GÜZELBAHÇE BELEDİYESİNİN GAYRİMENKUL SATIŞLARI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU HAZIRLIĞI!

GÜZELBAHÇE BELEDİYESİNİN GAYRİMENKUL SATIŞLARI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU HAZIRLIĞI!
01 Aralık 2019 - 20:25 - Güncelleme: 02 Aralık 2019 - 09:17
"Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Güzelbahçe'ye bağlanarak mahalle statüsüne kavuşturulan Payamlı Köyü'nde incelemelerde bulundu. Başkan İnce, "İzmir'de 6360 sayılı yasayla köy mallarının ilçe belediyelerine devrinden sonra, köy mallarının satışları konuşulurken, biz Güzelbahçe Belediyesi olarak şu anda Payamlı köyündeyiz ve 25 dönümlük alanda İzmir Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle setleme çalışmaları yapıyoruz. Payamlı dediğimizde aklımıza ilk gelen bardacıktır. Her yaz bardacık festivali düzenliyoruz. Şimdi bu belediyeye ait arazilere bardacık dikip, köylümüzün kullanımına sunacağız. Köylüye yönelik teşviklerimiz sürecek. Köyde üretimi özendirmeye devam edeceğiz. Belediye olarak köy mallarını satmayacağız. Üretime dahil edeceğiz ve köyde yetişen ürünlerin büyümesi için yeni türleri köylerimize getireceğiz. Burayı köylümüze kazandırmak için büyükşehirimizin desteğiyle devam ediyoruz" dedi.

Başkan İnce, Güzelbahçe'ye Payamlı'nın dışında Küçükkaya ve Çamlı köylerinin de bağlanarak mahalle statüsüne kavuştuğunu, bu mahallelerde de belediyeye kazandırılan malların satılmayacağını, köylünün kullanımına sunulacağını söyledi." ( 29 Ocak 2016 DHA)Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, yaklaşık 3 yıl öncesinde verdiği demeçte "KÖY MALLARI"nın satılmayacağının altına çizerek belirtiyor ve ekliyor: Köylünün kazanımına sunacağız!

Güzelbahçe Belediyesi'nin yarın yapılacak olan Meclis toplantısının gündem maddesine göre; Çamlı Mahallesi'ndeki (Köyü) Köy Mallarını ve Yelki Beldesi'ndeki (Mahallesindeki hissesini) arsa/arazileri MÜTEAHHİTLERE satacağını İLAN EDİYOR! (Arsa ve arazileri satın alacak müteahhitlerde bugünden belirlendiği iddia ediliyor.) (Satılacaklara yönelik nereye ilan verildiğine ait bilgiye ulaşılamadı.)GÜZELBAHÇE'DE ARTIK HER ŞEY ŞEFFAF! ESKİSİNİ YIKIP YENİSİNİ BİLE KİMSEYE SORMADAN YAPABİLİYORSUNUZ...

"Sosyalleşmeleri bir kenara bırakıp Güzelbahçe'deki şeffaf belediyeciliğe gelince;

655 Sokak... Güzelbahçe belediyesi ile arasındaki mesafe 50 metreyi bulmaz... O 655 sokak no 13'teki tek katlı evi alan vatandaş, ilk iş olarak evin bir duvarı kalıncaya kadar yıkmış.(O bir duvarı herhalde eski olduğunu ispat etmek adına delil bırakmış.) Arkasından da vermiş Güzelbahçeli bir müteahhite evini... O da başlamış harıl harıl inşaata... İnşaatın ne olduğu meçhul! Tabela mabela hak getire... Fakat, hamarat ve iş bitirici müteahhit, aynı zaman diliminde başlamış Güzelbahçe İmar Müdürünün de VİLLASINI onarmaya! 

Tesadüf bu ya...
İmar Müdürünün Villa tamir-tadilat, onarım işleri ile 655 sokak no 13 inşaat işine yerli ve yeni müteahhit aynı gün başlıyor!

Ne demiştik yukarıda; Gezelbahçe Belediyesi Türkiye'nin en şeffaf belediyesi..."  24 Ekim 2019 günü 655 sokak no 13'teki inşaatı haberleştirmişiz...

Güzelbahçe Belediyesi lütfedip haberimizden sonra gidip bu inşaatı mühürlemiş! Nasıl olduysa! 

Fakat, o inşaat iki kardeşe ait bir parsel üzerindeymiş... Parsel üzerindeki 2. kardeşin de 2 katlı binası varmış! Bu kardeşte 2018 yılında bu iki katın üzerine 3. bir kat çıkmış!
Neden mi?
İddialara göre; Belediye içinden birileri "sen yap imar barışına sokar, yapı kullanma belgeni veririz" garantisi vermiş! 
Atlamayalım, eskisini yıkıp yenisini dikerken mühürlenen kardeşin işini yapan yerli yeni müteahhit, Güzelbahçe Belediyesi İmar Müdürünün villasınındaki tadilat işini bitirmiş. İmar Müdürü tadilat işinden çok memmun kalmış ve "tam istediğim gibi Miami tarzı olmuş" demiş! İmar müdürünün bu tadilat işine ne kadar para harcadığı hakkında henüz bir bilgi edinemedik! 

Yalnız; 655 sokak no 13'teki eskisini yıkıp yenisini yapan kardeşin inşaatı mühürlenince, başlamış sağda solda "çok fena öptüler beni" diye konuşmaya! 

Bu 655 sokaktaki kardeşin hangi duygusal düşünceler ışığında nasıl öpüldüğünü bilemeyiz ama, duyumlarımız arasında 400-500 defa öpülmüş olduğuna yer veriliyor!

Ayrıca; İmar Müdürlüğü personelinin diken üstünde çalıştıklarına yer veren Güzelbahçe'de kiralık yerleri olan İstanbul'da yaşayan bir İzmirli okurumuz, "Ne zaman Güzelbahçe'ye gelsem, Mustafa İnce ve Mustafa Günay'ın ve İmar Müdürü Özgür'ün bitirdikleri işleri dinliyorum. Açıkçası, devlet nerede demekten de kendimi alamıyorum. Arkadaş, bir değil iki değil, yüz değil beşyüz değil, bu adamların çevirdikleri filimler bini aştı! Hiç mi bir devlet yetkilisi bu adamları görmez, bu adamların yaptıklarını mercek altına almaz" dedi.

Okurumuzun Güzelbahçe Belediyesi yetkilileri hakında yapacağı çok kapsamlı SUÇ DUYURUSUNA, haberimiz altında yer vereceğiz.

Önceki gün haberleştirdiğimiz Kule Balık Restoran'ın adrese teslim satışına ilişkin ismi bizde saklı bir İzmir Büyükşehir Belediyesi Bürokratı, Meclis gündeminde yer alan restoran ve arsa/arazi satışlarının tamamının 2886 sayılı ihale kanununa göre yapılmasının gerektiğini savundu. Bürokrat, aksi taktirde başta Belediye Başkanı Mustafa İnce ve Meclis Üyelerinin tamamının yargılanacağını öne sürdü. 

O bürokrat şöyle konuştu: "Bu adamların gözü dönmüş olmalı! Adı geçen Kule Balık Restoran yap işlet modeli ile kiralanmış. Güzelbahçe Belediyesi kiracıya tahliye davası açıyor ve kazanıyor. Kiracı, kalkıyor bu yerde KIYI KENAR KANUNUNU İHLAL EDEREK restoranını büyütüyor! Kiracı, restoranı boşaltacağı yerde İmar Barışına başvuruyor! Ne güzel filimleme değil mi? Belediye kamu adına malına sahip çıkacağı yerde elindeki tüm yetkileri kiracının lehine kullanıma sunuyor! Yetmezmiş gibi; kalkıyor bu defa 2886 sayılı ihale kanununu da delerek, önünün açılması için 3194 sayılı kanunun geçici 16. maddesinden yararlanmasını sağlamak adına konuyu Meclise getirip, işin içine Meclis Üyelerini de sokmaya kalkışıyor! Altını bir daha çizerek başkan İnce'ye hatırlatıyorum... Bu şekilde bu yeri satmanın adına PEŞKEŞ denir! Devletin malına peşkeş çekenlerde günü geldiğinde yargının önünde hesabını verir! Eğer ki bu yer illa satılacaksa; 2886 sayılı ihale kanununun dışında satılamaz! Satarsanız suç işlemiş olursunuz!. Ve bu yer KIYI KENAR KANUNUNU da ihlal ediyor. Bakın, Bodrum'da, Marmaris'te binlerce yer yıkıldı ve yıkılıyor. En ufak bir suç duyurusunda devlet harekete geçecektir diye düşünüyorum" dedi.

Başkan Mustafa İnce ve Güzelbahçe İmar Müdürlüğü'nün incelenmesi hakkında suç duyurusu!

Öte yandan İstanbul'da yaşayan İzmirli okurumuz, özel olarak İzmir'e gelip Güzelbahçe Belediyesi satışları hakkında SUÇ DUYURUSU'nda bulunacağını söyledi.

Okurumuz şöyle konuştu: "Mustafa İnce'nin yeniden ve nasıl aday gösterildiğini en iyi bilenlerden birisiyim. Balıklar bile bu işe alet edildi! Peki, nelerin döndüğünü devlet bilmiyor mu? Sanmasınlar Ankara uyuyor! İzmir uyuyor olabilir ama, Ankara uyumuyor! Başkan Mustafa İnce ve ekibinin Güzelbahçe'de neler yaptıklarının bir bir kayıtlarda olduğunu düşünüyorum. Vakti geldiğinde nerede dinlenmeye çekileceklerini de sizden bizden daha iyi onlar biliyordur! Güzelbahçe Belediyesi İmar Müdürlüğüne el atılması için devletin bakanlık düzeyinde her bir kurumunun harekete geçmesi için gerekli dilekçelerini bir bir göndereceğim. Arkadaş, ne zaman Güzelbahçe'ye gelsem, Mustafa İnce, Mustafa Günay, İmar Müdürü Özgür'ün marifetlerini dinliyorum! Yaka silkmeyen insan kalmamış gibi! Bir tek bunlardan korkanlar ile yalakaları konuşmuyor! Müteahhitler Güzelbahçe defterlerini kapatmışlar! Çünkü, bu adamların ne doyacağı var ne de kanacağı! CHP Genel Merkezi'nin de bunlara bir şey yapacağından umudum yok ve kimse de umut edip bu adamları şikayet etmeye kalkışmasın! Kemal Bey CHP'yi falan yönetmiyor, Kemal Bey'i yöneten bir grup var CHP'de! Abartmıyorum, devlet Güzelbahçe'ye kayyum atarsa, hayırlı bir iş yapmış olacağını düşünüyorum. 2 Aralık Meclis gündem maddesini ironik bir dille gerçekleri yazarak haberleştirdiniz... Görünce inanın insanın kanı donuyor! Kanunlar bir yana, peşkeş bir yana! Günahtır yazıktır! Bu kadar mı olur? Doğmamış yetimin hakkı bu kadar mı peşkeş çekilir? Gündem maddesinde yer alan satılacak yerleri tek tek araştırıp, haklarında da tek tek suç duyurusunda bulunacağım. Kule Balık Restoran'ın olduğu yerde deniz doldurulmuş mudur? Kıyı Kenar Kanunu çiğnenmiş midir? Restoran ve satışa çıkarılan arsa ve araziler için günün koşullarında rayiç bedeller tespit edilmiş midir? Kamu yararı adına; satılacak bu yerler için rekabet koşulları yaratılmış mıdır? Satışlarda kamu yararı gözetiliyor mu? Gibi, pek çok konunun kamu yararı için yargıdan araştırılmasını talep edeceğim."

Bakalım bu gerçekler ışığında; Güzelbahçe Belediyesi Meclis Üyeleri de bu peşkeş operasyonlarına destek olacaklar mı? 

Bakın biz demiyoruz... Köy mallarını SATMAYACAĞIM...!
Başkan ajansa demeç vererek açıklıyor satmayacağını...
O zaman şeytan bunun neresinde?