GÜZELBAHÇE: CHP'Lİ BAŞKAN YARDIMCISI GÜNAY'IN OĞLU ONUR GÜNAY'IN İDDİALARA GÖRE "KEYİF PARTİSİ" KARAKOLDA BİTTİ!

GÜZELBAHÇE: CHP'Lİ BAŞKAN YARDIMCISI GÜNAY'IN OĞLU ONUR GÜNAY'IN İDDİALARA GÖRE "KEYİF PARTİSİ" KARAKOLDA BİTTİ!
14 Ocak 2019 - 14:15 - Güncelleme: 14 Ocak 2019 - 17:06Mustafa Günay... Emekli trafik polisi... CHP'li Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin 2009 seçimleri sponsoru!

Mustafa İnce... CHP'li Güzelbahçe Belediye Başkanı...

Ednan Aslan... CHP Güzelbahçe e. İlçe Başkanı... Şimdinin İzmir Milletvekili...

Güzelbahçe'yi anlamak ve Güzelbahçe'deki yönetim anlayışını anlamanız için bu 3 ismi yakından tanımalı ve bilmelisiniz!

Mustafa Günay ve Ednan Aslan'ın Güzelbahçeli olmaları hemen hemen ardı ardına 2009 seçimleri sonrasına DENK gelir!

Bu üçlünün hala bir birlerinden kopuk olduğunu düşünmek, sanırım eşyanın tabiatına aykırı düşer!

Bu üçlü, 2009-2014 yılları arasında Güzelbahçe'de "ALTIN ÇAĞ"larını yaşadılar!

Hatta içlerinden en uyanığı, 31 Bin liraya 1365 metrekare içinde ultra lüks villa almayı bile başardı!

Ednan Aslan, Narlıdere Belediyesi'nde Asansör Ruhsatlarına görevi icabı imza atıyordu... 2010 yılında "hayırlı" bir asansör ruhsatına imza atarken densiz bir müfettişe takıldı!

Üstad Başkan Batur, "orta yolu" bulup Ednan Aslan'ı 6 yıllık emeğinin karşılığı cebine 40 bin lira tazminat koyarak Güzelbahçe CHP'nin başına geçmesine destek sağladı!   

CHP'nin başına Ednan Aslan geçince, seçim sponsoru Mustafa Günay da dışarıda bırakılmayarak, Başkan Yardımcılığı görevine getirildi!

Mustafa Günay başladı bu defa yetersiz diplomasıyla "Üniversiteli" Başkan Yardımcısı maaşı almaya!

Evet bu 3'lü öylesine güzel işlere imzalar attılar ki Güzelbahçe'de, ne Devlet ne de CHP Genel Merkezi görebildi bu güzel işlerini!

Yıl 2013'ü gösteriyordu... Dönemim siyasi Başkan Yardımcısı (CHP'li Meclis Üyesi) Leyla Cengiz, bir grup belediye çalışanı ile belediye minibüsü ile Seferihisar'dan dönüyordu... Münibüste (Memur) Başkan Yardımcısı Mustafa Günay'da bulunuyordu... Minibüs Güzelbahçe sınırına girince, Başkan Yardımcısı Günay başladı işaret parmağıyla diğer Başkan Yardımcısı Leyla Cengiz'e aldığı yerleri göstermeye!

Leyla Cengiz, sıkıldığını belli etmemeye çalışsa da Mustafa Günay sıralıyordu "orası benim, burası benim" şeklinde Güzelbahçe'de edindiği yerleri göstermeye!  

Hatta bir aralar Mustafa Günay'ın Güzelbahçe'deki adı "bavulla tapusu olan adam" şeklinde konuşuluyor, yazılıyor, çiziliyordu!

Bizler Güzelbahçe'de olup bitenleri yazmaktan bıkmış usanmıştık ama, bu arkadaşların güzel işlerinin bir türlü ardı arkası kesilmiyordu!

Oğul Onur Günay hakkında uyuşturucu kullanıyor iddiası!

Vurgun, talan, rüşvet, yolsuzluk iddiaları havalarda uçuşurken, Başkan Yardımcısı Mustafa Günay'ın oğlu da renkli fotoğraf kareleri ile sosyal medyaya düşerken, bir biri ardına deniz kenarında alınan/açılan restoran ve kafelerle gazetelerde boy gösteriyordu! 

12 Milyonluk yeri yaşlı kadının elinden 3 milyona aldılar iddiası!

Sevim Kurt... Bu ismi ilk defa 2014 yerel seçimleri arefesinde duyuyorduk... Şu an Onur Günay'a ait olan Yalı Balık Restoranın eski mülk sahibiydi Sevim Kurt... Araştırmalarımız çerçevesinde kenisine ulaşamamış olsakta yaşlı bir kadın olduğu öğrenmiştik... Sevim Kurt, bu yeri satmadan öncesinde (2012-2014) bir turizimciye kiraya vermiş, turizimci de bu yerde kafe açmıştı... Turizim girişimcisine ne hikmetse işletme/çalışma ruhsatı verilmiyor, uyduruk uyduruk bahnelerle cezalar kesilerek canından bezdiriliyordu! 

Anadolu insanın deyişiyle; turuzimci toplamda 300 bin liraya yakın zarar ediyor, malını mülkünü de "Kedi"ye yükleyerek, "Bir daha Güzezelbahçe'ye adım mı atarım" şeklinde söylene söylene evinin yolunu tutması sağlanıyordu! 

Şimdi Yalı Balık Restoran adı altında işletilen bu yeri, yaşlı kadın Sevim Kurt bir şekilde 3 milyon lira karşılığında Mustafa Günay'ın oğlu Onur Günay'a satmak durumunda kalıyor! Satışın yapıldığını duyduğumuz günlerde Güzelbahçeli emlakçilar üzerinden yaptığımız emlak araştırmasına göre; yerin değerinin Türk Lirası olarak ekonomik değerinin 12 Milyon olduğu belirtiliyordu!

Başkan Mustafa İnce, Onur Günay'ın yaş gününe sponsor olmuş, pastadaki mumları birlikte söndürmüşlerdi!

Başkan Mustafa İnce ile Yardımcısı Mustafa Günay'la olan iş ilişkilerinin dışında dostlukları, aile bireylerini sosyal faaliyetlerine kadar yansıyordu! Onur Günay'ın o günlerde sosyal medya hesabından paylaştığı yaş günü fotoğrafalarından anlaşılan, Deniz Kafe'de yapılan yaş günü partisine Başkan İnce sponsor oluyor, pasta mumlarını birlikte söndürüyorlardı!

İddialara göre Onur Günay dün gece Yalı Balık'ta arkadaşlarına "keyif partisi" veriyor!

Güzelbahçe'ye sonradan gelmiş olsalar da bir anda varsıllaşmaları ile dikkat çeken Günay ailesi, arkalarına aldıkları "Belediye GÜCÜ" ile günlerini gün ediyor, Güzelbahçe'ye çakacağınız bir çivi dahi olsa, aile reisi Başkan Yardımcısı Mustafa Günay'ın tedrisatından geçmediğiniz sürece, başaramayacağınız ortaya çıkıyordu!

Trafik polisliğinden emekli maaşı ile aile bireylerine Suudi Prenslerin yaşam seviyelerini yakalatan Mustafa Günay, oğluna devir ettiği GHM LTD. şirketi ile bugün Urla'da Milyon Milyon Euro'lara satılan villalar inşa ediyor! Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru lansman fiyatları üzerinden Urla'da (Eski Nebioğlu Tatil Köyü karşısı)  oğul Onur Günay'ın üzerindeki GHM şirketi üzerinden satışa çıkarılan vilların tanesinin 3 Milyon Euro'dan başladığı öne sürülmüştü! 

Oğul Onur Günay hakkında çok ihbarlar yapılmış, hatta "uyuşturucu" kullandığı bile iddia edilmişti! Onur Günay hakkında basın çıkan iddiaların bugüne kadar çürütülmediği de ortadadır! 

Dün geceye dönersek;

Güzelbahçe kaynaklarının aktardığı iddialara göre; Onur Günay ve Saldızlar olarak anılan kardeşler ile birlikte Güzelbahçe sosyetesinden arkadaşlarıyla restoranı Yalı Balık'ta bir ayara geliyorlar. Kaynakların "KEYİF PARTİSİ" olarak iddia ettiği gecede, partiye katılanlar eğlencenin dozunu kaçırıyorlar! (Bu arada, kaynaklar Onur Günay'ın uyuşturucu tedavisine devam ettiğini iddia ettiler.) Yalı Balık'ta devam eden keyif partisi her halde birileri tarafından polise şikayet konusu oluyor! 

Şikayet üzerine polisler görevlerini yapmak üzere Yalı Balık restorana gidiyorlar. Kaynakların anlattığı iddialara göre; Onur Günay ve Saldız kardeşler, görevlerini yapmaya çalışan polislere mukavemet gösterip, hakaret ediyorlar! Bir şekilde Onur Günay ve beraberindekiler (6-7 Kişi oldukları belirtiliyor) arbede çıkartıp polise saldırıda bulunuyor! Devamında polisler yardım için ek kuvvet istiyorlar! Çıkan arbedenin sonunda polisler Onur Günay ve beraberindekileri gözaltına alıp, karakolun nezarethanesine kapatıyorlar!

İfadelerinin alınması için gün içinde ayılmaları beklenilen şüphelilerin, ifadelerinin alınmasının tamamlanmasıyla birlikte, Adli Tıp Merkezine gönderilip, kan örneklerinin alınılacağı, mahkemeye çıkartılacağı belirtiliyor. 

Anadolu insanı böye durumları şöyle özetler: "Bir insanın kendine yaptığını hiç bir kimse yapamaz!"

Arkalarına aldıkları "Belediye Gücü" ile Güzelbahçe'de diledikleri gibi cirit atan ve rant üstüne rantlar elde ederek adeta DOLAR MİLYONERİ olan Onur Günay'ın düştüğü bu durumdan, acaba birileri ders çıkartıp, hak edenlere gerekli yanıtı verebilecekler mi?

Akıl alacak gibi değil; CHP rozeti altında ve Belediye Gücü alınarak yapılan bu tür rezilliklere acaba Ankara'dakiler nasıl bir yanıt verebilecekler?

Bugün Güzelbahçe özelinden yola çıkarsak; CHP izmir'de tartışılıyor ve de Güzelbahçe bu tartışmaların göbeğindeyse, hiç kimse kusura bakmasın bu durumun birinci sorumluları Ankara'daki CHP'yi yönetenlerdir! 

Dokuz yıldır gerçektende midemiz bulana bulana Güzelbahçe'de olup bitenleri yazıp durduk! Dağlardan taşlardan ses seda geldi ne hikmetse Kemal Bey'in yönetiminden bir Allahın kulu çıkıp "Güzelbahçe'de neler oluyor" demedi! Bu nasıl bir genişliktir, anlayabilen varsa çıksın ortaya! 

Sosyal medyada işlerine gelmediği yazarların yazılarını paylaşanları gören ve jet hızıyla partiden atan CHP yönetimi, Güzelbahçe'nin içine edenleri acaba ne zaman görebilecek? 

Ne dersiniz Onur Günay sivilcesi sayesinde; Güzelbahçe'de 10 yıldır biriken "İRİN"de patlar mı?   

Son dakika gelişmeleri Gündem Otuzbeş'te olacak...