GÜZELBAHÇE: BAŞKAN İNCE'YE YAPILAN SİLAHLI SALDIRI ve SONRASI

GÜZELBAHÇE: BAŞKAN İNCE'YE YAPILAN SİLAHLI SALDIRI ve SONRASI
04 Aralık 2017 - 18:33 - Güncelleme: 04 Aralık 2017 - 20:55

CHP'li Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Cumartesi akşamı evinin önünde silahlı saldırıya uğramış, dizine aldığı kurşun ile yaralandığı medyaya düşmüştü...

Saldırı sonrası 9 Eylül Tıp Fakültesi Acil servisine kaldırılan Başkan İnce'nin tedavisinin sürdüğü belirtiliyor...

Başkan İnce'ye hastanede "geçmiş olsun" ziyaretlerinin yapıldığı, CHP'li Ak Partili siyasilenin de ziayeretlerde bulunduğu kaydedildi..

Başkan İnce'yi hastanede ziyazet eden bir Ak Partili yönetici; yaşanılan menfur saldırı olayını Başkan İnce'den dinlediği şekliyle Gündem Otuzbeş'e anlattı...

Ak partili yöneticinin aktardığı bilgilere göre; Başkan Mustafa İnce, eşinin kullandığı özel aracı ile evinin önüne gelip durduğu esnada, arkadan bir araç gelip tamponuyla vuruyor... Özel aracına tamponla vurulmasından sonra dışarıya çıkan Başkan İnce, aracının arka kısımına geldiği sırada saldırganın da aracından çıktığı belirtildi.

Ak Partili yöneticinin iddiasına göre; Başkan İnce silahlı saldırgana "Bir sorununuz varsa benimle halledin" der... Başkan İnce'nin bu sözlerinin ardından silahlı saldırgan Başkan İnce'ye 3-4 el silah atar... Saldırganın silahından çıkan kurşunlardan bir tanesi Başkan İnce'nin dizene isabet eder..

Yine Ak Partili yöneticinin "saldırganı tanıyormuydunuz" sorusuna Başkan İnce'nin "tanımıyorum" yanıtını verdiği aktarıldı...

 Ambulans olay anında çağırılmadı mı?

Güzelbahçe kamuyoyunda konuşulan iddialar ve yanıt arayan soruların arasında ambulansın ne zaman çağırıldığı yer alıyor!

Konuşulan iddialara göre; saldırgan kaçtıktan sonra dizinden yaralı Başkan İnce evine girer! Belirli süre geçtükten sonra, evinden ambulansı aradıkları ve olay anından bir müddet zaman geçtikten sonra ambulansın çağrılı adrese geldiği belirtildi. 

Öte yandan Güzelbahçe'de konuşulan iddialara göre; Başkan İnce olaydan sonra girdiği evinde fenalaşır ve bu olaydan sonra ambulansın çağrıldığı belirtiliyor...

Kafaları İlçe Başkanı Kazım Çam mı karıştırıyor?

Güzelbahçe kamuoyunda CHP İlçe Başkanı Kazım Çam'ın yaptığı açıklamaları kafaların karışmasına neden olduğunu belirtiliyor... Çam, CHP İlçe Kongresinde şöyle konuşuyor: "Rakı masalarında ilçeyi ihtilal etmeye çalışıyorsunuz. Sonucu belediye başkanını vurmaya kadar geliyor. Bunun hesabını verecekler."

Şimdi, Güzelbahçe'de rakı masalarında siyaset yapanları ve ilçedeki siyaseti dizayn edenleri İlçe Başkanı Çam'ın herkesten daha iyi ve yakından bildiğini sanırım Güzelbahçe'de bilmeyen yoktur! Çam'ın kurduğu bu cümlelerden "acaba bir bildiği mi var?" sorusu gündeme gelmiyor mu? "Rakı masalarında ilçeyi ihtilal etmeye çalışıyorsunuz" demekle; Çam kimleri işaret ediyor? Bir bildiği yoksa; nasıl bu şekilde konuşabiliyor?   

CHP İzmir e. MV Mustafa Moroğlu'da kongreye katılmış düşüncelerini medya ile paylaşmış... Medyada yer alan açıklamaları şöyle Moroğlu'nun: Saldırıdan sonra görüştüğü kişilerin 'böyle bir insana bu saldırı yapılabilir mi' diye sorduğunu aktaran Moroğlu, "Ben de dedim ki bu saldırılar böyle insanlara yapılır. İyilere, iyiden yana olanlara, insanca yaşamı özleyip onun için kendi kentini güzelleştirmeye çalışanlara, haktan, hukuktan, adaletten yana olanlara yapılıyor." ifadelerini kullandı.

Fakat, sizce de Mustafa Moroğlu'nun bu açıklaması yerinde olmamış mı? Başkan İnce'yi yakından tanıdığına emin olduğumuz sayın Moroğlu, hani derler ya kelimlerini inci tanesi gibi seçmiş! Bir inci tanesi inceliği hissettiriyor sayın Moroğlu'nun bu kullandığı kelimeler! Düşünün bir de yakından tanımadığını! İyi ki sayın Moroğlu, İzmir'den CHP vekili olmuş... Edirne'den falan eski MV olsaydı, bu kadar güzel kelimeleri bir araya getirebilir miydi acaba? 

Emniyet güçlerinin saldırı yapanı eninde sonunda bulacağından hiç bir şüphemiz yok... Silahlı saldırgan yakalandığında da gerçeklerin ortaya çıkacağını düşünmekteyiz...