GÜZELBAHÇE ÇEVRE DERNEĞİ GÜLDER KONGRESİNDE İZDİHAM!

GÜZELBAHÇE ÇEVRE DERNEĞİ GÜLDER KONGRESİNDE İZDİHAM!
27 Ocak 2020 - 10:06 - Güncelleme: 27 Ocak 2020 - 11:09


Güzelbahçe’de merak ve heyecanla beklenen gülder kongresi nihayet yapıldı.

İlk toplantı yeter sayı bulunamadığı için yapılamasa da, sizlerinde fotoğraflardan göreceğiniz gibi; genel kurul büyük bir izdihamla ve şenlik içinde nihayet dün yapıldı!Dernek başkanı pratisyen dr. Tuğrul Şahbaz Bey, dernek çatısı altında çevre ile ilgili bir çok başarıya imza atmış, en son kış ortasında fidan dikme etkinliklerine katılmalarıyla ne kadar bilimsel çevre çalışmaları içinde olduklarını kanıtlamıştı!

Güzelbahçe’nin medarı iftiharı duble Mustafalara yakınlığıyla bilinen Şahbaz Bey, bir dediklerini iki etmeyen ve işaret ettikleri her ne olursa olsun, gözü kara ve gövsünü siper eden bir çevreci olarak, başkanlığında başarıdan başarıya koşmuştu! Güzelbahçe, tamamen duygusal nedenlerle ve son derece çevreci bir yaklaşımla betona gömülürken, yüz yıllık ağaçlar kesilirken, saçını tarayan Şahbaz Bey ve korosu, tek bir ağaç kesilmemiş Gokart pisti konusunda bas bariton sesleriyle kulakları sağır etmeyi kendilerine iş edinmiş ve kaçak sitedeki dostlarına göz kırpmayı ihmal etmemişlerdi!

Rivayete göre; bu kutsal savaşlarında duble Mustafalar tarafından başları okşanarak takdir edilmiş ve bakla fava ile ödüllendirilmişlerdi!

Yukarıdaki izdiham fotoğraflarından pratisyen ve koro arkadaşlarının Güzelbahçe’de ne kadar sevildiğini, ne kadar desteklendiğini, ne kadar çevreci olduklarını okuyucularımızın değerlendirmelerine bırakıyoruz...