konsunun gündeme geldiği bir çevre toplantısında, yüksek perdeden yaptığı siyasi konuşmasında, "Aziz Bey'e karşı kılıçları çektim, mezbahayı yaptırtmadım. Seçimlerde çevrecilerin de oylarını alarak seçimi kazandım" demişti...

Başkan İnce, aslında doğuştan çevreci bir siyasidir... Güzelbahçe Çevre Derneği GÜLDER yönetimini ele geçiremeyince, çevrecilere Mustafa Günay komutasında iş makinaları göndermiş, ofislerini başlarına yıkmıştı! Devamında da GÜLDER üyeleri Başkan İnce'nin çevrecilere olan sevgisini siyah çelenk yaptırıp, belediye kapısına bırakarak ödüllendirmişlerdi... Bu yüzden diyoruz ki; Güzelbahçe'nin tek çevrecileri Mustafa İnce ve Mustafa Günay'dır!
 


Belediye kapısına konulan bu siyah çelenk, Başkan ince'nin çevreciliğinin tescili olmuştu!

Yıkım sırasında; içerideki eşyaların çıkarılmasına bile izin verilmemiş, duvarda asılı çerçeveli Atatürk posteri de son anda kurtarılmıştı!

Zabıtalar, dışarıdaki çevreci Başkan Yardımcısı Mustafa Günay'dan aldıkları emir ile GÜLDER üyelerini yaka paça dışarıya çıkarmaya kalkışmışlardı!

Bu fotoğraf; CHP'li Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin çevreye ve çevrecilere olan aşkını anlatan en güzel fotoğraf olarak tarih sayfalarında yerini alıyordu...


Mustafa İnce'nin 2. Çevrecilik Aşkı!

Mehmet Yaman... Milli sporcu... Yarışmalarda 2 Türkiye Şampiyonluğu, 1 Dünya İkinciliği bulunuyor... Aklı başında Türkiye'de nelerin yapılıp yapılmayacağını hepimizden daha fazlasını bilen bir kişi... Güzelbahçe'ye Go Kart, Karting Pisti yapmak üzere kolları sıvıyor ve bugüne kadar da 900 bin liralık bir yatırım gerçekleştiriyor... Yaman, ilk planda Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'ye Çamlı Köyünde ulaşıyor, yapmak istediklerini anlatıyor. Aldığı yanıt; "Güzel olur"dan öteye geçmiyor!
Yaman, devamında Güzelbahçe Belediyesine yapacağı piste ilişkin dilekçesini veriyor...
Verilen yanıt:

 

Mehmet Yaman, illegal bir iş yapmamak adına, Güzelbahçe Belediyesine dilekçesini veriyor... Ne zaman Şubat 2018 ayında... Belediye Yaman'ın dilekçesine tutuyor yukarıdaki belgeli yanıtı veriyor! Türkçesi, "Sizin bizimle bir işiniz yok!"
Pistin yapılacağı yere ilişkin İzmir İl Tarım Müdürlüğü ve izmir Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nün rapor ve kararlarına göre de; Mehmet Yaman'ın yapmak istediği piste ilişkin en ufak bir olumsuzluk yok! 

Başkan İnce, İzmir Valisi Ayyıldız'ı yanıltıyor mu?

İzmir Valisi sayın Erol Ayyıldız'ı Aydın Valiliği dönemimden beri tanırım... Tanıdığım kadarıyla, teretdüt etmeden mahalli idarelere hakim Türkiye'deki hemen hemen 3 Validen birisidir diyebilirim... İzmir, yanlışı sevmeyen, yanlış yapmayan bir Valiye sahip olması bakımdan da şanslı olduğunu düşünüyorum.
Edindiğim bilgiler çerçevesinde, Başkan İnce, üşenmeden pist konusu hakkında İzmir Valisi Ayyıldız'ı bilgilendiriyor! Anladığım kadarıyla; Başkan İnce, İzmir Valisi sayın Ayyıldız'ı yanlış bilgilendiriyor!
Doğal olarak Vali Bey'de tek taraflı elde ettiği bilgiler çerçevesinde, konu hakkında detaylı bilgilere sahip olamıyor. Devamında Mehmet Yaman, İzmir Valisi sayın Erol Ayyıldız'ı belgeye dayalı bilgilerle konuyu anlatıyor. 

Gerçekler ortaya çıkıyor...       

Peki, 8 ay öncesinde bu iş bizim kapsama alanımızda değil, git diyen Belediye Başkanı Mustafa İnce, neden bir anda yeniden çevreci postuna bürünüveriyor? Zeytin ağaçları kesiliyor diye Almanya'daki BMW fabrikasına kadar yazılar yazabiliyor? (Bir tane ağaç dahi kesilmemiş.)
Öncelikle şunun da bilinmesinde yarar görüyoruz; bu pistin yapılıp yapılmamasına karar verecek olan bizler değiliz. 
Dün "git ne yapacaksın yap" diyen bir düşüncenin, bugün bu işten nasıl sıyırılırım diye debelenmesine de bir anlam veremiyoruz!
Ki buna da çevrecilerin üç beş zengin, sözde okumuş, insanlardan tecrit yaşamayı şiar edinmişlerin "göz zevkleri bozulmasın" diye alet olmalarını da açıkçası doğru bulmuyoruz!
Dün çevre derneğinin ofisini iş makinalarıyla kafalarına yıkarak yerle bir eden bir düşünce ile bugün çevrecilerin kol kola girip, dans ederek sosyal ve siyaseten bitik bir adamı, yeniden başlarına bela etmek istiyorlarsa, öncelikle aşağıdaki belgeleri iyice bir okuyup anlamalarını tavsiye ederim:

  


Çevrecilerin verdikleri mücadeleyi saygıyla karşılıyorum... Fakat, bu pisti Güzelbahçe'ye ve Türkiye'ye kazandırmaya çalışırken en az sizler kadar çevreye duyarlı olan kişiye, sizleri devre dışı bırakacak "ahlaksız" bir teklif yapılmış mıdır?
Bugün kol kola girdiğiniz düşüncenin Güzelbahçe'yi ne hale getirdiğinin hala farkında değil misiniz?
Kimlerin nasıl dolar milyoneri olduğunu bilmiyor musunuz?
Bu ekip, dolar milyoneri olurken, hiç akıllarına çevre gelmiş midir?
Açıkçası, araştırmanızı öneriyorum...
O ahlaksız teklifte bulunan ve "Çevrecileri biz sustururuz" diyen kişi kimdir?
O ahlaksız teklif bugün karşılık bulmuş olsaydı, siz çevrecileri takan olur muydu?
Kafanızı kaldırıp Güzelbahçe'nin sırtlarına bir bakınız...
O yerlere çevre aşkı için villalar kondurulmuyor mu?
1994 Yılından beri direksiyon eğitim alanı olarak kullanılan yer için niye bugüne kadar beklenildi?
Aziz Bey'i, Baykal'ı bile kündeye getiren düşüncenin, yarın sizleri de kullandıktan sonra bir kenarıya atmayacağının garantisini kim verebilir? Hele ki karşınızdaki düşüncenin siyasi yaşamı verilmiş "namus" sözleriyle doluysa!...

Yukarıdaki belgelere göre; piste atılacak asfalt için bile izinlerin verildiği görülüyor... Vali Bey, neyin ne olduğunu da öğrenmiş oldu çevrecilerin sayesinde... Mustafa İnce'nin yoldaşı emekli trafik polisi, Başkan Yardımcısı Mustafa Günay, elindeki nasıl bir dayanak varsa, pistin yolunu ve kapısını kamunun araçlarıyla kapatıp, elindeki güçle mühürlüyor... 
Mustafa Günay'ı 2009 seçimlerinde Mustafa İnce'nin seçim sponsoru olarak tanıdık...
Mustafa Günay, Narlıdere'den gönderilen bir şahıs...
Mustafa İnce'ye o seçim dönemi 200 bin lira borç para bularak sponsor oluyor...
Bir şekilde yarışta birinci gelmesi mümkün favoriye sponsor oluyor...
Mustafa İnce de seçilince el mahkum "Başkan Yardımcılığı"na oturtuluyor!
Mustafa Günay'ın mahdumu bugün dolar milyoneri... Genç yaşta servetinin 30 milyon doları aştığı konuşuluyor Güzelbahçe'de... (Sahi bu ülkede MASAK diye bir kurum yok mu? Hazır devletin kurumlarını tanımadığını ilan eden Mustafa Günay ve oğlu Onur Günay'ı elekten geçirmek, MASAK yetkililerinin aklına neden gelmez?)
Allah versin koskoca Belediye Başkan Yardımcısının oğlu olmak kolay değil... O servet onun değil de bizim mi olacaktı???!!!

Bilindiği üzere; Mustafa Günay, diplomasının yetersizliğinden dolayı dönemim İzmir Valisi Cahit Kıraç tarafından Başkan Yardımcılığı görevinden alınmış, 18 ay aldığı maaşı da devlete geri ödemişti... Nasıl olduysa bu defa okuyarak iki yıllık yüksek okul diploması almış, Mustafa İnce'nin önüne koyduktan sonra tekrar Başkan Yardımcılığı görevine seve seve döndürülmüştü.
Komşu ilçe Narlıdere'de ilginç gelişmeler yaşanırken, şimdi İzmir'in gözbebeği, yeni siyasi yıldızı Milletvekili Ednan Aslan, Müfettişe takılıyor... Müfettiş raporuna göre; Belediye Başkanı Abdül Batur, çok kıymetli DYP'den Narlıdere'ye Belediye Başkanı seçildiğinde, DYP Geneçlik Kolları Başkanı Ednan Aslan'a 6 yıl sonra Belediyesi'nden "güle güle" çıkışı alıyordu!... 

Üçgen tamamlanıyor!

Ednan Aslan, bir şekilde Batur'un desteğiyle Güzelbahçe CHP İlçe Başkanlığı koltuğuna oturtulmasıyla yaşam standartı da değişiyordu... Mustafa İnce, Mustafa Günay ve Ednan Aslan üçlüsü, Güzelbahçe'de öylesine güzel işlere imza atıyorlar ki; sokak hayvanları bile betonlaşmadan rahatsız oluyorlardı... (Çünkü yaşayacakları alanlar villalara yenik düşüyordu!) Dikkat ederseniz, yazıda ismi geçen siyasilerin kökleri DYP'de birleşiyor... Ednan Aslan, ilk başarılı işini bitirdiğinde, 1365 m2 arsa içinde 31 bin liraya villaya sahip oluyordu Güzelbahçe'de... O şimdi MV.... 

Mehmet Yaman, bu çok özel insanların elindeki Güzelbahçe'de bir işe kalkışıyor... Bu güzel insanlara Yeni CHP'de "Güzelbahçe'de neler yapıyorsunuz" sorusunu soran da (genetik bir durum) olmayınca, yukarıdaki ifade tutanağına göre Mustafa Günay'dan da kalkıp şimdi devletin kurumlarını tanımasını bekleyemezsiniz! Yıllardır Güzelbahçe ayrı bir Cumhuriyet mi? şeklinde soruların yer aldığı yazıları kaleme aldık...
Şimdi devletin uğramadığı Güzelbahçe Belediyesine, bir bakmışsınız Devlet Müfettiş göndermiş! Müfettişlerden ricamız olacak, sadece ve sadece İmar dosyalarına bakmalarını tavsiye ediyoruz!
eden mi?
Mesela, kaç tane inşaat ruhsatı alacak olan kişi, firma, inşaat şirketi Efendioğlu Ticarete gönderilmiş?
Kaç tane alengirli imar dosyası Efendioğlu ziyaretlerinden sonra filimlenmiş?
Mustafa İnce ve Mustafa Günay'ın yumuşak karınları Efendioğlu Ticaret mi? 
Müfettişlerin neden mi ivedilikle imar dosyalarına bakmamalarını rica ediyoruz?...
Ne me lazım bir bakmışsınız arşive kıvılcım düşmüş, arşiv kül olmuş olabilir!
Malumunuz kıvılcımlar belediye arşivlerinden başka yerlere düşmüyor!
Neden Güzelbahçe Belediyesi arşivine de kıvılcım düşmüş olmasın!!!  Pist dosya haber ve yazılarımız devam edecek...